Koronavirusas jau Šilutėje: vienas vyras susirgo, buvęs „Šilutės“ krepšininkas mirė

2020-03-28, „Šilokarčemos“ informacija

Kovo 25-ąją Šilutę apskriejo žinia, kad vienas miesto gyventojas jau serga koronavirusu. O JAV žiniasklaida praneša, kad nuo šios klastingos ligos mirė Davidas Edwardsas - buvęs krepšininkas, prieš dvidešimt metų dominavęs Lietuvos krepšinio lygoje (LKL).

Pirmasis koronaviruso atvejis oficialiai patvirtintas Šilutėje – kovo 25 dieną COVID-19 infekcija diagnozuota šilutiškiui, vidutinio amžiaus, nepriklausančiam rizikos grupei.

Vyras su žmona buvo išvykę į poilsinę kelionę, kurią nutraukė ir namo išvyko savaite anksčiau nei buvo planuota. Nukeliautas maršrutas: Vietnamas-Viena-Talinas-Panevėžys. Į Šilutę grįžo kovo 19 dieną.

Pasak Šilutės rajono savivaldybės laikinai einančios administracijos direktoriaus pareigas Dalios Rudienės, pora niekur nesiblaškė, buvo saviizoliacijoje, o norėdami išsiaiškinti savo sveikatos būklę skambino 1808 ir užsiregistravo tyrimams Klaipėdoje mobiliame punkte. Kovo 25 dieną pasiekė rajono savivaldybę informacija, kad moteris neužsikrėtusi koronavirusu, o vyro tyrimų rezultatas - teigiamas. Jis šiuo metu savo namuose, mat jokių simptomų nejaučia.

Buvo ryški asmenybė

48-erių amerikietis Lietuvoje žaidė 1995-96 m. sezone vilkėdamas „Šilutės“ ekipos marškinėlius. Čia jis pelnydavo po 23,2 taško, atlikdavo 8,7 rez. perdavimo ir rinkdavo po 26 naudingumo balus. Jam iki šiol priklauso LKL rezultatyvių perdavimų rekordas per vienerias rungtynes – 18. Apie netektį pranešė artimas D. Edwardso draugas.

D. Edwardsas buvo vienas ryškiausių pirmųjų LKL čempionato sezonų legionierių. Sužaidė 28-erias rungtynes.

Iš viso sezone Lietuvoje D. Edwardsas atliko net du trigubus dublius. Antrasis užfiksuotas 1996 m. vasario 10 d. rungtynėse su Klaipėdos „Neptūnu“: 17 taškų, 14 rezultatyvių perdavimų ir 10 atkovotų kamuolių.

11 perimtų kamuolių – dar vienas iki šiol nepagerintas D. Edwardsui priklausantis lygos rekordas. LKL čempionato istorijoje niekas nėra perėmęs daugiau nei 9 kamuolius per rungtynes.

Be to, krepšininkas 1995–1996 m. sezone fiksavo ir dar iki šiol nepagerintą perimtų kamuolių per rungtynes vidurkį (4,39).

Pratęsė karantiną

Lietuvos Respublikos Vyriausybė, atsižvelgdama į kintančią situaciją ir epidemiologų rekomendacijas, nusprendė pratęsti karantino laikotarpį iki balandžio 13 dienos. Viešose vietose rekomenduojama būti tik su burną ir nosį dengiančiomis apsauginėmis priemonėmis, patikslinta parkų ir atvirų erdvių lankymo bei apsipirkimo prekybos vietose tvarka. 

„Šiandien priimti sprendimai yra būtini. Negalime atsipalaiduoti, nes virusas jau kainuoja mūsų žmonių gyvybes. Visi be išimties privalome laikytis taisyklių, visi turime būti atsakingi ir rūpintis vieni kitais. Tai vienintelis mūsų kelias ir galimybė“, – sakė Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

Gyventojams viešose vietose rekomenduojama būti su apsauginėmis veido kaukėmis, respiratoriais arba kitomis nosį ir burną dengiančiomis apsaugos priemonėmis, išskyrus vairuojant motorines transporto priemones. 

Parkuose ir kitose atvirose viešosiose vietose prašoma lankytis ir būti ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis (išskyrus tos pačios šeimos narius), laikytis saugaus kontakto (didesnio nei 2 metrų atstumo ir trumpesnio nei 15 minučių kontakto), higienos reikalavimų. 

Tik vienas šeimos narys

Prekybos ir paslaugų vietose galės lankytis tik vienas šeimos narys, o pačios prekybos vietos, atsižvelgdamos į valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytus reikalavimus, tiek darbuotojams, tiek klientams turės užtikrinti saugias sanitarines, higienos sąlygas bei aprūpinimą būtinomis apsaugos priemonėmis.

„Žmonės turi būti sąmoningi ir pasirūpinti ne tik savo, bet ir savo artimųjų saugumu. Griežtinami reikalavimai dėl karantino, siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą bei pasirūpinti žmonių saugumu. Vis daugiau žmonių grįžta iš užsienio, tad neišvengiamai reikia imtis papildomų priemonių“, – teigia vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Posėdžio metu patikslinta tvarka ir dėl tarptautinių valstybės sienų kirtimo bei užsienio piliečių atvykimo karantino laikotarpiu.

Asmenų, grįžtančių į savo gyvenamosios vietos valstybę, tranzitas per Lietuvos Respublikos teritoriją be būtinojo sustojimo, suformavus asmenų ar transporto priemonių grupes ir užtikrinus šių grupių privalomą palydą (konvojų) nuo atvykimo į Lietuvos Respubliką iki išvykimo iš jos per tarptautinius sienos kirtimo punktus bus vykdomas ir po kovo 26 dienos.
Automobilių keliais valstybės sienos kirtimas bus vykdomas per Kalvarija–Budziskas, Saločiai–Grenstalė, Būtingė–Rucava, Smėlynė–Medumi, Medininkai–Kamenyj Log, Raigardas–Privalka, Kybartai–Černyševskoje, Panemunė–Sovetskas, Šalčininkai–Benekainys, Lazdijai–Aradninkai valstybės sienos perėjimo punktus.

Veiks Vilniaus geležinkelio stoties, Stasylos–Benekainys, Kena–Gudagojis, Šeštokai–Trakiškės geležinkelio  perėjimo punktai. O valstybės sienos kirtimas, vykdant komercinį ir (ar) tarptautinį krovinių vežimą, bus papildomai vykdomas per Stasylos–Benekainiai, Pagėgiai–Sovetskas, Joniškis–Meitenė, Turmantas–Kurcums, Kybartai–Nesterov geležinkelio tarptautinius valstybės sienos perėjimo punktus.

Dirbs Vilniaus, Kauno, Palangos ir Šiaulių tarptautinių oro uostų pasienio kontrolės punktai, taip pat jūrų uostų – Pilies, Malkų įlankos, Būtingės naftos terminalo ir Molo pasienio kontrolės punktai.

Karantino laikotarpiu užsieniečių atvykimas į šalį bus draudžiamas, tačiau nustatyta papildoma išimtis – atvykti į Lietuvos Respubliką bus galima Vyriausybės nutarimu pagal atitinkamos valdymo srities ministro teikimą.


Straipsnio komentarai

..2020-04-02
Jo jo buvo čia legionieriai 1995 metais. papasakokit cžv bobutei. visoje lietuvoje neveikė nei vienas kino teatras.. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Per kiek laiko gaunate šeimos gydytojo konsultaciją?