Į Lietuvos upes ir ežerus išleisti milijonai vėgėlių jauniklių

2020-03-29

Prisitaikant prie palankių gamtos sąlygų, šiomis dienomis į Sartų ir Dusios ežerus, Nemuno deltos upes Atmatą, Skirvytę ir Šyšą įveista beveik 4 mln. vnt. 3–5 savaičių vėgėlių jauniklių. Jie buvo dirbtinai išveisti ir paauginti Žuvininkystės tarnybos Vakarų regiono žuvivaisos skyriuje Rusnėje.

Pernai Žuvininkystės tarnyba, siekianti atkurti  šių žuvų populiaciją, į Lietuvos vandens telkinius įveisė beveik 6 mln. vnt. vėgėlių jauniklių. Žymų vėgėlių išteklių pagausėjimą Lietuvos vandenyse pastebi ir meškeriotojai, kurie vadovaujasi principu „pagavai–paleisk“.

Vėgėlė (Lota lota L.) – šaltavandenių tipo žuvis, aptinkama dažniausiai akmeningo grunto vietose. Tai – vienintelė menkinių žuvų rūšis, persikėlusi iš jūrinių vandenų į gėluosius, kartais aptinkama ir apysūriuose vandens telkiniuose. Vėgėlė auga pakankamai lėtai, kaip ir dauguma menkinių šeimos žuvų.

Vėgėlės yra naktinės plėšrūnės, mintančios smulkiomis žuvytėmis, vėžiais, lervomis, kirmėlėmis, moliuskais, kitų žuvų ikrais. Šios žuvys neršia ir aktyviai maitinasi tik šaltuoju metų laiku.


Straipsnio komentarai

..2020-03-30
Labai keistas sakinys: Žymų vėgėlių išteklių pagausėjimą Lietuvos vandenyse pastebi ir meškeriotojai, kurie vadovaujasi principu „pagavai–paleisk“.
Matot informuoja žiniasklaida kad valdžia turi super sekimo technologijas, kur jie žino kas ką pastebi. Ir čia yra įdomiausia kad kimba vėgėlės tik tiems meškeriotojams kurie vadovaujasi tuo principu kuris apibudina sunkios ligos psichiatrinius simptomus ty žvejojama dėl žvejojimo. Nu čia kalba eina apie sistemas kur niekas negali atsirasti iš nieko. Viskam yra priežastis. Niekas negali atsitikti ar įvykti nesankctionuotai. Nu įsivaizduokit viską ką jūs darote nesamoningai gali būti traktuojama kaip psichiatrinė liga. pvz jūsų kvėpavimas.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?