Londono ringe dužo lietuvių viltys laimėti olimpinius kelialapius

2020-03-26
Edgaras Skurdelis su treneriu Vincu Murausku.
Edgaras Skurdelis su treneriu Vincu Murausku.
Anglijos sostinėje Londone, bokso arenoje „Copper Box“ kovo 14 dieną prasidėjęs Europos zonos bokso turnyras dėl kelialapių į šių metų Tokijo (Japonija) olimpines žaidynės, turėjęs trukti iki 24-osios, baigėsi po trijų dienų. Atrankos varžybas, į kurias atvyko daugiau nei 350 boksininkų (vyrų ir moterų) iš 50-ies šalių, „nokautavo“ koronavirusas.

Tarp lietuvaičių geriausius šansus įsigyti kelialapį turėjo buvęs Šilutės sporto mokyklos trenerio Vinco Murausko auklėtinis Edgaras Skurdelis (Kaunas), pralaimėjęs lemiamą kovą Azerbaidžano atstovui dėl pirmame raunde prakirsto antakio.

Turnyras turėjo vykti 11 dienų. Deja, pataisas įnešė plintantis ir nepripažįstantis valstybių sienų bei nežinia iš kur atsiradęs koronavirusas, pavadintas COVID-19. Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) darbo grupė kartu su turnyro organizatoriais nusprendė sustabdyti varžybas. Dalyvių ir žiūrovų sveikata brangesnė nei renginys.

Vis dėlto dalis kovų įvyko. Lietuvos rinktinės nariams (5 vyrai, 2 moterys) jos nebuvo sėkmingos. Į ringą neteko lipti tik Panevėžio R. Sargūno sporto gimnazijos auklėtinei, Europos jaunimo čempionato nugalėtojai Gabrielei Stonkutei (svorio kategorija iki 75 kg). Kitiems mūsų šalies atstovams, tarp kurių buvo ir šilutiškių, surėmusiems pirštines su varžovais, nepavyko laimėti trokštamų kelialapių į Tokijo vasaros olimpines žaidynes, nes varžovai buvo labiau patyrę. Tik E. Skurdelio (sv. kt. iki 57 kg) kova su Tayfuru Alijevu (Azerbaidžanas), netikėtai pasibaigusi pirmame raunde dėl mūsiškiui prakirsto antakio, verčia kelti klaustuką. Bet apie viską iš eilės.

Rugilė pralaimėjo Julijai

Šilutės bokso mokyklai Londone atstovavo Rugilė Altaravičiūtė (sv. kt. iki 51 kg), Edgaras Skurdelis (iki 57 kg) ir Vytautas Balsys (iki 75 kg). Ištraukti burtai buvo palankūs Rugilei ir Vytautui – pateko į antrą varžybų etapą be kovų. Po to fortūna pamariškiams nebesišypsojo. R. Altaravičiūtei teko suremti pirštines su pajėgia baltaruse Julija Apanasovič. Julija – 2016 ir 2019 metų Europos čempionatų prizininke. Pastaroji aktyviau pradėjo pirmą raundą – 10:9. Rezultatas rodo, kad Rugilė šturmo nepabūgo, beveik atsilaikė.

Antro raundo pradžioje ringo teisėjas nubaudė R. Altaravičiūtę už per dažnai nuleistą galvą: atėmė tašką. Baltarusė persvarą padidino, pasiuntusi Rugilę į nokdauną. R. Altaravičiūtė nesutriko, parodė valią, tęsė kovą, tačiau trečiame raunde vėl praleido stiprų smūgį ir antrą kartą atsidūrė nokdaune. Nugalėjo baltarusė. 19-metė R. Altaravičiūtė pasitraukė iš kovos dėl olimpinio kelialapio.

Nugalėjo graiką, bet...

E. Skurdelis atrankos turnyrą pradėjo užtikrinta pergale: pirmoje dvikovoje įveikė Aleksejų Lagkazašvilį (Graikija) – 5:0. Edgaras vedė kovą sumaniai, techniškai, tarsi žaisdamas „katės ir pelės“ žaidimėlį. Antrame etape jam reikėjo nugalėti Tayfurą Alijevą iš Azerbaidžano – ir kelialapis į Tokiją būtų atsidūręs jo kišenėje.

Ši dvikova įvyko kovo 16 dieną. T. Alijevas pirmoje kovoje šventė pergalę prieš Izraelio atstovą Bisharą Subbarą. Ir Edgaras, ir Tayfuras žinojo antros kovos svarbą. Gaila, kova nebuvo ilga, truko minutę ir 45 sekundes. Kovotojams susitrenkus galvomis, Edgarui buvo giliai prakirstas antakis.

Varžovo tyčios epizode ringo teisėjas neįžvelgė. Medikai nebeleido E. Skurdeliui tęsti kovą. Pergalė skirta T. Alijevui. Apmaudu, bet toks yra boksas. Sunku prognozuoti, kaip ši kova būtų pasibaigusi, jeigu būtų prireikę trijų raundų.

Prieš bulgarą

Europos zonos olimpinio atrankos turnyro debiutantas Vytautas Balsys (Šilutė/Kaunas) antrame etape lipo ringan kovoti su Simeonu Chamovu (Bulgarija). Bulgaras – Rio de Žaneiro (Brazilija) olimpiados dalyvis. Bulgaras, nors ir labiau patyręs boksininkas, didesnio pranašumo prieš V. Balsį neįgijo. Kovota apylygiai. Simeonas įveikė Vytautą taškais – 5:0 (30:27, 30:27, 29:28, 30:27, 30:27). Tai buvo paskutinė kova. Turnyro organizatoriai sustabdė varžybas dėl koronaviruso grėsmės.

Dar anksčiau atšauktos Azijos zonos atrankos varžybos, turėjusios vykti Kinijoje, iš kur tas virusas, kuriam vis dar nėra vakcinos, ir išplito. Stabdomas ir Amerikos zonos turnyras, nukeliamos finalinės pasaulio atrankos varžybos, numatytos gegužės 11-25 dienomis Paryžiuje (Prancūzija). Gi Londone turėjo būti išdalinti 77 kelialapiai (50 vyrams, 27 moterims) į Tokijo olimpines žaidynes.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!