Ką turi prisiminti žvejai mėgėjai

2020-04-01

Kol šalyje paskelbtas karantinas, žvejai turi laikytis didesnio nei 2 m atstumo ir jokiu būdu nepamiršti asmens higienos reikalavimų, vengti tiesioginio fizinio kontakto, primena Aplinkos ministerija. O kad būtų išvengta rizikos užsikrėsti siaučiančiu virusu, žvejybos leidimus patariama įsigyti elektroniniu būdu.

Žvejai mėgėjai neturėtų pamiršti, kad nuo trečiadienio, balandžio 1-osios, draudžiama žvejoti salačius. Šis draudimas galios iki gegužės 15 d. Kad prieš nerštą intensyviai besimaitinantys salačiai būtų apsaugoti, visoje Neries upėje iki balandžio 20 d. draudžiama bet kokia žvejyba naktį.

Prasidėjus paukščių perėjimui, nuo balandžio l d. iki rugpjūčio l d. draudžiama lankytis ir žvejoti ornitologiniuose draustiniuose esančiuose vandens telkiniuose.

Iki balandžio 20 d. galioja draudimas žvejoti masalui naudojant žuvelę, žvejoti lydekas. Iki gegužės 15 d. draudžiama žvejoti kiršlius ir salačius, iki gegužės 20 d. – sterkus.

Nuo balandžio 1 d., laikantis limituotos žvejybos sąlygų, galima žvejoti nėges – tam reikia įsigyti žvejo mėgėjo kortelę šių žuvų žvejybai.

Balandžio 1 d. prasideda ir povandeninės žūklės sezonas. Ši žūklė leidžiama septyniuose šalies ežeruose ir Baltijos jūros priekrantėje. Leidimas žvejoti priekrantėje galioja visus metus, išskyrus rekreacines zonas, kuriose žvejyba leidžiama nuo spalio 31 d. iki balandžio 15 d. Žvejybos plotų naudotojai vandens telkiniuose, į kuriuos jiems išduoti leidimai naudoti žvejybos plotą, gali leisti povandeninę žūklę ištisus metus, tai įrašę į mėgėjų žvejybos leidimo sąlygas.

Nuo balandžio 2 d. jau leidžiama žvejoti šamus.


Straipsnio komentarai

..2020-04-01
kažkoks keistas aiškinimas. informacija ne apie įstatymus ir taisykles, bet apie tai ką žmonės turėtų nepamiršti, ką turėtų prisiminti, tt.. Negalima sakyti kad tai "mind control", labiau command and control. Matot "mind control" irgi dviprasmybė. Žodis "mind" turi ir kitokias prasmes. pvz "mind the gap". Tad "mind control" tai kaip ir draugiškas patarimas "nesipriešink vadelėms". Nu kad baudžiama ne už nusikaltimus, bet už kažkokį nežinojimą. Nežinojimas neatleidžia nuo bausmės. Vadovaujantis ta logika kažkoks žinojimas turėtų atleisti nuo bausmės. Bet tai galiotų tik utopinėse baltai juodose sistemose. Kelio atgal nėra, nes nėra jokio kelio ir į priekį. Tik tas pats "drąsos kelias", kuriame viskas pagrįsta gerai iškedentomis baimėmis. Komentaras patinka Komentaras nepatinka