Meno ir sporto mokykla - didžiausia visoje Pagėgių savivaldybėje

2020-03-26, Svetlana JAŠINSKIENĖ
Mokyklos direktorė Evelina Norkienė
Mokyklos direktorė Evelina Norkienė
Kuomet Pagėgiuose vyksta aistros dėl mokyklų sujungimo ar naikinimo, Pagėgių savivaldybės Meno ir sporto mokykla yra savo zenite. Pagal mokinių skaičių tai didžiausia mokykla visoje Pagėgių savivaldybėje. Meno ir sporto mokykloje mokosi 341 moksleivis. Dailės ir muzikos skyriuje - apie 120 moksleivių, sporto skyriuje – 220 moksleivių. Tai sudaro 43 procentų visos savivaldybės moksleivių.

„Kasmet augame ne tik mokinių skaičiumi, bet ir pasiekimais. Ir tai be galo džiugina, - pasakojo mokyklos direktorė Evelina Norkienė. - Aktyviai dalyvaujame NVŠ (neformaliojo vaikų švietimo) lėšų skirstymo programose ir jas gauname, nes siūlome vaikų ugdymui įvairiausias programas, tokias kaip dailės terapija, šachmatai, grafinis dizainas. Tėvai maloniai renkasi šias programas ir pasitiki mūsų profesionalia pedagogų komanda. Šios programos neįpareigoja tėvų ilgalaikėms programoms, tokioms kaip vieno ar kito instrumento, ar solinio dainavimo mokymasis, trunkantis 5-7 metus, bet suteikia galimybę vaikui lavintis tiek, kiek jis panorės. Tai prasmingas vaiko užimtumas, kurio metu lavėja vaiko komunikabilumas, savarankiškumas, meniniai ar sportiniai gebėjimai. Ugdymą pagal NVŠ programas taip pat teikiame Stoniškiuose, Natkiškiuose, Šilgaliuose.“

Per metus mokyklos sporto skyrius išvyksta maždaug į 100 respublikinių ar tarptautinių turnyrų. Muzikos skyriaus mokiniai – į 20 respublikinių, tarptautinių konkursų. Gausybė laimėtų taurių dabar tapo savotišku mokyklos muziejumi, į kurį atvyksta pasigrožėti ir pasidžiaugti buvę mokyklos mokiniai.

Muzikos skyriaus moksleiviai nuolat garsina Pagėgių savivaldybę, nes nuo pat mokyklos įkūrimo dalyvavo visose Lietuvos dainų šventėse, Moksleivių dainų šventėse ir Lietuvos vaikų ir moksleivių konkurse „Dainų dainelė“. O 2018 metais parengė šio konkurso laureatą. Toks aukštas lygis šiame konkurse Pagėgių savivaldybės istorijoje pasiektas pirmąjį kartą.

Į respublikinius ir tarptautinius konkursus aktyviai įsijungė ir dailės skyriaus moksleiviai. Praėjusiais metais jie dalyvavo 6 respublikiniuose ar tarptautiniuose konkursuose ir veža Pagėgiams tarptautinius apdovanojimus.

Paklausus, kas lemia sėkmę, mokyklos vadovė atsakė: „Visų pirma, profesionali pedagogų komanda. Tai žmonės, mylintys savo darbą, vaikus. Žinoma, ir tai, kad mūsų mokykloje galime plėsti ugdymo turinio įvairovę. Dabar, po įsikėlimo į naujas patalpas, ir aplinka, klasės, priemonės - šiuolaikiškos. Džiaugiamės visa mokyklos bendruomene, juk per mokyklos atidarymą sulaukėme ir dovanų iš tėvelių. Vienos mokinės tėtis yra kalvis, jis nukaldino mums specialią dovaną, kitos mergaitės tėtis dirba priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadovu. Jis suorganizavo pianinų į trečią aukštą užkėlimą. Visapusiškai stengiamės, kad vaikams čia būtų gera. Daug vaikų turime važiuojančių iš seniūnijų, todėl įrengėme erdves, kad laukdami užsiėmimų vaikai galėtų paruošti namų darbus. Net interneto Wi Fi kodą vaikams palikome prieinamą.“

Džiūgavo direktorė aukštais mokyklos pasiekimais. Simboliška - pro direktorės kabineto langą matosi namas, kuriame ji gimė ir augo.

„Matote, kaip netoli gyvenime nuėjau, apsukau ratą ir vėl esu prie savo ištakų“, - juokavo moteris. Tačiau darbuose ir pasiekimuose nueita tikrai toli.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

.. @ mama2020-03-26
tu negalvok kad tokios rakštisteinystės yra kažkas išskirtinio. Paimk pavyzdžiui labai paprastą pavyzdį iš "mūsų" law-oninės. Tai yra seimo.
https://www.lrs.lt/sip/portal.show?p_r=35849&p_k=1
Šiais metais yra ne vieni metai, bet lygiagrečiai yra ne mažiau nei 10 metų. Matai ta organizacija kuri įjungia ir išjungia tautas šiemet paveldi lietuvą. Tuo pačiu minimi ir kažkokių veikėjų metai kurie "ateina" matyt iš kažkokios vietos kuri nuo tada ir vadinasi "ateitis" vien todėl kad jie iš tenais ateina. Dar minimi ir "žydų istorijos metai", tarsi jie ir yra tie nugalėtojai kurie rašė ir parašė žydų "istoriją". Nu visos tos nesamonės prieštarauja lietuvių išminčiai kad "apie mirusius arba gerai arba nieko". Bet jie kaip gudrūs lapinai gali išrausti skylę ir landą bet kokiuose įstatymuose. Nu tame ir esmė kad jeigu istorija apie mirusius išgalvota tada jie gali aiškinti kokias tik nori nesamones ir geras ir blogas. Tad šiuo atveju orwelininkystės tai ne karyba, tai tik "mokslinė" fantastika. Matai visi tie "metai" tai ir yra kažkokių perlų mėtymas kiaulėms. Aišku tie perlai tai suverti kaip karoliai ant kažkokio buožės kaklo kuris tarsi dangiška mana "dovana" mužikams. Nu kalba ir eina apie pogromus, kurie vykdomi per visokiausias programas. Nu pagalvok dabar su tuo korona virusu, visų pirma kai nustatomas tas virusas reikalinga ne gydymas, bet atvejo vadybininkas ir atvejo vadyba. Tai ir yra tas vertimas iš anglų kalbos "case officer". Na o korona tai jugi ir yra saulės dalis. Vyksta saulės mūšis. Tad čia reikalinga atkreipti į dėmesį į tuos "atvejus" kur demaskuodavo dokumentų padirbinėjimo fabrikėlius šiauliuose kurie karts nuo karto nuskambėdavo "fake news" naujienose. Kur tenais rasdavo įvairiausių dokumentų blankų ne tik lietuvos, bet ir kitų šalių.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Patyręs2020-03-26
O kita meno ir sporto mokykla yra Pagėgių savivaldybėje?.. Klausimas: kiek kartų tos pačios mokinių pavardės kartojasi skirtingų meno skyrių sąrašuose?.. Kai atsakysite - žinosite realų besimokančiųjų skaičių. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
mama2020-03-26
Jei vienas vaikas lanko muzikos, dailes ir sporto skyrius tai sąraše gaunasi trys mokiniai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-03-26
kas per fizionomija. "dailės terapija" tai ne mokslas ir ne menas. Tai kažkas kas būna "dėstoma" durnynuose. va čia ir yra įdomūs tie makaronai kur cžvistėliai kabina makaronus apie gimimo vietas. Sako matosi namas kuriame jinai gimė. Kas įdomu taip užpildytos ir dauguma kitų cžvistėlių rinkiminės deklaracijos, kur jie visi gimę visokiuose kaimų patvoriuose. Niekas tarybiniais laikais namuose negimdydavo. Absoliučiai niekas. Nu ten buvo ta viena jau "rezonansinė" fake news istorija kai skubėjo pas gimdyvę į namus su traktoriumi ir ten visaip anaip sušalo pusnyse kaip per tą filmą "švytėjimas". Komentaras patinka Komentaras nepatinka