Koronavirusas Pagėgių neaplenkė

2020-04-01
Pagėgių savivaldybę jau pasiekė iš Valstybės rezervo medicinos atsargų skirtos rankų dezinfekavimo medžiagos. Pagegiai.lt nuotr.
Pagėgių savivaldybę jau pasiekė iš Valstybės rezervo medicinos atsargų skirtos rankų dezinfekavimo medžiagos. Pagegiai.lt nuotr.

Savaitgalį pagėgiškius pasiekė žinia, jog Pagėgiuose užregistruotas pirmas COVID-19 atvejis. Apie susirgusį pagėgiškį Pagėgių savivaldybės atsakingi darbuotojai sužinojo prisijungę prie bendrosios sistemos, kur ir pamatė, kad pasitikrinusio asmens testas buvo teigiamas – t. y. jam nustatytas COVID -19.

Pažįsta vieni kitus

„Tuomet imamės mes tarsi tyrėjai dirbti: su kuo tas žmogus bendravo, kiek kontaktų turėjo, pas ką lankėsi ir t. t. Blogiausia, kad kai kurie žmonės dar į visa tai žiūri neatsakingai, slepia, su kuo bendravo, meluoja, nesako visos tiesos. O juk tas kvotimas vyksta dėl jų pačių, jų artimųjų gerovės. Dažnai išgirstame: „Na, aš tik pas kaimynę“. Taip ir turime atvejį, kuomet aplankytos kaimynės vyras jau karščiuoja ir  neišvengsime testo, kuris, ko gero, bus teigiamas. Pagėgių savivaldybėje atsekti tarpusavyje bendravusius, turėjusius kontaktą yra šiek tiek lengviau, mes tiesiog pažystame vieni kitus. Tuomet per gimines, artimuosius perspėjame, skambiname, kalbame, siunčiame įspėjimus“, - teigė Pagėgių savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Komskis.

Pasak pašnekovo, kalbėdamas su policijos pareigūnais jis prašė, kad šie aktyviau prižiūrėtų masinio susibūrimo vietas: sporto aikšteles, žaidimų aikšteles, kitas jaunimo mėgstamas vietas. Savivaldybėje nuolat gaunama signalų apie žmones, nesilaikančius karantino. Išsiuntinėta daugiau nei 40 įspėjimų. Kol kas veikia įspėjimai ir griežtesnių priemonių imtis neprireikė. Kai kurie savivaldybės, kitų įstaigų darbuotojai tik dabar suvokė, jog darbas nuotoliniu būdu buvo geriausias sprendimas. Vos prasidėjus šiai situacijai apgalvota ir kiek įmanoma atskirti įėjimai darbuotojams, kuriems būtina atvykti atlikti neatidėliotinus darbus. Daroma viskas, kad tik būtų suvaldyta situacija.

Yra karantinuotų

Kokia situacija su parvykstančiais iš užsienio piliečiais, kiek jų, kur jiems suteiktos sąlygos karantinui? Ar kyla problemų, apie kurias šiuo metu kalba Lietuvos žiniasklaida?

„Žmonių, kuriems turime sudaryti sąlygas karantinui, yra nemažai. Šiuo metu užimti 8 kambariai įvairiuose svečių namuose, viešbučiuose. Pirmieji karantinuoti žmonės šią savaitę jau vyks namo, nes baigėsi karantino terminas, kiti dar tebegyvena. Esame juos apgyvendinę svečių namuose „Senoji giria“, „Senasis Rambynas“, pas Gintautą ir Jolantą Petrauskus. Nei iš karantinuotų asmenų, nei iš įstaigų šeimininkų jokių problemų neišgirdome. Esame jiems be galo dėkingi už supratingumą ir pagalbą. Turime tris piliečius iš Klaipėdos, vieną - iš Visagino. Jei šiems žmonėms nebus pakilusi temperatūra, juos išvežiosime į namus. Turime būti nuolat budrūs ir nė sekundei nesustoti. Nuolat teikiame informaciją, kurią galite rasti Pagėgių savivaldybės tinklapyje“, - kalbėjo V. Komskis.

„Perspėjimas laikytis saviizoliacijos grįžus iš užsienio šalies ne tik reikalingas, bet ir privalomas. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pagėgių policijos komisariato pareigūnai jau 4 asmenims surašė protokolus, kurie buvo įspėti, kad nesilaikant karantino gresia administracinė atsakomybė. Sulaukus pakartotinų piliečių pranešimų, kad jie nevykdo teisėtų policijos reikalavimų, tai yra nesilaiko karantino taisyklių, buvo priimti griežti sprendimai - surašyti protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinio nusižengimo kodekso 506 straipsnio 4 dalį. Jiems gresia baudos nuo devyniasdešimt iki vieno šimto keturiasdešimt eurų“, - teigė Tauragės apskrities VPK Pagėgių policijos komisariato viršininkė Edita Juciutė.


Straipsnio komentarai

..2020-04-03
matot testas nenustato viruso. jis žiūri kažkokį poliariškumą. ar pakrautos batareikos, ar magneto poliai orientuoti ta linkme kuria reikalinga, tt.. Tarsi žiūrima kažkokia elektros vijos "orientacija". Čia aišku negalima labai nukrypti į durniaus voliojimus apie tradicininkystes, nes visiškai neaišku ką kryžiuočiai išdarinėja kartu su beraščiais daktarų grupuotės gestapininkais. Matot moksle teigiamumui apibudinti naudojamas pliuso simbolis - "+" arba kitaip tariant kryžius. Nu negalima atmesti kad tai kas vyksta tai tebevyksta koronos mūšis, kur kryžiuočiai išsilaižę žaizdas vėl užpuolė lietuvą (pasaulį). Korona yra saulės atmosferos viršutinis sluoksnis. Tai yra ta saulės dalis kuri mums ir matosi. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?