Stabdomas skolų išieškojimas į valstybės biudžetą iš gyventojų darbo užmokesčio

2020-03-31, tm.lrv.lt

Vyriausybė pritarė Teisingumo ministerijos siūlymui laikiniai stabdyti išieškojimą į valstybės biudžetą iš skolininkų darbo užmokesčio ir jam prilygintų pajamų – pensijų, stipendijų ir kt.  

„Karantino laiku, kai stoja visas valstybės gyvenimas, mažėja gyventojų pajamos, svarbu, kad žmonės turėtų už ką įsigyti maisto produktų, vaistų, būtinų apsaugos nuo viruso priemonių, – sako teisingumo ministras Elvinas Jankevičius. – Jeigu gyventojai galės labiau pasirūpinti savo saugumu, laimėsime visi, nes bus stipresnė užkrato prevencija ir taip padėsime valstybei, dedančiai visas pastangas stabdyti koronavirusą“.

Valstybinei mokesčių inspekcijai prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos pavesta per tris darbo dienas kreiptis į antstolius, kad laikinai atidėtų vykdymo veiksmus. Savo ruožtu, skolų išieškojimas valstybės naudai nebūtų stabdomas, kai reikia sumokėti administracine ir baudžiamąja tvarka paskirtas baudas, kad pažeidimus padarę asmenys neišvengtų atsakomybės suėjus senaties terminams.

Šiuo metu įsiskolinimų valstybei dėl nesumokėtų mokesčių, pavyzdžiui, žemės mokesčio, turi dešimtys tūkstančių fizinių asmenų, o tokių vykdomųjų bylų yra apie 200 000.

Išieškojimo procesas būtų atnaujintas atšaukus karantiną.


Straipsnio komentarai

To Lina2020-04-02
Prašymą gražinti pinigus, su pridėtu banko išrašu, reikia nusiųsti antstolei(iui) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to Lina2020-04-02
Sveiki, iš to, ką parašėte, galiu pasakyti, kad antstolis neturėjo teisės nurašyti visos atlyginimo sumos. Pirmiausia apie tai, kad Jums bus daroma piniginė nuoskaita (už kažką tai), turi būti raštiškas motyvuotas pranešimas įmonės buhalterei, nes ji vykdo atskaitymą ir tą procentinę įstatymu numatytą dalį, perveda į antstolės sąskaitą. Asmeninei sąskaitai banke, antstolis gal uždėti areštą, bet vėl gi, jis negali nurašyti visos sumos, jei tai yra Jūsų atlyginimas, pensija, pašalpa ir t.t.
Dabar turite išsiimti iš banko pinigų judėjimo sąskaitoje išrašą, įrodantį, kad tai yra atlyginimas ir kartu su prašymu, gražinti pinigus į sąskaitą, iš kurios jie buvo nurašyti, pasiliekant tik tą įstatymu numatytą % dalį, kažkokiai skolai dengti.
Papildoma info: Dabar, karantino laikotarpiu, yra priimtas įstatymas ir duotas ANTSTOLIAMS nurodymas STABDYTI išieškojimą iš skolininkų darbo užmokesčio, pensijų, stipendijų ir kt. iki karantino pabaigos.
Kitais atvejais, skolų išieškojimas nebus stabdomas, kai reikia sumokėti administracine ar baudžiamąja tvarka paskirtas baudas.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Lina2020-04-01
Ką daryti antstoliai, atėmė visa alga ir dar minusą uždėjo ant banko sąskaitos, ką daryti gal galit patarti? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-04-01
matot čia irgi law-onai naudoja lietuvių kalbą kad žaisti "žaidimukus". Matot "pažeidimus padarę asmenys" tai nors ir atrodo toks "savaime" suprantamas išsireiškimas yra žymiai daugiau apimantis negu atrodo iš pirmo žvilgsnio. Matote sekančiame sakinyje jau davė pavyzdį kur panaudojo "būdvardį" apie tuos asmenis: "fizinių asmenų". Čia yra svarbūs brexitinių kolonijų vergovinės santvarkos architektūros momentai. Nu kalba yra apie "asmenis", kuriems priklauso "asmenys" tame tarpe ir "fiziniai asmenys". Kas čia ką valdo yra visiškai neaišku, bet taip kaip sudaromas įspūdis kad su visais juridiniais asmenimis egzistuoja finiai asmenys ty "lyderiai", "vadovai", "valdovai", "direktoriai", tt. Nu pati katalikų bažnyčia save skaito kaip "asmeniu", panašiai kaip valstybė skaito bažnyčią ar bet kokią religinę instituciją kaip "juridiniu asmeniu". Kažkas panašaus ir į šitą "šilo karčemos" šaraškinų kontorą. Tai juridinis asmuo, po kurio stogu veikia kažkokių galingai apsiplunksnavusių cžvistėlių gauja atsibrexitinusių iš kažkokių smaluotų biudžetų. Tame ir esmė kad su tais stogais tai nėra kažkas "savaime" suprantamo. Tai labiau kaip tie vištinykai kur būna ant vištos kojelės. Mighty pens of pentagon. Tame ir esmė su "žodžio laisve" kad sistemos sugalvotos tokios tvirtos kad žodžiai neturėtų kažką reikšti. Jeigu jau jie bijo ir trina žodžius vadinasi tai parodo kad jie tik "vertėjai". Jų sistema nėra autentiška. Jie driskiai. Nuogi karaliai. Lopas ant lopo. Tame ir esmė kad "speed of light" anglų kalboje yra patyčios. Čia kalba eina ne apie šviesos greitį, bet apie judėjimo laisvę neapsikrovus bereikalingu bagažu. Įsivaizduokite jeigu nueitumėte į parką pasivaikščioti su dviem didžiuliais lagaminais ir turistine kuprine. Nesvarbu kiek skandinaviškų buožių lazdų bepasimsit su savimi jums tai nepadės keliauti greičiau. Negalima pulti "juridinių asmenų" vėjo malūnų. Tai ir yra jų vergovės "matrica", kuri tik "atsispindi" realybėje.. Jūs jos negalite įtakoti išskyrus taip kad jums atrodytų kad jūs ją įtakojate ty kažkaip jus "pavergiant" išnaudojant jūsų garbės paradų achilo kulnų silpnas vietas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Flamingo2020-04-01
Tikrai labai gerai bet galetu sumazinti tas skolas duokit normalu apmokama darba ir vasltibe susigrazins skolas o kai atligynimas mazas is kur ten jau besukrapstyt ,jus manot kad mums dzin kad augo skolos nieko panasau kai niera galymibes Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?