Rankas lenkė, net kaulai tratėjo...

2020-04-03
Rankų lenkimo klubo „Pamarys“ rinktinė, iškovojusi II vietą nacionaliniame čempionate Vilniuje.
Vilniuje kovo 7 dieną vykusiame nacionaliniame rankų lenkimo čempionate jėgas išbandė 9 komandų atstovai ir individualūs dalyviai - 132 sportininkai. Tarp komandų nugalėjo Radviliškio rinktinė, antri – šilutiškiai (treneriai Aleksandras Pancerovas, Vilija Parnarauskienė), treti – klaipėdiečiai. Absoliutūs čempionai – Eglė Vaitkutė (Šilutė), Edikas Petkus (Kuršėnai).

Vyrų svorio kategorijų – 11, moterų – 7. Lengviausi vyrai svėrė iki 55 kg, sunkiausi – daugiau kaip 110 kg. Atitinkamai moterys – nuo 50 iki daugiau kaip 80 kg. Varžytasi dviejų minusų sistema kaire ir dešine ranka. Meistrų klasė (veteranai) – kuriems 40 metų ir daugiau. Rankas lenkė ir neįgalieji.

Kovoje dėl absoliučių čempionų titulų teisę dalyvauti pelnė visų svorių kategorijų nugalėtojai bei prizininkai, jei to patys norėjo. Šilutės rankų lenkimo klubo „Pamarys“ imtynininkai (19 dalyvių) pasirodė šauniai – 21 apdovanojimas. Nėra lygių daugkartinei šalies, Europos ir pasaulio čempionei, Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnei Eglei Vaitkutei, nesunkiai įveikusiai visas varžoves kaire ir dešine ranka, tapusiai absoliučia čempione.

Aukščiausios prabos medalius pelnė Vilija Parnarauskienė, Valteris Kupčikovas, Aurimas Šikšnius, Tomas Agintas, gerai pasirodė Aleksandras Pancerovas, Solveiga Dulkytė, Rokas Dlugoborskis, kiti. Pamariškius aplenkė tik radviliškiečiai.

Prieš vėją nepapūsi

Niekas nenori iškristi iš kovos. Vyrai laužė rankas dantis sukandę. Alkūnė prie alkūnės – ir pirmyn, teisėjui davus ženklą. Stoję prie stalo nulenkti varžovo ranką stengiasi, kiek pajėgia. Nėra laiko atsipūsti. Nugali stipresnis. Gudrumu toli nenuvažiuosi. Taip, taktinių plonybių yra, bet ne marios. Kaip sakoma, reikia turėti „smarvės“, tai yra jėgos. Kas jos turi iš prigimties, kas prisiaugina atkakliai treniruodamasis.

Lietuviai myli jėgos sporto šakas. Turime pasaulinio garso galiūnų, ieties, disko metikų. O tarp rankų lenkėjų auksinę karjerą tęsia šilutiškė E. Vaitkutė  (svorio kategorija +80 kg), vežanti apdovanojimus iš įvairiausio rango varžybų užsienyje ir šalyje. Jos laimėtų medalių, taurių, prizų kolekcijos užtektų muziejaus salei.

E. Vaitkutė finalinėje dvikovoje įveikė Ingridą Blinstrubienę (Radviliškis), o kovodama dėl absoliučios čempionės titulo nugalėjo Ingridą Šidlauskienę (Klaipėda). Pastaroji gerokai lengvesnė nei Eglė, tačiau sugebėjo „nusikasti“ iki finalo. Anot E. Vaitkutės, varžovė buvo pajėgi, stipri fiziškai, bet prieš vėją nepapūsi. Eglė sostinėje pelnė 2 aukso medalius ir absoliučios svorio kategorijos čempionės taurę.

V. Parnarauskienei – 4 aukso medaliai

Vilniuje gerai kovojo Žemaičių Naumiesčio gimnazijos kūno kultūros mokytoja V. Parnarauskienė (sv. kt. iki 65 kg). Ji pelnė 4 aukso medalius: 2 aukščiausius apdovanojimus - varžydamasi su dalyvėmis iki 40 metų, 2 pirmos vietos medalius – veteranų varžybose. Neįtikėtinas pasiekimas! Apdovanojimai – atlygis už triūsą, įdėtą treniruotėse. Finale ji įveikė Mažeikių, Klaipėdos rankų lenkėjas. Beje, Vilija rankų lenkimą populiarina tarp kaimo sporto mėgėjų. Merginų varžybose pasižymėjo ir Soveiga Dulkytė (sv. kt. iki 50 kg) – liko antra, kovodama kaire ranka. Pirmą vietą užėmė Dominyka Cilinginaitė (Radviliškis). Sidabro medalį, kovodama dešine ranka, pelnė Paulina Mickutė (iki 55 kg). Čempione tapo Sandra Rupeikaitė (Radviliškis). Ketvirta vieta tenkinosi pamariškė Greta Klašiūtė. Du bronzos medaliai įteikti Eglei Grišinaitei (iki 70 kg). Dviguba čempione tarp šios svorio kategorijos sportininkių tapo Gabrielė Butautaitė (Kuršėnai).

Visi bernužėliai stiebėsi nugalėti…

Ar liaunas jaunikaitis, ar pečiuitas – kiekvienas puoselėjo viltį brautis į prizininkus. Viena norėti, kita – galėti.

Tarp lengviausių sportininkų (iki 55 kg) kaire ranka geriausiai „ardėsi“ Povilas Mažrimas iš Skuodo. Antrą vietą užėmė Šilutės rankų lenkimo klubo „Pamarys“ atstovas R. Dlugoborskis. Bronzos medalį iškovojo pamariškis Orestas Šeputis. Tarp vaikinų, sveriančių iki 60 kg, du aukso medalius pelnė Valteris Kupčikovas, pademonstravęs jėgą ir ištvermę. Gražus Valterio pasiekimas. Po vieną aukso medalį iškovojo Aurimas Šikšnius (iki 65 kg) ir Tomas Agintas (iki 85 kg). Aurimas pasižymėjo kovodamas kaire ranka, Tomas – dešine. Grumdamasis dešine ranka A. Šikšnius užėmė trečią vietą.

Šilutiškių komandos treneris A. Pancerovas (iki 90 kg) veteranų varžybose susižėrė du sidabro medalius, o kovodamas jaunesnių vyrų kompanijoje liko ketvirtas (kaire ranka) ir septintas (dešine ranka). Bronzos medalių kavalierių titulais pasidabino Žydrūnas Pankauskas (iki 75 kg, kaire ranka) ir Leonardas Jucevičius (iki 75 kg, dešine ranka). Nedaug trūko iki prizininkų pakylos Ernestui Pėžai (iki 70 kg), užėmusiam dvi ketvirtas vietas. Kovodami kaire ranka ketvirti liko Tomas Agintas (iki 85 kg) ir Erikas Žvinklys (iki 80 kg). Neįgaliųjų varžybose Rokas Agintas (iki 80 kg, kaire ranka) liko ketvirtas. Šilutiškių garbę dar gynė Lukas Birbalas ir Rasa Liulienė.

Čempionų vardus dar iškovojo: Karolis Macevičius (70 kg, Skuodas, kaire ranka), Dovydas Razminas (75 kg, Klaipėda, k. r.), Mindaugas Tarasaitis (80 kg, Mažeikiai, k. r.), Aivaras Garalis (85 kg, Mažeikiai, k. r.), Aurimas Balsevičius (90 kg, Vilnius, k. r.), Šarūnas Jokubaitis (100 kg, Vilnius, k. r.), Saulius Abromaitis (110 kg, Klaipėda, k. r.), veteranas Benas Kviklys (90 kg, individualiai, k. r.), veteranas Renatas Zdanavičius (100 kg, Radviliškis, k. r.), veteranas Vytautas Kuzulis (+100 kg, Vilnius, k. r.) Marius Urbonas (80 kg, Mažeikiai, neįgalieji, d. r.), Adolfas Bieliauskas (+80 kg, individualiai, neįgalieji, k. r.), veteranas Darius Mažeika (90 kg, Mažeikiai, d. r.). Aukščiau nepaminėtos moterų varžybų nugalėtojos: Sandra Rupeikaitė (55 kg, Radviliškis, k.ir d. r.), Gintarė Stravinskaitė (60 kg, Šakiai, k. ir d. r.), Lina Šlymienė (80 kg, Klaipėda, k. ir d. r.), veteranė Ingrida Blinstrubienė (+70 kg, Radviliškis, k. ir d. r.)., Justina Gružė (60 kg, Radviliškis, neįgalieji, d. r.), Janina Petkienė (+60 kg, Kuršėnai, neįgalieji, d. r.).

Komandų rikiuotė

Prizininkų pjedestalas: Radviliškis – I vieta, 289 taškai, Šilutė - II v., 239 tšk., Klaipėda – III v., 238 tšk., Kuršėnai – IV v., 186 tšk., Mažeikiai – V v., 160 tšk., Vilnius – VI v., 117 tšk., Šakiai – VII v., 62 tšk., Skuodas – VIII v., 44 tšk., Gargždai – IX v., 11 tšk. Šilutiškiai – tarp lyderių. Kovo 28 dieną Šilutėje numatytas Lietuvos jaunimo čempionatas atšauktas dėl koronaviruso pandemijos.