Šalyje griežtinamos karantino sąlygos

2020-04-02, sam.lrv.lt

Siekiant stabdyti koronaviruso infekcijos plitimą ir apsaugoti šalies gyventojų sveikatą, Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymu Lietuvoje griežtinamos visuotinio karantino sąlygos. 

Kad būtų suvaldyti lėktuvais ir keltais į šalį atvykstančių žmonių srautai bei užtikrinta jų sveikatos kontrolė, Lietuvoje nuo balandžio 4 d. stabdomi skrydžiai bei keltai į šalį grįžtantiems keleiviams (bet ne krovinių ir prekių tiekimas), išskyrus kelto maršrutą Kylis-Klaipėda-Kylis arba turint vidaus reikalų ministro ar jo įgalioto asmens leidimą. Skrydžiai keleiviams vežti vykdomi gavus Lietuvos transporto saugos administracijos išduotą leidimą.

Papildomi apribojimai pradedami taikyti ir į Lietuvą iš užsienio grįžtantiems tolimųjų reisų vairuotojams – jiems įvedama privaloma 14 dienų izoliacija nuo atvykimo į šalį dienos. Šis terminas galės būti trumpesnis, jei išvykstama į reisą anksčiau. Tarptautiniuose valstybės sienos perėjimo punktuose visus iš užsienio grįžtančius žmones dėl koronaviruso infekcijos simptomų tikrins Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. 

Didėjant asmens apsaugos priemonių – apsauginių akinių, skydelių ir kaukių, taip pat apsauginių drabužių, vienkartinių pirštinių – paklausai, apribojamas šių prekių eksportas į trečiąsias šalis. Eksportas bus leidžiamas tik valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu. Kitų prekių judėjimas neribojamas.

Kol šalyje galioja karantinas, atskiru savivaldybės sprendimu, gali būti draudžiama trumpalaikė patalpų ir butų nuoma. 

Valstybės ir savivaldybės biudžetinių įstaigų, taip pat sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams prastova galės būti skelbiama tik išnaudojus visas įmanomas darbo organizavimo formas bei būdus, t.y. jeigu karantino metu nėra galimybės dirbti nuotoliniu būdu ar darbuotojas nesutinka dirbti kito jam pasiūlyto darbo. 

Siekiant riboti užkrečiamųjų ligų plitimą, esant poreikiui sveikatos priežiūros specialistai ir kartu su jais dirbantis personalas laikinai galės būti perkeliami į kitą sveikatos priežiūros įstaigą arba laikinai keičiamos jų darbo funkcijos, užtikrinant tinkamą sveikatos priežiūros paslaugų organizavimą. 

Galiojant reikalavimui karantino metu viešose vietose lankytis ir būti ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis, išskyrus tos pačios šeimos narius, papildomas draudimas įvedamas ir plaukiojimui mažaisiais, asmeniniais, pramoginiais, sportiniais, tradiciniais laivais – leidžiama tik ne didesnėms nei 2 žmonių grupėms, išskyrus artimiausius šeimos narius.


Straipsnio komentarai

..2020-04-02
Kodėl nėra apribojimų traukinių, lėktuvų ar laivų vairuotojams ir tiems kurie tas sistemas prižiūri ir saugo: policijai, pasieniečiams, muitininkams, kariuomenei, tt? Nežinau kaip reikalai su kiborgų iš po žemių požeminiais transportais. Nu jeigu čia yra jiems dangaus karalystė, kur jie perėjas dažo vaivorykštėmis tam kad jas mindyti tai gal jie ir tupi kažkur po žemėmis. Nu gal visos pasaulio požeminės metro sistemos jau yra sujungtos kažkaip per kosminės tešlos nuobodybes ale "boring company", kuri tik bandė parduoti kaip naują tai kas jiems jau skaitosi kaip sena.
Nu čia reikalinga atkreipti atkreipti dėmesį į kai kuriuos piratų ir vikingų banditizmo aspektus. Matot dabar jau ir ant popieriaus yra gryna daktarų grupuotės diktatūra, talibanas, aparteidas, gestapas. De jure ir de fakto. Ir čia kas įdomiausia kad negalima ginčytis dėl nieko, nėra palikta net menkiausios laisvės plyšelio kad abejoti rūpintojėlių "gerų ketinimų" pagrįstumu. Tad visa šita karinė operacija pagrįsta labai paprasta karinės apgaulės logika kad neįmanoma įrodyti kažko "neigiamo". Nu kaip kad tas ne vaikų žaidimas kur žaidimo taikiniui neįmanoma įrodyti kad jam nereikalingas dramblys. Tai yra kitokie žaidimai. Taikinys ir yra "žaidimas" su kuriuo žaidžiama, tol kol jis nepradeda nekęsti žaidimo ty "savęs" išsiduodamas kad jis ir yra aklas. Nu tas žaidimas tai jau kažkoks "priverstinis" gydymas. Daktarų grupuotės "Testas". Virusas tai kažkas panašaus į labai mažą "dramblį" tik tie "drambliai" yra nematomi plika akimi. Nu kaip tie tuberkuliozės pagaliukai kur vaikams išduodamos kad mušti lipnaus medaus kopinėtojus ant avilių. Tai yra kažkas ko nėra reginčiųjų pasaulyje. Jie sako kad yra atvirkščiai, nes jiems virusas matosi nes jie turi "žinias", "protokolus", "patirtį", "mokslą", tt.. Nu jie aiškina kad palyginti su jais jūs esate durneliai, jie yra išminčiai senukai palyginti su jumis nuo pieno upių išplaukusių geltonsnapiais, nors kaip bebūtų keista jų biografijos nieko išmintingo nepasako. Nu čia ir vyksta kažkas apie ką turėjo tas beraštis daktarų grupuotės veikėjas omenyje su savo knygos pavadinimu: "išlikti žmogumi". Kalba eina apie bandos jausmo pasiūlymus kuriems neįmanoma atsispirti. Ir čia visų pirma kalba ir eina apie pedofilų klano išsikalinėjimus. Vaikams nebūna įdomu jokios bandos tol kol jų gyvenime neatsiranda piemenys, botagai, šunys, tt. Ir čia viskas blogai pradedant nuo pirmų akimirkų gimdymo namuose. Tad "daktaras" tos knygos nerašė. Matot pasirašyta "pseudonimu". Daktaras tai ne pavardė. Tai kažkokia partizaninė stribinė klička.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka