NATO bataliono karo medikams - įrangos ir personalo pastiprinimas

2020-03-31, kam.lt
Nuotrauka: Evert-Jan Daniels/Bundeswehr
Nuotrauka: Evert-Jan Daniels/Bundeswehr

Kovo 29 d. specialiu skrydžiu iš Kroatijos į Lietuvą atvyko papildoma Kroatijos ir Vokietijos karo medikų komanda su specialia įranga. Ji rūpinsis susirgusiais tarptautinio NATO priešakinių pajėgų bataliono kariais.

Pasak NATO bataliono atstovo kapitono Evert-Jan Daniels, šiuo metu kariai, kuriems atlikus testą buvo patvirtintas COVID-19 virusas, yra izoliuoti specialiose patalpose Gen. Silvestro Žukausko poligone (Švenčionių r.). Visi jie jaučiasi gerai, yra nuolat prižiūrimi karo medikų. Šiuo metu laikomasi dar griežtesnių karių srautų valdymo ir higienos reikalavimų.

Tarptautinio NATO bataliono vadovybė, siekdama papildomai neapkrauti Lietuvos sveikatos apsaugos infrastruktūros, priėmė sprendimą perkelti sergančius karius iš Ruklos, kur karių koncentracija yra didelė, į kitą karinę teritoriją, kur ji - mažesnė. NATO bataliono kovinės grupės medikai su atvykusiu pastiprinimu turi visą reikalingą įrangą ir yra pasiruošę užtikrinti tolesnę karių medicininę priežiūrą ir gydymą.

Su Gen. S. Žukausko poligone tarnaujančiais Lietuvos kariais NATO bataliono kovinės grupės kariai neturi jokio tiesioginio kontakto. Lietuvos kariai miega, maitinasi ir treniruojasi skirtingose patalpose ir teritorijose.

Lietuvos kariuomenė ir toliau užtikrina visą priimančiosios šalies paramą sąjungininkų kariams. Lietuvos ir užsienio kariai tęsia paskirtų užduočių vykdymą su tam tikrais apribojimais dėl saviizoliacijos, tačiau tai neturi įtakos jų įvykdymui.

NATO priešakinių pajėgų batalionas išlieka kertiniu NATO atgrasymo ir gynybos užtikrinimo elementu rytiniame Aljanso pakraštyje. Karinė veikla toliau vykdoma, tačiau tai daroma didelį dėmesį skiriant karių saugumui ir sveikatai.


Straipsnio komentarai

..2020-04-01
Na va kokie įdomūs natistiniai altruistai. Jie neturi savo valstybės ir neturi savo tėvynės. Jų adresas kaip toje tarybų sajungos dainoje - tarptautinė al-qaedos bazė. Čia matyt ir yra tie "žydėtojai" vienybėje, kurių nuotykiais remiantis ir rašomos nugalėjimo "istorijos" į ateitį. Nu pabandykit panagrinėti "vienybės žydėjimus" 100 metų į priekį remiantis šių laikų natistų kerzavų įmintais kruvinais pėdsakais lietuvos žemėje. Jie vėl gali atsibrexinti ir "susigražinti" visą lietuvą. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?