Aferos dėmių nenusikratęs Šilutės ligoninės vadovas V. Šileikis tęsia pradėtas tradicijas?

2020-03-28, Šilutės rajono savivaldybės tarybos narė Lijana Jagintavičienė
Šilutės r. savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovu paskirtas Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis. „Šilokarčemos“ archyvo nuotr.
Šilutės r. savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovu paskirtas Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis. „Šilokarčemos“ archyvo nuotr.

Šilutės r. savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovu paskirtas Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis. Ar juo galima pasitikėti? Šį kartą piktina istorija ne apie jo galimai suklastotą diplomą, licencijas ir bandymus iki šiol aiškintis, ar dokumentai klastoti, ar ne. Šį kartą apie tai, kad jis galimai slepia informaciją, susijusią su medikais, kurie grįžę iš rizikingų šalių dirbo ligoninėje ne vieną dieną.

Niekas nesidomi

Praėjusią savaitę Šilutės ligoninė išplatino informaciją ir neva paaiškino situaciją apie grįžusį mediką iš užsienio kovo 12 d. Teigta, kad Šilutės ligoninės gydytojas sugrįžo iš šalies, kuri dar nebuvo įtraukta į rizikingų šalių sąrašą dėl COVID-19. Nesiskundė simptomais, kurie būdingi dėl koronaviruso įtariamiems asmenims. Gydytojas dirbo nakties metu. Paskelbus LR Vyriausybei visoje šalyje karantiną, keliautojams, grįžusiems iš bet kurios šalies, 14 dienų būtina izoliuotis. Šilutės ligoninės gydytojas šiuo metu nedirba ir laikosi saviizoliacijos.

Remiantis LR sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijomis „Dėl sąlytį su COVID-19 atveju turėjusių asmenų“, Šilutės ligoninės darbuotojams, turėjusiems sąlytį su iš užsienio grįžusiu gydytoju, izoliuotis nereikia. Gydytojas nekarščiavo, jam nebuvo pakilusi temperatūra, nekosėjo – jautėsi gerai. Tai patvirtino ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė: „Gydytojas buvo grįžęs iš šalies, kuri dar nebuvo įtraukta į rizikingų šalių sąrašą. Nesiskundė simptomais, kurie būdingi dėl koronaviruso įtariamiems asmenims. Kitų darbuotojų izoliuoti tikrai nereikia“.

Tačiau nuo kovo 16 d. LR Vyriausybei šalyje paskelbus karantiną, rizikingomis šalimis dėl COVID-19 laikomos visos, o ne konkrečios šalys. Tai reiškia, kad grįžę iš bet kurio pasaulio kampelio laikomi atvykusiais iš paveiktų teritorijų. Keliautojams, grįžusiems iš bet kurios šalies, 14 dienų būtina izoliuotis.

Domėjausi, kaip išties medikas laikosi, ar ligoninės vadovybė domisi, kaip jam sekasi, ar siūlo kokią nors pagalbą.

„Laikausi įstatymo – nedalyvauju masiniuose renginiuose, susitikimuose. Su šeima esame saviizoliacijoje. Tiek V. Šileikis, tiek visa administracija žinojo, kur dirbu, bet niekam  nebuvo įdomu, nieks nesusisiekė, neklausė, ar saugu man vykti į darbą. Ryte prieš darbą pats skambinau skyriaus vedėjui ir klausiau, ką daryti. Jis patikino, kad viskas gerai ir galiu dirbti. Visą informaciją pateikiau ir Visuomenės sveikatos centro atstovams oro uoste. Pasakyta, kad man nereikia nei izoliuotis, nei registruotis“, - kalbėjo medikas.

Turiu informacijos, kad darbo vietoje jis turėjo net triukšmą pakelti, kad gautų respiratorių. To ir klausiau pašnekovo. Jis informaciją patvirtino. „Man užteko atsakomybės nesiartinti prie pacientų be respiratoriaus ir pirštinių“, - teigė gydytojas.

Ar jis girdėjo apie tai, kad karantine buvo ir jo kolega? Anot jo, tai tiesa, ne jis vienas saviizoliacijoje.

Pasak gydytojo, jo sveikatai viskas gerai. O kaip jis jaučiasi, niekas iš ligoninės personalo nesiteiravo. Taigi, skęstančiųjų gelbėjimasis - pačių skęstančių reikalas.

Informaciją nutylėjo?

Ligoninės administracija pranešime tvirtino, kad  saugo tiek ligoninės darbuotojų, tiek pacientų sveikatą. Todėl gydytojas šiuo metu nedirba ir laikosi saviizoliacijos. Viskas kaip ir aišku. Tik kyla klausimas, kodėl nuslėpta informacija, jog ne tik šis gydytojas buvo kitoje šalyje ir šiuo metu yra karantine?

Mane pasiekusiais duomenimis, anestiozologas atostogavo Mauricijuje. Grįžęs sėkmingai darbavosi ne vieną dieną ligoninėje ir tik medikų pasitarimų metu, pakėlus triukšmą vienai iš skyrių vedėjų dėl mediko atliekamų darbų, jis karantinavosi. Į darbą grįžo kovo 23 d. 

Kodėl Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas V. Šileikis šią informaciją nutylėjo? Kodėl apie vieno mediko būklę net pranešimus parengė, o apie kito – tyla? Kompetencijos stoka? O gal čia darbuotojai skirstomi į mylimus ir nemylimus? Ar tikrai saugu rajone? Į šiuos klausimus prašiau atsakyti paties V. Šileikio. Tačiau jis nebuvo kalbus.

Patvirtino, kad rajone dar nėra sergančių koronavirusu. Paminėjo tik dėl vieno mediko grįžimo iš kitos šalies ir jo saviizoliacijos. O paklausus apie kitą gydytoją, jis atsakyti nenorėjo. Po to pasakė, kad apie tai taip pat buvo informuota. Pasidomėjusi, kur ir kada tai buvo padaryta, atsakymo neišgirdau.

Taigi, kyla klausimas – kaip suprasti tokį vyriausiojo ligoninės mediko elgesį? Jam mesti įtarimai apie galimai suklastotą diplomą, kurį įgijo Amerikoje, iki šiol neatsakyti klausimai ir šį kartą leidžia sudėlioti tam tikrą nuomonę. Apie tokius kaltinimus geriau nutylėti nei paneigti? O tai gali reikšti tik tai, jog nepaneigta informacija gali būti ir tiesa. Tai mano asmeninė nuomonė, su kuria galima sutikti arba ne.


Straipsnio komentarai

..2020-03-29
p.s. pamiršau nuorodą apie metus: https://www.lrs.lt/sip/portal.show?p_r=35849 Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ Tai2020-03-29
nu tai kaip galvoji kodėl anglų kalboje žaidžiama su tuo atseit lėkštu klausimu ir atsakymais: "why did the chicken cross the road?" Matai čia ne šiap sau klausimas, bet klausimas apie kelią ir kryžių, o gal kryžiaus kelią? Lietuvių kalboje toks klausimas neužduodamas. Nesiverčia prasmė iš anglių karalystės kalbos. Tarsi kažkokia siena pastatyta nematoma, kad tokios lapės ar lapinai negalėtų įlįsti į lietuvos vištinyką. Matai kai kalba eina apie lapes ir lapinus vištidėse tai visų pirma turėtum galvoti ne apie pūkuotas uodegas raudonų kaklų apykaklėms, bet apie raudonų kaklų lapes kurios pildo važtaraščių lapus, išrašo faktūrų lapus, deda štampus ant sąskaitų lapų, tt. Tai yra tokie lapinai ypač pavojingi, nes nuo jų neapsisaugosi jų neįsileisdamas į vištidę. Jie gali pasistatyti tavo vištinyko nugalėtojo arką kad ir brexitinės imperijos offšorinėse piratų salose ir paskersti visas tavo vištas neįkeldami kojos tenais. Tai yra jie sugalvoja aferas kurios veikia kaip rube goldberg mašinėlės, kur viskas ko jie panori jiems tarsi auksinės žuvelės atneša ir padeda po drąsių kelėnų kojomis ant sidabrinės lėkštutės. Na aišku jeigu neatsiranda kelyje kažkokie nenumatyti "force majeure" su kuriomis jie nesugeba susidoroti vien todėl kad jie to nenumatė. Tad čia irgi vilkinimo vilkai nuo kurių nėra bėgama ant meškeriojimo meškų. Viskas vyksta vienu metu išskyrus tai kas jums atrodo. Pažiūrėk 2020 metais yra ne vieni metai, bet lygiagrečiai yra dar 10 metų. Ir čia tik lietuvoje. Turbūt visame pasaulyje yra dešimtys tūkstančių metų. Visi reikalingi kažkokiems nešventiesiems kad lipdyti kažkokias metų dieneles. "Mūsų" dienos visiškai ne kaip šventė, tas pragaras tik forminamos kaip šventė. Kitas reikalas su "mūsiškiais". Pas juos rojus. Smaluotas sukryžiuotų kelių afaltas išdažytas vaivorykšėmis. Jie danguje.. Čia yra kažkokia "karalystė". Nu yra pasaulis užpultas iškrypėliato zombių kurie serga kažkokiu labai baisiu korona virusu. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Tai2020-03-29
Vistu gaudytojo komentarai visai be logikos Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ O tai durnas...2020-03-29
Neskubėk teisti. Ir čia kalba eina ne apie žmonės ty civilius, bet karantinuočius tai yra kariškius kurie vaidina kad juda karan, nors naudojasi taika kad skersti bet ką kas papuola į akiratį. Karantino siuvėjus kurie be karantino. Tų mūsiškių dienos kaip buvo kaip šventė, taip ir tebėra kaip šventė. Tai yra nedaryk klaidos, nes kaip žinai lietuvoje nuo 2001 rugsėjo 11 kaip ir visur kitur pasaulyje vyksta tarptautinis karas prieš terorizmą. Matai karas yra tarptautinis. Jis egzistuoja tik tarp tautų. Lietuva yra geras pavyzdys kaip jie čia visus išlitvicidino ir pastatė mažumų lietuvą. Kas įdomiausia kad turi pasirašę ir istoriją kad čia viskas normos ribose, jie tik gražina lietuvą į kažkokį akmens amžių kada pagal jų istorines knygas taip ir būdavo viskas. Čia reik turėti omenyje kitas lulzboats. Nu gal ir taip. Gal yra kelios švėkšnos. Jugi yra Maskva ir amerikoje. Tai kai jie kabina makaronus apie rusnę, švėkšną, macikus, tt. gal jie turi omenyje kažkokią teritoriją pavadinimu "švėkšna" kuri egzistavo kažkokioje "pabėgėlių" stovykloje brexitinės imperijos kalėjime pavadinimu palestina. Tad jeigu jie daro kažką tai nereiškia kad jie nevykdo kažkokius įsakymus, net jeigu jie tuos įsakymus išsiduoda patys sau ar pasinaudodami kažkokiais durniais, ufonautais, vaikais, fantomasais, jeti, tt. Taip ir sugalvota "apsauga" su karinėmis durnystėmis, kur atseit visuose atvejuose užtikrinama "nekaltumo prezumcija" nes visada yra kažkas "aukščiau" negu jie patys, kam jie ir tarnauja. Taip ir čia. Gal būt jie vykdo "teisėtus" įsakymus, bet tam kad pasiekti kažkokį tikslą šitie suklastoti popieriai buvo labiausiai "teisėtas" variantas. Tie popieriai nieko nereiškia. Nu tame ir esmė kad greičiausiai kad dar baisiau suklastoti popieriai yra pas absoliučiai kiekvieną šilutės savivaldybėje besidarbuojantį valstybės tarnautoją, biudžetininką, policininką, gaisrininkus, ligoninės darbuotojus, sodrą, vmi, visuomenininką, socialinių paslaugų teikėją ar gavėją, darbuotoją, darbininką, tt.. Nu yra baisi pedofilų klano aferistų irštvų irštva. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
O tai durnas žmonių pasakymas2020-03-29
kas per pasakymas "rado laiką". O tai apsimelavusiam sėdėti va čia jau geras laikas? Man tai tikrai pikta dėl to Šileikio ir tikrai nesvarbu koks dabar laikas Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ Tadas2020-03-29
nu tai ir vyksta "tyrimas" vien todėl kad kažkas iš rašytojų čia atseit kažką užuodė ir parašė parašymus, kuriuos dabar tyrinėja kažkas kas atsakingas kad to neturėję būti. Nu vyksta kažkur kažkas blogo kuris turi "išeina" į gerą. Tai ir yra "slibinas" kuris nugalimas to pačio slibino kad sudaryti kažkokį įspūdį tiems kurie bando suprasti kažką apie slibininkystę, kurios slibino galvos geros, kurios blogos, bet vis tiek geriau saugokis ir su savo dviejomis blogomis kojomis nepasipainiok po slibino geromis kojomis. Tad tu irgi turėtum susiprasti kad čia ne žiniasklaida ir tavo "rėkimas" irgi tik bandymas su geros bylos gadinimu sudaryti atvirkštinį įspūdį apie tai ko nėra. Čia irgi "įdomios" metodikos. Lygiai tas pats "šmeižtas", nes niekas nevadinama savais vardais. Tu kažkokius beraščius terbakrauskius vadini žiniasklaida. Tai yra lygiai tie patys kariniai specnazai kaip ir jų kolegos apie kuriuos jie "rašinėja" keldami aukštyn ar žemyn. Tad visa šilutės žiniasklaida tai kaip karinio miestelio "žiniasklaida" kuri labiau skirta ne vidui, bet kažkokia "išorei". Tad tu suprask kad tu naudoji žodžius kurie nieko bendro neturi su realybe pvz žodžiai "realybė", "naujienos", "būčiau valdžioje", tt. Tai jeigu tu ne valdžioje, tai kaip elgtis su tomis biurokratinės kėdės kojomis ant kurios sėdi tavo ta sėdynė iš kurios išdygę tos blogos kojos su drąsiais kelėnais? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Tadas2020-03-29
Kaip jūs galite taip rašyti jei dar vyksta tyrimas? O jei paaiškės, kad jis jokių aferų nevykdė? Kaip tada sakykite oi atsiprąšom, o dauguma bus jau perskaitė jūsų klaidingas naujienas... Būčiau valdžioje blemba pirmas įstatymas būtų, kad už nepatikrinta ir neatitinkančias realybės naujienas turėtų atsakyti žurnalistai, o dabar ką nori tą rašo ką nori tą šmeižia. Gėda žiniasklaidai.. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ Ramunė2020-03-29
tame ir esmė kad tai kažkokia organizuotų nusikaltėlių "bendruomenė", o ne specialistai ir darbuotojai kažkokioje valstybės biudžeto įstaigoje. Mes ir kalbame apie daktarų grupuotę pas kuriuos visus ne tik raudonos rankos. Nu tai ir yra šilutės raudonųjų žibintų kvartalas paturbintas dar ir su žydrais žibintais. Nu panagrinėk ligoninės "bendruomenę" visi tie aferistai su gražulio kelnėmis ir gražulio sarafanais. Kažkas panašaus į tuos "medikus" kur būdavo načių koncentracijos stovyklose. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Ramunė2020-03-29
Kol kas Šilutės medikų bendruomenėje viskas gerai, tai kitaip negalit, turit pilti šiukšles, šmeižti vadovą. Sėdit sau ir sėdėkit, ateikit patys padirbti, pavadovauti tokioje situacijoje. Žurnalistai, būkit sąmonongi, bent tokiu sunkiu metu. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Danuta2020-03-29
Kaip jums ne gėda! Tokiu metu vis dar knisatės, ten, kur nereikia. Tad jūsų išgarbintas gydytojas, juk sąmonongas žmogus, dirba JK, grįžo, galėjo neiti į budėjimą. Budi priėmimo skyriuje porą kartų per mėnesį, ir tikrai niekas nebūtų atsitikę, jei būtų nedirbęs. Nekiršinkit žmonių, neužsiiminėkit pletkais, palaikykit įtampoj dirbančius medikus, o ne saugiai sėdint savo namuose, pilkit pamazgas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Gena petrovic2020-03-29
Atrodo reik kovoti būti ar nebūti Šilutėje ZURNALIUGOS gavo kaušą ir vėl plauna smegenis Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Audra2020-03-28
Aš tikiuosi, kai meras pasigaus virusą nelėks gydytis į Klaipėdą, o gydysis Šilutės ligoninėje, būtent toje, už kurią ir yra atsakingas, kaip ir už jos vadovą ir visą chaosą ligonienėje. Sveikatos, kaip sakant. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
juditaj2020-03-28
Kam karantinuotis? Jie supranta apie virusą ir panikos skleidimą. Dauguma anapilin išeina nuo senatvės ir įvairių ligų.
Vien Kinijoje per mėnesį miršta virš pusantro milijono nuo senatvės ir kitų priežasčių. Tuo tarpu pasaulyje virusas nustatytas pusei milijono per kelis mėnesius.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Judita 2020-03-28
Saunuole zunaliste ir politike is didziosos raides pasidomekite ar medikai kiti karantinavosi kur kartu dirbo ar jie istirti aciu dar karta na silutes medikai ne vienas tikrai keliavo Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Kodel2020-03-28
Tie kurie turi buti pavyzdziu,kala zmogeliams i galvas,bukit samoningi ,mylekit tevyne.O patys meluoja,vagia, suka aferas.Tokia tikrove Lietuvoj.Nes atsakomybe jiems netaikoma Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ Aš 2020-03-28
tame ir esmė kad niekas prie medikų ir nesikabinėja. tokių nei šilutėje nėra nei lietuvoje nėra arba aš nežinau kažko. Tad dabar yra tokia situacija kad absoliučiai bet kuris medikas lietuvos respublikos teritorijoje skaitosi kaip apsišaukėlis, šundaktaris arba kažkoks aparatčikas dirbantis po karinio gestapo priedanga (ale UNIT 731). Ir čia nesvarbu ar kalba eina apie biudžetines įstaigas ar privačias. Paimkit lietuvos konstitucijos 53 straipsnį:

Valstybė rūpinasi žmonių sveikata ir laiduoja medicinos pagalbą bei paslaugas žmogui susirgus. Įstatymas nustato piliečiams nemokamos medicinos pagalbos valstybinėse gydymo įstaigose teikimo tvarką.

Nieko konstitucijoje nepaminėta apie "mokamą" mediciną, nes tai jau nebesiskaito kaip medicina. O nemokamos medicinos ir nėra lietuvoje. Ką reiškia "valstybė rūpinasi"? Valstybė tai nėra kažkas kas gali rūpintis. Tai yra jeigu bandysi žiūrėti kur čia yra "valstybė" kuriai rūpi tavo sveikata tai matyt taip ir sugalvota, kad turi ieškoti kitos valstybės kuri pagydytų tau lietuvos gestapo padarytas žaizdas ar cžv gestapo okupuotoje lietuvos vietoje kurti kitą lietuvos valstybę. Problema yra ne tik globalizuotas pasaulis, bet ir laiko klausimas. Nu iš viso čia nėra nieko tik baisių aferistų gaują, pedofilų klaną, talibano, aparteido, gestapo pragarą. Kokios dar gali būti kalbos apie "mediciną" iš viso. Nueikit į tą ligoninę jau vien iš tų fyfų ir budulių fizionomijų aišku kad būsi sveikesnis jeigu eisi lauk. Patvoriniai vaidina inteligentus.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Otilija2020-03-28
Puikiausas pavyzdys kaip galima visiems meluoti ir viskas bus gerai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to Aš2020-03-28
Taigi įrodė jog jis joks ne medikas. :D :D :D Komentaras patinka Komentaras nepatinka
2020-03-28
Palikit gydytojus ramybėje,kiek galima atsiprašant š........, politikai dirbkit rimtus darbus, padėkit medikams, o nesikabinėkit, o tai sugebat tik malti liežuviu, baikit kiršinti žmones.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
2020-03-28
Palikit gydytojus ramybėje,kiek galima atsiprašant š........, politikai dirbkit rimtus darbus, padėkit medikams, o nesikabinėkit, o tai sugebat tik malti liežuviu, baikit kiršinti žmones.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Matas R.2020-03-28
Per daug girdėjau apie šitą personažą bet kai už tavęs Ponas Meras tau viskas galima Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Skaitytojas 2020-03-28
mane tai labiausiai siutina vienas - kad jo diplomas suklastotas įrodė ir tai faktas. Tačiau ale nes ligoninės vadovui matai nereikalinga tas diplomas (nes darbas labiau administracinis) tai kažkaip įmanoma į viską pražiūrėti pro pirštus. Bet faktas lieka faktu ir abejoju ar toks žmogus turėtų ne tik kad vadovauti bet ir apskritai dirbti tokioje vietoje. Bet čia Lietuva, čia lietus lyja. Ir čia Šilutė - miestas per mažas, tad jeigu pažįsti atitinkamus žmones tau viskas galima. Liūdna kai pagalvoji. Labiausiai gaila sąžiningų medikų Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ Skaitytoja2020-03-28
nepamiršk kas yra daktarų grupuotės medicinos simbolis (Asklepijo lazda). ogi kažkoks nuodingas šliužas kuris gelia. Nors būna gyvatės kurios moka ir spaudytis nuodais. Dirba nuotoliniu būdu. Gali apakinti net jeigu nebuvo kontakto. Paimk kitą problemą tai yra daktarų grupuotės nenuoširdumą. Toks pat medicinos simbolis bet su dviem gyvatėmis jau skaitosi biznio ir komercijos simboliu (Caduceus), kuris kilęs nuo dievo "hermes" kuris skaitėsi kaip globėjas visokių vagių, bastūnų, aferistų, alchemijos, tt. Va kas įdomu kad amerikoje daktarų grupuotė ypač kas liečia karinę mediciną vietoj medicinos simbolio ir naudoja komercijos simbolį. Nu čia kaip ir atsakymas kodėl ta lietuvos medicina tokia "keista" pasidarė. Nu todėl kad visi ir dirba su dviem gyvatėms. Kodėl cžvistėlių medicinos bankas nenaudoja gyvačių savo korporatyviniame imidže? Gal todėl kad jie ne tiek medicinos, bet medici bankas. Nu čia kaip ir yra įdomu "karosas" kaip indėniška pavardė. Nu čia jeigu žiūrint iš amazing amazon race "žuvėjų krašto" biologinių ginklų pusės, nes kaip žinome tokia žuvis kaip karosas yra labai keista. Nebūna patinų. Vien patelės. Buvo lietuvoje ir "hermio" cžvistėlių bankas. Bet jisai irgi nenaudojo gyvačių savo logotipe. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Skaitytoja2020-03-28
Sunku matyt, kai šiandien, atrodo ir taip reikalinga kuo labiau išlikt nuoširdumui, , žmoniškumui mes randame laiko kam įgelti.... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
aukokit dar aukokit o tokie ras kur padėt per kitą darą 2020-03-28
ššššššššš ant visųųųųųųųųų ir varau ko toliau Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-03-28
čia įdomiau kiti aferos aspektai. tai yra juokdarys puodinasi kad juodas katilinasi, bandydama atrodyti kad aferų skaldytoja ne iš tos pačios suskilusių geldų aferizmo putos atsiputojusi. Tame ir esmė kad yra labai sudėtinga su cžv gestapu ir jų galingomis plunksnomis. Nu beraščiai perestukiniai o va kokius straipsnius parašo. Kaip tai įmanoma? Kiborgai iš po žemių? Komentaras patinka Komentaras nepatinka