Savivaldybėje sprendžiamos problemos dėl COVID-19 ligos valdymo

2020-04-08
Inga Kuzmarskienė, Dokumentų valdymo ir teisės skyriaus vyriausioji specialistė
Inga Kuzmarskienė, Dokumentų valdymo ir teisės skyriaus vyriausioji specialistė

Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius ir savivaldybės ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas – administracijos direktorius Virginijus Komskis kartu sprendžia problemas, su kuriomis susiduria savivaldybė. Šiuo metu viena opiausių problemų – vadinamosios karščiavimo klinikos įsteigimas.

LR sveikatos apsaugos ministro įsakymu visos šalies savivaldybės įpareigotos įsisteigti tokias karščiavimo klinikas arba ieškoti būdų užtikrinti tokios paslaugos teikimą, sudarant sutartį dėl tokių paslaugų teikimo su kita savivaldybe. Karščiavimo klinikose bus atliekami išsamesni tyrimai viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintiems pacientams, įtariant koronavirusinę infekciją (COVID-19).

Pagėgių savivaldybės vadovai susitarė su Tauragės rajono savivaldybės meru dėl sutarties, kad karščiavimo klinikos paslaugas Pagėgių savivaldybės gyventojams teiks Tauragėje steigiama karščiavimo klinika. Šiuo metu intensyviai bendradarbiaujama su Tauragės PSPC, kuri jau kitą savaitę planuoja atidaryti tokią kliniką.

Operatyvus bendradarbiavimas vyksta ir su Pagėgių pirminės sveikatos priežiūros centru, Pagėgių šeimos centru bei Pagėgių palaikomojo gydymo, slaugos ir senelių namais, kurie geranoriškai prisijungia prie COVID-19 ligos valdymo.

Saviizoliacija ir transportavimas

Balandžio 1 d. duomenimis, Pagėgių savivaldybės numatytose saviizoliacijos patalpose iš viso buvo apgyvendinti 26 asmenys.

Pagėgių savivaldybės meras teigia, kad žmonės vis dar grįžta į Lietuvą per tarptautinį Panemunės pasienio punktą, tačiau jų nėra daug, nuo dviejų iki dešimties asmenų per dieną. Savivaldybė yra įpareigota pasirūpinti šių asmenų izoliavimu ir transportavimu, tai ir daro. Yra numatytos patalpos asmenų saviizoliacijai, visą parą teikiamos transportavimo paslaugos. Asmenys transportuojami iš oro uostų, Klaipėdos jūrų uosto, taip pat į Tauragės mobilų patikros punktą (asmenys, kurie neturi savo transporto).

Iš viso Pagėgių savivaldybės numatytose patalpose sudarytos sąlygos saviizoliuotis 30-čiai asmenų (suderinta dėl 30 atskirų kambarių, taip pat yra galimybė gauti maitinimą).

„Šiuo metu Pagėgių savivaldybės numatytose saviizoliacijos patalpose gyvena šeši asmenys, visi jie Pagėgių savivaldybės gyventojai. Kiti asmenys buvo iš kitų savivaldybių, todėl jų apgyvendinimas trukdavo keletą dienų, tol, kol buvo organizuojamas jų pervežimas į jų deklaruotos gyvenamosios vietos numatytas saviizoliacijos vietas“, – teigia savivaldybės ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas V. Komskis.

Grįžtantieji nebuvo tiriami dėl COVID-19

Savivaldybės meras V. Bendaravičius įvardino, kad savivaldybėje mėginių dėl COVID-19 ligos paėmimas strigo, asmenys, grįžę per tarptautinį Panemunės pasienio punktą, nebuvo tiriami dėl COVID-19 ligos. Meras paaiškino, kad dėl labai mažo asmenų, keliaujančių per Panemunės pasienio punktą, skaičiaus, Pagėgių savivaldybėje nėra tikslinga kurti mobiliąją brigadą tepinėliams imti, savivaldybei pigiau kainuotų transportuoti asmenis į Tauragės mobilų patikros punktą, tačiau tokiam siūlymui iki šiol nepritarė SAM. Po atkaklaus bendradarbiavimo su SAM, Pagėgių savivaldybei leista tyrimus atlikti Tauragės mobiliajame tyrimų punkte. Tokia paslauga bus teikiama nuo balandžio 3 dienos.


Straipsnio komentarai

Loreta Dough2020-04-10
Kokią problemą jūs išgyvenate gyvenime ir jums reikia greito sprendimo, aš jums pasiūlysiu susisiekti su dr. Ajayi. Jis yra savo dievų palaimintas rašytojas, kad padėtų žmonėms susidurti su įvairiomis gyvenimo problemomis. Aš tai dalinuosi kaip savo naudos gavėjas. didžiulė galia, nes jis padėjo man susigrąžinti savo vyrą, kai jis paliko mane ir vaikus, kad būtų su kita moterimi, kuri jį pakerėjo, kad liktų su ja, aš tikrai džiaugiuosi, kad mano vyras grįžo namo, kaip ir gyvens meilėje ir ramybėje . Kreipkitės į puikų rašybos žinovą šiandien ir daugiau neverksite, nes jis turi rasti jūsų problemos sprendimą. kontaktai „Viber“ ar „WhatsApp“: +2347084887094 arba el. paštas: drajayi1990@gmail.com Komentaras patinka Komentaras nepatinka
trečias2020-04-10
laimėjau, nes dvitaškis susipešė su dviguba V...Taip jums ir reikia, išdykėliai...gerų švenčių, kietų kiaušinių... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
coWi?2020-04-08
visa ką turėjai, turi ar vis dar vilies kaip turėsimą slaptą, žinokis besant beprasme curcumin carotinus corvus corone K alba Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ W2020-04-08
kaip galvoji kas turima omenyje su tuo posakiu: varna varnui akies nekerta? O kaip būna reikalai kai prasideda baltos varnos ar baltų varnos? Ar juodos varnos supranta baltas baltų "spalvas"? Nors gal čia iš viso kalba eina apie visai kitas operas, baletus ir teatrus? Kaip galvoji kodėl tas daktarėlis bėgo slėptis į bulgariją keli kilometrai nuo miesto kuris vadinasi "Varna"? Čia yra labai svarbu neskubėti "suprasti" kažką su cžvistėlių žaidimukais. Nu gal "tikrasis" henrikas išvažiavo į bulgariją, tik poto kai iš tenais parsivežė jo "antrininką" - kai buvo saugu. Ir čia visiškai nėra reikšminga ar taip ar ne, nes viskas vis tiek fiktyvu. Jugi daktaro "žmona" atseit iš šilutės. Tame ir esmė kad pati daktaro tapatybė tai fiktyvi. Na o "ramutės" tapatybė tai irgi didelis klaustukas turint omenyje tas visas pasakas apie turtingus daktaro uošvius amerikoje. Kodėl šalia daktaro pilaitės kuri nuolatos linksniuojama stovi 10 kartų didesnė pilaitė kuri ir priklauso kažkokiam "įdomiam" cžvistėlių susivienyjimui, kurie veikia po jehovos liudytojų stogu. Šilutėje tie liudininkai irgi labai stipriai "reiškiasi", bet negalima iš jų daryti "pavyzdžio". Jie tik dalis užgavėnių spektaklio. Nu todėl ir nekerta varnas varnui akies, nes tenais ne varnas ir ne varno akis. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
W daugtaškiui2020-04-08
Dar turėjau slaptą viltį, kad tave korona pakirs ir baigsis tavo beprasmiai nusibodę svaigčiojimai, bet pasirodo, kad pas mus ne tik medicina bejėgė, bet ir virusas tokių taškių neima. Pagal paskutinius duomenis tai virusas neima alkoholikų ir daunų.... tu kuris iš jų? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-04-08
karščiavimo klinika. čia matyt bando cžvistėliai gydyti karčiamos kuri šilo global thermonuclear WAR(ga)ming. ne nuo to galo kabinate makaronus. nors makaronų kabinime svarbu ne galas bet pradžia. kas buvo pirmiau višta ar kiaušininiai makaronai. tame ir esmė kad saviizoliacija tam ir sugalvota kad cžvistėliams duodama laiko save ir savo raganystes geranoriškai izoliuoti kad nereikėtų naudoti "prievartos". Komentaras patinka Komentaras nepatinka