Karantinas tęsiamas iki balandžio 13 dienos

2020-03-25, LRV
pixabay.com iliustracija
pixabay.com iliustracija

Lietuvos Respublikos Vyriausybė, atsižvelgdama į kintančią situaciją ir epidemiologų rekomendacijas, nusprendė pratęsti karantino laikotarpį iki balandžio 13 dienos. Viešose vietose rekomenduojama būti tik su burną ir nosį dengiančiomis apsauginėmis priemonėmis, patikslinta parkų ir atvirų erdvių lankymo bei apsipirkimo prekybos vietose tvarka. 

„Šiandien priimti sprendimai yra būtini. Negalime atsipalaiduoti, nes virusas jau kainuoja mūsų žmonių gyvybes. Visi be išimties privalome laikytis taisyklių, visi turime būti atsakingi ir rūpintis vieni kitais. Tai vienintelis mūsų kelias ir galimybė“ – sakė Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

Gyventojams viešose vietose rekomenduojama būti su apsauginėmis veido kaukėmis, respiratoriais, arba kitomis nosį ir burną dengiančiomis apsaugos priemonėmis, išskyrus vairuojant motorines transporto priemones. 

Parkuose ir kitose atvirose viešosiose vietose prašoma lankytis ir būti ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis (išskyrus tos pačios šeimos narius), laikytis saugaus kontakto (didesnio nei 2 metrų atstumo ir trumpesnio nei 15 minučių kontakto), higienos reikalavimų. 

Prekybos ir paslaugų vietose galės lankytis tik vienas šeimos narys, o pačios prekybos vietos, atsižvelgdamos į valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytus reikalavimus, tiek darbuotojams, tiek klientams turės užtikrinti saugias sanitarines, higienos sąlygas bei aprūpinimą būtinomis apsaugos priemonėmis.

„Žmonės turi būti sąmoningi ir pasirūpinti ne tik savo, bet ir savo artimųjų saugumu. Griežtinami reikalavimai dėl karantino, siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą bei pasirūpinti žmonių saugumu. Vis daugiau žmonių grįžta iš užsienio, tad neišvengiamai reikia imtis papildomų priemonių“, – teigia vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Posėdžio metu patikslinta tvarka ir dėl tarptautinių valstybės sienų kirtimo bei užsienio piliečių atvykimo karantino laikotarpiu.

Asmenų, grįžtančių į savo gyvenamosios vietos valstybę, tranzitas per Lietuvos Respublikos teritoriją be būtinojo sustojimo, suformavus asmenų ar transporto priemonių grupes ir užtikrinus šių grupių privalomą palydą (konvojų) nuo atvykimo į Lietuvos Respubliką iki išvykimo iš jos per tarptautinius sienos kirtimo punktus bus vykdomas ir po kovo 26 dienos.


Automobilių keliais valstybės sienos kirtimas bus vykdomas per Kalvarija–Budziskas, Saločiai–Grenstalė, Būtingė–Rucava, Smėlynė–Medumi, Medininkai–Kamenyj Log, Raigardas–Privalka, Kybartai–Černyševskoje, Panemunė–Sovetskas, Šalčininkai–Benekainys, Lazdijai–Aradninkai valstybės sienos perėjimo punktus.

Veiks Vilniaus geležinkelio stoties, Stasylos–Benekainys, Kena–Gudagojis, Šeštokai–Trakiškės geležinkelio  perėjimo punktai. O valstybės sienos kirtimas, vykdant komercinį ir (ar) tarptautinį krovinių vežimą, bus papildomai vykdomas per Stasylos–Benekainiai, Pagėgiai–Sovetskas, Joniškis–Meitenė, Turmantas–Kurcums, Kybartai–Nesterov geležinkelio tarptautinius valstybės sienos perėjimo punktus.

Dirbs Vilniaus, Kauno, Palangos ir Šiaulių tarptautinių oro uostų pasienio kontrolės punktai, taip pat jūrų uostų – Pilies, Malkų įlankos, Būtingės naftos terminalo ir Molo  pasienio kontrolės punktai.

Karantino laikotarpiu užsieniečių atvykimas į šalį bus draudžiamas, tačiau nustatyta papildoma išimtis – atvykti į Lietuvos Respubliką  bus galima Vyriausybės nutarimu pagal atitinkamos valdymo srities ministro teikimą.


Straipsnio komentarai

..2020-03-25
matot kaip keistai vartoja lietuvių kalbą?

kainuoja MŪSŲ žmonių gyvybes
vienintelis MŪSŲ kelias ir galimybė

Matot skvernelis išsiduoda kad kažkokių žmonių gyvybė nėra neįkainojama. Galima nusipirkti. Bet keistai. Ne bet kokių žmonių, bet "mūsų" žmonių. Ir čia neaišku ar turi omenyje tuos žmones kaip nuosavybę ar čia kažkokia žmonių rūšis, tautybė, šalis iš kur tie žmonės kilę, tt. Nu gal tie žmonės yra mūsiškiai iš kažkokios mūsiškilandijos. Nu jeigu mūsiškiai turi vergus kurie yra jų nuosavybė ir jie tuos žmones maino, perka, parduoda, nuomuoja, tt tada ir yra labai painu. Matot vėl jisai aiškina apie kažkokį kelią, kuris yra vienintelis. Jie juda kažkur. Čia ir yra brexitinės šlykštynės. Ir negalima atmesti kad tas "virusas" kilęs ne iš kinijos bet iš po kažkokio skverno. Nepamirškit kad pora mėnesių prieš prasidedant corona viruso "šou" kinijoje vyko kamuolinių gaujų suvažiavimas, ty pasaulio krepšinio čempionatas. Wuhan'e irgi buvo organizuojamos varžybos. Kaip nekeista mano "sesuo" su savo vyru kurie gyvena airijoje važiavo "pasirgti" į kiniją už "mūsų" komandą. Kas dar įdomiau kad nugirdau kad šiemet važiavo lygtais į tenerifę ir kaip tik papuolė į tą viešbutį kur irgi prasidėjo europoje karantinas ar izoliacija. O kas čia žino. Lietuvoje irgi visokiausių imunologijos, eksperimentinės medicinos, biologinių tyrimų institutų, veterinariniai tyrimai, tt. Ten tokia "uošvienė" ir "uošvis" labai neaiškūs, nes taip yra. Nors ir tie "tėvai" ne ką aiškesni. Negali tikėti nei vienu žodžiu.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka