​Šiųmetis gripas kitoks nei ankstesniais metais

2015-02-06, Alfa.lt
Dirba sirgdama (Organizatorių nuotr.)
Dirba sirgdama (Organizatorių nuotr.)
Kauno klinikinės ligoninės medikai pastebi, kad prasidėjęs sezoninis gripas negailestingai pakerta vaikus – gydymo įstaigos Vaikų ligų II skyrius perpildytas. „Gripas ir kiti virusai pastaruoju metu išties vis dažniau į patalą guldo vaikus. Mūsų skyrius šiomis dienomis yra perpildytas, tiesiogine to žodžio prasme“, – aiškino Kauno klinikinės ligoninės Vaikų ligų II skyriaus vedėja Dalia Steponavičienė.

Antradienį skyriuje dėl gripo ir kitų virusinių infekcijų buvo stacionarizuoti 62 vaikai, trečiadienį – 59. Ketvirtadienio ir penktadienio duomenimis, skyriuje gydėsi 53 nepilnamečiai. „Šiuo metu tyrimais jau yra patvirtinta arti dešimties gripo atvejų ir visi jie – ūmūs. Netrukus gausime ir kitų tyrimų rezultatus, bet įtariame, kad gripo atvejų bus daugiau. Be to, klinikiniai tyrimai jau patvirtino, kad keturiais atvejais virusiniai susirgimai komplikavosi į pneumoniją (plaučių uždegimą)“, – pasakojo gydytoja D. Steponavičienė.

Paklausta, ar buvo bent vienas atvejis, kai gripu sunegalavo vakcinuotas nuo gripo vaikas, gydytoja atsakė neigiamai. „Kiek klausėme tėvų, visi jie sakė, kad vaikų neskiepijo“, – pabrėžė D. Steponavičienė.

Pasak jos, net jei gripas pakerta paskiepytą pacientą, išvengiama sunkių komplikacijų ir gripu persergama greičiau. Tyrimų rezultatai rodo, kad šiuo metu Kaune siaučia gripo viruso A potipis.

Šiųmečio gripo pagrindiniai simptomai – karščiavimas, nuovargis, silpnumas, viršutinių kvėpavimo takų kataro požymiai, kosulys. „Ypač išskirčiau silpnumą, nes tie vaikai, kurie pateko pas mus, nori kuo greičiau atsigulti į lovą“, – teigė gydytoja D. Steponavičienė.

Medikai džiaugiasi, kad kol kas nepasitaikė atvejo, kai dėl sunkios būklės gripas būtų paguldęs bent vieną vaiką į Vaikų priėmimo, skubios pagalbos ir intensyviosios terapijos skyrių.

Pajutus pirmuosius gripo simptomus, gydytojai pataria vengti žmonių susibūrimo vietų, kad liga nebūtų platinama. Patariama nevesti vaikų į darželį, nelankyti mokyklos. Jei temperatūra aukštesnė nei 38,5 laipsnio, ją reikia numušti paracetamoliu arba ibuprofenu, gerti daug skysčių. Jeigu būklė negerėja 2–3 dienas, reikia vėl kreiptis į šeimos gydytoją, kuri galbūt nukreips pacientą į ligoninę. 

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?