Neišsipildė girtų vairuotojų sumanymai

2020-03-30

Šiais metais jau trys vairuotojai Pagėgių savivaldybės teritorijoje pakliuvo prie vairo tokie neblaivūs, kad jiems iškeltos baudžiamosios bylos. Taip atsitinka tada, kai nustatomas didesnis nei 1,5 promilės girtumas. Šiame „Šilokarčemos“ numeryje pasakojame dar apie du tokius „drąsuolius“.

Užsimanė girtas pas mamą...

V. D., gim. 1989 m., vairuojamas automobilis „VW Golf“ buvo sustabdytas sausio 21-ąją, apie 3.15 val., Pagėgiuose, miško kelyje tarp Vytauto ir Klaipėdos gatvių. Vairuotojui nustatytas 2,11 prom. girtumas. Jis neturėjo ir teisės vairuoti transporto priemones. 

V. D. savo kaltę pripažino visiškai. Parodė, kad sausio 20-osios vakare  atvažiavo automobiliu „VW ,Golf“ pas draugą T. M. Pas jį ilgai vaišinosi - gėrė stiprųjį alų. Nebeprisiminė, kiek išgėrė, bet ne mažai. Nakties metu, galėjo būti apie 3 val., nusprendė, kad jam reikia važiuoti namo, pas mamą. 

Būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, sėdo už automobilio vairo ir vienas išvažiavo namo. Niekas jo nesustabdė ir nesakė, kad jis negali girtas važiuoti. Niekam nebuvo įdomu, nes visi jo sugėrovai buvo apsvaigę nuo alkoholio. Važiuojant Klaipėdos gatve, jis kažko ieškojo automobilyje, greičiausiai mobiliojo ryšio telefono. Nesuvaldė savo vairuojamo automobilio ir nuvažiavo į šalikelę. Atsitrenkė į medį. Medis nebuvo storas. Jokių sužalojimų jis nepatyrė.

Automobilis taip pat nebuvo stipriai apgadintas. Pamatė, kaip prie jo atvažiavo policijos pareigūnai. Jam buvo nustatytas girtumas ir jis sulaikytas. Neneigė, kad būdamas apsvaigęs nuo alkoholio vairavo savo automobilį. 

Automobilis „VW ,Golf“ priklausoė jam. Jis nebuvo registruotas jo vardu, registruotas kažkokios moters vardu. Golfuką pirko iš jauno vaikino Šilutės mieste, to žmogaus nepažįsta. Nežinojo nei jo vardo, nei pavardės. Rado skelbimą socialiniame tinkle ,,Facebook“, kad yra parduodamas minėtas automobilis. Buvo nurodytas mobiliojo ryšio telefonas ir jis susisiekė su automobilio pardavėju.

Susitiko prie Šilutės miesto ir taip jis nusipirko tą automobilį. Jokios transporto priemonės pirkimo-pardavimo sutarties su vaikinu jis nesudarinėjo, tiesiog padavė jam 200 eurų ir taip nusipirko automobilį. Suprato, kad jis taip pat nebuvo registruotas to vaikino, pardavėjo, vardu. Automobilį nusipirko maždaug prieš 5 dienas. Vairuotojo pažymėjimo jis neturi ir niekada nėra turėjęs.

Žinojo, kad negali vairuoti transporto priemonės, nes neturi teisės tai daryti, tačiau to nepaisė ir vis tiek vairavo automobilius. Labai dėl to gailėjosi. Būdamas apsvaigęs nuo alkoholio nepagalvojo apie pasekmes.

Tauragės apylinkės teismo teisėja Gražina Gudžiūnienė pripažino V. D. kaltu ir paskyrė jam 3 000 eurų dydžio baudą. Bet paskirtą bausmę sumažino vienu trečdaliu ir skyrė 2 000 eurų dydžio baudą.

Į bausmę buvo įskaitytas laikinajame sulaikyme išbūtas laikas – viena diena. Tad galutinė bausmė -  1 900 eurų bauda.

V. D. paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – trejiems metams uždrausta vairuoti visų rūšių kelių transporto priemones.

Konfiskuota nusikaltimo padarymo priemonė - automobilis „VW Golf“, iki teismo saugotas „Jomamotors“ automobilių saugojimo aikštelėje Tauragėje, Paberžių g. 7.

Pas draugą nenuvažiavo

Panašus likimas ištiko ir išsituokusį, nedirbantį, anksčiau teistą E. G. Jis sausio 7-ąją, apie 16.55 val., Žukų kaime (Vilkyškių sen.) vairavo automobilį ,,Audi 80“. Vairuotojui alkoholio matuokliu buvo nustatytas 2,80 promilių girtumas.

E. G. savo kaltę taip pat pripažino visiškai. Parodė, kad 2010 m. kovo mėnesį nusipirko automobilį ,,Audi 80“, už jį sumokėjo apie 5 000 litų. Automobilis priklausė jam ir buvo registruotas jo vardu.

Sausio 7-ąją, apie 17 val., sugalvojo iš namų nuvažiuoti į šalia Žukų esantį kaimą pas draugą. Būdamas apsvaigęs nuo alkoholio sėdo į savo automobilį ir vienas išvažiavo iš namų. Pasukus Tauragės miesto link, jį sustabdė policijos pareigūnai. Gailėjosi, kad pasielgė neatsakingai, tiesiog nepagalvojo apie pasekmes.

Tauragės apylinkės teismo teisėja Elena Bartulienė pripažino E. G. kaltu ir skyrė tokias pat bausmes kaip ir pirmajam „didvyriui“ šiame pasakojime. Tai yra 1 900 eurų dydžio baudą, trejiems metams uždraudė vairuoti visų rūšių kelių transporto priemones, konfiskavo nusikaltimo padarymo priemonę - automobilį ,,Audi 80“.


Straipsnio komentarai

..2020-03-30
kokia keista antraštė tarsi bando aiškinti kad pas juos supergalios kur jie gali skaityti mintis. iš kur jie žino kokie buvo kažkieno sumanymai? Ir vis patyčios su tais riebiais epitetais. Matot taip vartojama kalba irgi yra kažkokių "apgirtusių" nuo valdžios didžiavyrių sumanymai. Čia nėra taip kad kažkoks fruktas vos apsiplunksnavęs pradeda galinėtis su savo pamintomis vaivorykštinėmis ambicijomis. Teisėtvarkoje tai yra taip vadinami "debasement penalty", "shaming", "shame punishment", "Reintegrative shaming", tt.. Nu čia žiniasklaida vartojama kaip ginklas kad sudaryti kažkokį primityvumo įspūdį apie bendruomenę, kad čia kažkokie aborigenai, tt. Tai yra karinės operacijos nes taikomasi į "bendruomenę". Tai plačiai naudojama visuose diktatūrose, gestapuose, talibanuose, fašizme, tt.. Bet čia negalima "pulti" tokių malūnų, nes tai yra tik galingų plunksnų miražas, kur visų pirma reikalinga sudaryti įspūdi patiems sau kad "dirbama", ty arbeit macht frei. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?