Dovana Šilutės medikams– apsauginiai veido skydeliai

2020-04-03, Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos informacija
Skydelis dengia veidą, tad mažina galimą lašelių kontaktą su šia kūno dalimi. Autorių nuotr.
Skydelis dengia veidą, tad mažina galimą lašelių kontaktą su šia kūno dalimi. Autorių nuotr.

Šilutės viešosios bibliotekos darbuotojai jungiasi prie iniciatyvos padėti su COVID-19 plitimu kovojantiems medikams. Per savaitę jie pagamino keliasdešimt apsauginių veido skydelių, kurie buvo perduoti Šilutės ligoninei, šeimos gydytojų centrui „Puriena“, policijos pareigūnams, Šilutės savivaldybei.

Tokia pagalba reikalinga, nes medikams ir kitų tarnybų pareigūnams trūksta apsaugos priemonių - kaukių, respiratorių, akinių, specialių aprangų.

Šilutės F. Bajoraičio viešoji biblioteka kartu su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka ir daugeliu kitų viešųjų bibliotekų nedvejodama prisidėjo prie „Robotikos mokyklos“ iniciatyvos ir 3D spausdintuvu ėmėsi spausdinti rėmelius apsauginiams veido skydeliams, kurie padės saugoti šiuo laiku itin svarbų darbą atliekančių medikų sveikatą.

Kodėl svarbūs šie skydeliai? Kai kuriems medikams tai gali būti vos ne vienintelė apsaugos priemonė nuo lašeliniu būdu plintančio koronaviruso (COVID-19). Skydelis dengia veidą, tad mažina galimą lašelių kontaktą su šia kūno dalimi.

Praėjusią savaitę Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus bibliotekinių procesų automatizavimo inžinierius Ovidijus Kulda 3D spausdintuvu pradėjo spausdinti apsauginiams veido skydeliams reikalingus laikiklius. Plastikinės skydelių apsaugos daromos iš dokumentams įrišti skirtų medžiagų, vėliau bus gauta kietesnio plastiko. Kietesnės plastmasės permatomai skydelio daliai gaminti atsiųs Dalia Lašaitė, lietuviško startuolio „CG Trader“ vadovė.

Iniciatyvą remia „Retal Baltic“ ir „Laisvės TV“, suteiksiantys specialių permatomų lakštų skydelių gamybai.

Šilutės ligoninėje skydeliai buvo išdalinti Priėmimo-skubios pagalbos, Chirurgijos-traumatologijos, Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrių darbuotojams bei gydytojui endoskopuotojui. Dirbdami su veidą dengiančiais skydeliais drąsiau jausis ir „Purienos“ gydytojai bei policijos pareigūnai. Medikai ir pareigūnai bibliotekininkams yra dėkingi už pagalbą, kuri šiuo metu itin reikalinga.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

..2020-04-03
kaip galvojate jeigu ateinama su skydeliais tai korona turbūt skaitosi kaip kardelis?
Patys pagalvokit apie lietuvos valstybinį simbolį - vytį, kuris kažką vejasi ar veja kažką iš kažkur. Gal čia užgavėninkas kuris veja saulės koroną iš ne savo kiemo? Nu nežinosi nes irgi pavaizduotas su šalmu, su kauke, su skydeliu ir dar kardu. Kas įdomiausia jeigu pažiūrėsit į tą skydą tai ten irgi pavaizduota du pliusai sukrauti vienas ant kito. Tas vytis labai jau teigiamas.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?