Įstaigos pačios spręs, kaip profilaktiškai tikrinti sveikatos priežiūros specialistus

2020-03-28, sam.lrv.lt

Pačios gydymo įstaigos, įvertinusios savo specifiką ir galimas rizikas, turės apsispręsti, kokiu dažnumu sveikatos priežiūros specialistus tikrinti profilaktiškai. Tuo metu, jaučiantieji net menkiausius koronavirusinės infekcijos (COVID-19) simptomus turėtų būti tiriami nedelsiant. 

Tokį sprendimą šiandien pasirašė valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Pats sprendimas profilaktiškai testuoti visus sveikatos priežiūros specialistus priimtas kovo 23 d. 

Pasak ministro, tai, kad gydymo įstaigose daugėja užsikrėtusių medikų, kelia rimtą nerimą.
 
„Sveikatos priežiūros specialistai yra tie žmonės, kurių kiekvieno žinios ir kompetencija, įgūdžiai, šiuo metu yra aukso vertės. Dedame visas pastangas, kad užtikrintume galimybes tikrintis visiems specialistams. Dėl to, kokiu dažnumu, ir dėl visų kitų klausimų turi apsispręsti pačios įstaigos, nes juk jose dirbantys žmonės geriausiai gali įvertinti rizikas ir poreikius. Savo ruožtu, dar kartą raginu kiekvieną iš mūsų padaryti viską, kad apsaugotume ir save, ir kitus, tad visų prašau susitelkimo. Nekartokime kitų šalių klaidų, kurios kainuoja gyvybes“, – sako ministras A. Veryga. 

Taip pat jis dėkoja visiems šalies medikams už atsidavimą ir darbą ekstremaliomis sąlygomis.

„Šiandien jūs esate karščiausiose kovos su koronavirusu linijose. Tikiu, kad jau ne kartą savęs klausėte „ką aš čia veikiu? kodėl aš?“. Noriu pasakyti – tokiomis aplinkybėmis silpnumo akimirka yra normalu. Ir ji neparodo, kad esate silpni. Priešingai, parodo, kad suvokiate tekusią atsakomybę ir grėsmės mastą. Todėl klausimą „kodėl?“ keičia „kaip?“. Kaip rasti jėgų, kaip susitelkti, kaip išsaugoti žmonių gyvybes. Ir aš be galo jumis didžiuojuosi, kaip didžiuojasi visa Lietuva. Tikiu jumis, jūsų stiprybe ir prašau – saugokite save. Jūs – mūsų viltis. Aš nežinau, kada bus toji tamsiausia akimirka prieš aušrą, bet tikiu, kad sutiksime ją surėmę pečius ir vieningi“,  – pabrėžia ministras A. Veryga.

Numatyta, kad savivaldybių administracijos turės paskirti savivaldybės teritorijoje vieną atsakingą įstaigą, kuri toje savivaldybėje užtikrintų aprūpinimą ėminiui iš nosiaryklės ir ryklės COVID-19 ištyrimui reikalingomis specialiomis priemonėmis ir iš įstaigų surinktus ėminius pristatytų į laboratoriją.
Pirmumo teisė, tiriant sveikatos priežiūros specialistus, turėtų būti teikiama greitosios medicinos pagalbos stočių, gydymo įstaigų skubiosios pagalbos skyrių, taip pat infekcinių ligų skyrių darbuotojų tyrimams.


Straipsnio komentarai

..2020-03-28
Nu negalima pamiršti kad šilutėje yra ir kitos problemos. Gripo epidemijos pradžia Šilutės rajono savivaldybės teritorijoje paskelbta nuo 2020 m. kovo 6 d. (Įsakymo Nr. A1-278). Kaip daktarų grupuotė atskiria kur gripas ir kur ne gripas nors lygiai tokia pati liga kaip ir gripas? Nu jie nemoka atskirti. Jie atseit tokie patys lobotomizuoti kaip ir visi ligoniai kad jiems reikalinga laboratorija kur parašoma juodu ant baltu ką matyti žiūrint į tą žmogų, kokius chemikalus pumpuoti į jį, tt. Jie tik vykdo įsakymus, to kas parašyta knygose kurias jie kaip nekeista irgi nemoka skaityti, nes jie paprastai visiški beraščiai.. Tie daktarai gi nieko nežino ir nieko nesupranta. Nu jų medicinis išsilavinimas apsiriboja medicininių muilo operų žiūrėjimu pvz ligoninė pavarde generolas (general hospital). Tame ir esmė kad čia tik paruošiamieji darbai. Neveltui jie jau beveik 30 metų intensyviai auginosi "raumenis" ty kovos menus, kovos klubus, tt. Tai yra tie kurie anksčiau spardydavo galvas mergaitėms negyvai dabar tai galės daryti ir gauti už tai pinigus. Tad čia gali būti kad visų pirma jiems buvo reikalinga įdiegti tas kaukes dėl kažkokių "aklumo" priežasčių. Dabar visi anonimai, visi turės dėvėti Guy Fawkes kaukes kaip V for Vendetta. Nebėra niekur jokių liudininkų. Bet kuri biurokratinė kėdė ir bus D(r) Evil, kur jus aptarnaus kažkokia kaukė. Tai yra visa valstybės sistema pavirs į vieno langelį, pro kurį nieko nebesimatys. Kažkas panašaus į "bendravimą" tose klausyklose kur durnius muša kryžiuočiai barstydami jiems tuščiažodžiavimo perlus.. Komentaras patinka Komentaras nepatinka