Atnaujinta svarbi informacija Šilutės krašto gyventojams!

2020-03-20, Dalia Rudienė, Administracijos direktoriaus pavaduotoja, pavaduojanti Administracijos direktorių, Savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro koordinatorė

Žmonės, kurie 14 dienų laikotarpiu keliavę užsienyje ar turėję sąlytį su patvirtintu ar tikėtinu ligos atveju, jeigu jiems pakilo temperatūra, atsirado kosulys ar dusulys,

turi skambinti į karštąją koronaviruso liniją telefonu 1808.

Karštosios linijos konsultantas, įvertinęs paciento pateiktus duomenis ir vadovaudamasis nustatytu algoritmu, priims sprendimą, ar skambinantį žmogų tikslinga ištirti dėl koronaviruso infekcijos. Jeigu žmogus galės atvykti asmenine transporto priemone (pats ar būti atvežtas kito žmogaus), su juo susisieks mobilaus punkto koordinatorius ir nurodys laiką bei adresą, kada jam tai padaryti.

Tie žmonės, kurie nori išsitirti ir neturi galimybės į mobilų punktą (Klaipėdoje) atvykti patys ar būti atvežti kito žmogaus, Savivaldybė užtikrins transportavimo paslaugą, tačiau ji yra iš dalies mokama. Dėl transportavimo paslaugos užsakymo galima kreiptis tik po to, kai jau yra suderintas laikas ir adresas atvykti išsitirti, tuo tikslu reikėtų skambinti tel. 8 659 42 919.

Svarbu – į Mobilų punktą negalima vykti taksi automobiliu ar viešuoju transportu.

Kita papildyta informacija

Ekstremaliųjų situacijų koordinatoriai: Šilutės ligoninės vyr. gydytojas V. Šileikis, tel. 8 688 72 492, Administracijos direktoriaus pavaduotoja D. Rudienė, tel. 8 659 61 160, Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas R. Rimkus, tel. 8 687 35 790, Civilinės saugos specialistas R. Zimantas, tel. 8 659 42 919.

Dėl saviizoliacijos reikalingumo nustatymo kreiptis į Visuomenė sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėją R. Jovaišaitę, tel. 8 678 82 964.

Dėl galimybės nuvykti į mobilų punktą Klaipėdoje išsitirti (nuvykimo paslauga mokama) – tel. 8 659 42 919.

Saviizoliacijos (kontaktavę su sergančiu asmeniu ir neturinčiais galimybės izoliuotis namuose) koordinatoriai: D. Drobnienė, tel. 8 687 74 687, A. Būdvytis, tel. 8 612 20 900.

Pastebėjusiems, kad pilietis nesilaiko saviizoliacijos režimo, skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112 arba Šilutės visuomenės sveikatos biuro direktorei K. Surplei, tel. 8 659 67 304.

Dėl viešosios saugos – sveikatos ir gyvybės pavojui, viešosios tvarkos palaikymo kylančiais klausimais – kreiptis 112.

Dėl maisto produktų pristatymo senyvo amžiaus žmonėms kreiptis į R. Urbaitytę, tel. 8 657 89 987 arba seniūnijos socialinį darbuotoją.

Visais dėl karantino rūpimais klausimais galima skambinti Savivaldybės merui Vytautui Laurinaičiui, tel. 8 655 99 064.

Šilutės rajono savivaldybės administracijoje koronaviruso karantino metu

Nuo kovo 16 d. Savivaldybės administracija gyventojus aptarnauja ir konsultuoja nuotoliniu būdu:

Elektroninės paslaugos teikiamos – https://www.silute.lt/paslaugos/178;

Socialinės paramos – (8 441) 79 243;

Kaimo reikalų – tel. (8 441) 52 262;

Civilinės metrikacijos – (8 441)79 216;

Švietimo ir kultūros – (8 441) 79 286;

Jaunimo ir sporto reikalai – +370 656 84 935;

Civilinės saugos ir ekstremaliųjų situacijų – (8 441) 79 208 arba +370 659 42 919;

Išsamesnė informacija teikiama Vieno langelio telefonu (8 441) 79 282.

Prašymai ir dokumentai priimami el. p. administracija@silute.lt arba raštu adresu Dariaus ir Girėno g. 1, LT-99131 Šilutė.

Šilutės rajono savivaldybės maršrutiniai autobusai važiuoja mokinių atostogų grafiku. Nutrauktas maršrutas Šilutės mieste. Tikslesnę informaciją sekite Šilutės autobusų parko interneto svetainėje bei pačioje autobusų stotyje.

Draudžiami visi tiek patalpose, tiek atvirose erdvėse turėję vykti kultūros, sporto ir kiti renginiai. 

Stabdomas kultūros ir socialinių įstaigų, Šilutės turizmo informacijos centro, F. Bajoraičio viešosios bibliotekos, Hugo Šojaus muziejaus ir jų filialų, Kultūros centrų lankymas.

Sustabdytas ugdymo ir vaikų priežiūros procesas bei švietimo veikla visose švietimo įstaigose, dienos ir užimtumo centruose (ugdymo procesas organizuojamas nuotoliniu būdu).

Visa informacija dėl koronaviruso skelbiama Savivaldybės interneto svetainės nuorodoje https://www.silute.lt/-4/aktuali-informacija-del-koronaviruso/6849, Savivaldybės ir mero socialiniuose tinkluose.

Taip pat informuojame, kad privalome laikytis Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos Valstybės operacijų vadovo visų priimtų sprendimų ir tuo pačiu sprendimo dėl viešosios informacijos apie valstybės lygio ekstremaliąją situaciją skelbimo ir viešinimo tvarkos (2020 kovo 19 d. sprendimas Nr. V-446), kurioje nurodoma visoms asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros įstaigoms, Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui prie Sveikatos apsaugos ministerijos, Nacionalinei visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijai ir Sveikatos apsaugos ministerijos Ekstremalių sveikatai situacijų centrui platinti ir skelbti informaciją apie valstybės lygio ekstremaliąją situaciją visoje šalyje dėl naujojo koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės, kur veiksmai turi būti a priori suderinti su Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro Visuomenės informavimo grupe, siekiant užtikrinti visuomenės teisę gauti patikrintą, tikslią ir operatyvią informaciją.

Savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centras akcentuoja tai, jog šiuo metu visą pasaulį, taip pat ir pamarį, sukaustė COVID-19 pandemija. Klastingą ir labai greitai plintantį virusą sustabdyti bando aukščiausio lygio specialistai, mokslininkai, medikai, valstybės vadovai. Manome, kad pasaulinio lygio pandemijos akivaizdoje kai kurie vietos politikai nusprendė pasikelti savo politinius reitingus ir pelnyti žmonių simpatijas.

Gerbiami šilutiškiai, būkime dėmesingi, nesivelkime į politines peripetijas, pasitikėkime tik oficialiuose informacijos šaltiniuose skelbiamomis žiniomis dėl koronaviruso, karantino reikalų, apdairiai vertinkime pasirodžiusius vietinių politikų kvietimus kreiptis dėl konsultavimo.

Primename, jog kompetentingą ir teisingą informaciją gali pateikti tik Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas ir Šilutės rajono savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų centro komanda, kurių koordinates nurodėme šios informacijos pradžioje.

silute.lt


Straipsnio komentarai

da biškis......2020-03-22
.....žinot,
.....žynutį:)
.....ženotsy
.....nėščiasy
.....vyrusasy
.....moterusos
.....neišnešiots
.....Da.Ru.,Ad.dir.pa.,pa.Ad.dir.,Sav.eks.sit.oper.cent.koor-ė...
.....Da:RAdpapaAdSekssoceko...
.....D:RAdpapAdSesiocko...
.....RAdpAdSesocko...
.....RAdASesoko...
.....RASesoko...
.....Resoko...
.....Roko...
.....na...
.....x

Komentaras patinka Komentaras nepatinka
naujas žaidimas2020-03-22
biškį karantinas...panašiai kaip biškį gimęs, biškį sušaudytas... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ Morta2020-03-22
kur randasi ir kuris tas miestas kuris vadinasi "mūsų"? Ar čia kalbi alie mažumų lietuvą ar kažkokią mūsiškių mūsiškialandiją kur mūsiškiai ne tik iš perlinės (austrijos) vienos ar anglių karalystės brexitinės kolonijos vienutėse žydi vienybėje? Nueik į lietuvos vyriausybės internetinę svetainę: http://lrv.lt/ Tai ne lietuvos vyriausybės svetainė, bet kažkokios "mano" vyriausybės. Žodis "mano" lotynų kalboje yra "ranka", bet ta visa lingvistika tai ir yra tie patys drąsieji keliai kurie vedą į tuos pačius romos taborų durnynus. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Morta2020-03-22
Lietuviai nebijo nieko,o gaila. Vakar tikrai jau prispyrus reikalui ,užsidėjusi kaukę ir pirštines nuvažiau į didžiają Šilutės IKI ir o siaube. - su savo apsaugos priemonėmis buvau viena balta varna . Tiesa yra pakabinta vienkartinių pirštinių. Ekstremaliųjų situacijų koordinatoriams turiu pasiūlymą - į mūsų miesto parduotuves neįleisti pirkėjų be apsaugos priemonių.. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Kauk€S2020-03-21
čia, žynia, Lašyninio melą nubaido žiemą, ir muso vyrusus, išbėgusius į Rusnės važiuojamąją kelio dalį,
dabar nutrenx €S važnyčiojanti Kabrioletu sumer.salva.dora@dali.rus, beabjai insivasarojusi moterusa.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ Kaukės2020-03-21
kaukės nepadės. nu čia kažkas panašaus jeigu pradėtum vadinti potvyni žodžiu "virusas" ir pasiskaitęs knygoj apie "virusus" pradėtum naudoti kaukes vietoj pylimų, arba dar gražiau pradėtum agituoti kad kovai su potvyniu reikalinga diegti antivirusinę įrangą į telefonus ir kompiuterius. Čia visų pirma yra problemos su daktarų grupuotės kryžiuočiais kurie kabina makaronus. Bet tame sugriuvusio dangaus fronte nieko naujo. Jeigu dangus sugriuvęs tai jį galima taip ir pavadinti: griuvenos, griuva, tt.. Jeigu vilkas gyvena nojaus arkoje, kuri vadinasi "dievų miškas" tai tas vilkas turbūt atbėga tada kai yra užsiundomas. Nu pagalvok apie kitus "virusiniu" reiškinius. pvz pitbuliai. Tokių šunų nebuvo nei kvapo dar prieš 30 metų. Tas pats su tomis D(r) Evil katėmis kurios kaip žmonės jau be plaukų. Dabar pradėjo veisti kates kurios su trumpomis kojomis kaip taksai. Tad į kaukes galima žiūrėti visaip pvz kad tai užgavėnių aksesuaras. Tai yra teatro ir aktoriių simbolis. Kaip nekeista šiuolaikinėje karinėje terminologijoje žodis "aktorius" yra vienas iš pagrindinių terminų naudojamų kad apibudinti "šiuolaikinius" karo veiksmus ir metodus. Kitas reikalas su kaukėmis tai ne tik konspiracijos ar dirbtinio saugumo iliuzijos kūrimo priemonė, bet ir religinis aksesuaras. Nu tai kažkas panašaus į būrką, jarmulke, tiurbaną, tt.. Nu šiuo atveju negalima nesuprasti kažko apie aklųjų karalystę ir kažkokio "uber alles" matymo, kur jie išsiduoda kad jiems matosi pro kaukes jūsų veidas, o jums kaip "akliesiems" ne. Nu kaukė gal reikalinga operacinėje darbuotojams, bet eiti į lauką su kauke tai tas pats kas bandyti varyti žiemą iš kiemo užsikūrus laužą ar pasistačius lauke elektrinį šildytuvą, kurį įkišote į rozetę savo kambaryje. Nu tame ir esmė kad energija iš niekur neatsiranda ir niekur neprapuola. Ir tos malkos ir ta elektros energija "ateina" iš kažkur. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Kaukės2020-03-20
Kaukės, kad ir savadarbės šiek tiek padės sustabdyti viruso plėtimą. Ne visi juk kosi ir čiaudi į sulenktą alkūnę ar servetėlę. Ir nesvarbu sergi ar nesergi, imkimės nors tokių priemonių. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?