Brandos egzaminų sesija startuos birželio 22 d.

2020-04-09, smm.lt

Brandos egzaminų sesija šiemet prasidės nuo birželio 22 d. Brandos egzaminų vykdymo grafikas, priėmimo į aukštąsias mokyklas datos, reikalingos teisės aktų korekcijos bus derinamos šiandien vyksiančiame planavimo grupės posėdyje. Apie sprendimus bus informuojama artimiausiomis dienomis.

„Brandos egzaminai vyks nuo šių metų birželio 22 d. Šis sprendimas priimtas atsižvelgus į aukštųjų mokyklų, bendrojo ugdymo mokyklų, Lietuvos moksleivių ir studentų sąjungų atstovų, švietimo ekspertų, ministerijos ir Vyriausybės specialistų siūlymus. Jie teikti prieš maždaug dvi savaites sudarytoje planavimo grupėje. Kaip ir sakėme, sprendimas negali būti vienpusis, o, priešingai, apsvarstytas visų, kuriuos paliečia egzaminų vykdymo klausimas. Vyravo argumentuota pozicija neatsisakyti egzaminų, tai galima suprasti. Dėkoju jos nariams už atliktą darbą. Kviečiu abiturientus ramiai ruoštis būsimiems egzaminams“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministras dr. Algirdas Monkevičius.

Pasak ministro, ši pavėlinta data leis abiturientams turėti daugiau laiko pasirengti egzaminams ne tik nuotoliniu mokymu, kaip yra šiuo metu, bet ir numatoma pasirengimą organizuoti įprastu būdu.

„Dabar pagrindinis mūsų darbas bus užtikrinti abiturientų pasirengimą, teikti jiems reikalingą pagalbą. Tam ministerija pasitelks mokytojų dalykininkų ir mokinių organizacijų atstovus. Abiturientai ruoštis egzaminams galės tiek nuotoliniu būdu, tiek ir planuojame suteikti galimybę tiesiogiai susitikti su mokytojais mokyklų patalpose pasibaigus karantinui ar švelnėjant jo sąlygoms. Žinoma, dirbsime kartu su mokyklų administracijomis, savivaldybėmis, kad būtų užtikrinama asmens higienai ir sveikatai tinkama aplinka“, - pažymi ministras.

Lietuvoje galiojant karantinui švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu sudaryta planavimo grupė rengia siūlymus dėl brandos egzaminų ir priėmimo į aukštąsias mokyklas.

Į planavimo grupę įeina Vyriausybės ir ministerijos specialistai, Lietuvos aukštųjų mokyklų, Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų atstovai, Lietuvos studentų sąjungos, Lietuvos moksleivių sąjungos nariai.


Straipsnio komentarai

..2020-04-10
pats pavadinimas "brandos egzaminas" iš karto signalizuoja kad egzaminuojama ne išmoktos žinios, bet kažkas kitkas ko nenešiojama ant pečių. Nu jeigu tu kažkam išmoki kažką iš savo kišenės tai tu to jau nebenešioji toje kišenėje. O kišenių ant pečių nelabai ir būna. Antpečiai būna. O kariuomenėje atseit viskas "atvirkščiai" - galvoti nieko nebereikia, joks mokslas nereikalingas, svarbu kad būtų įsakymai, tt. Nu tame ir esmė kad su tokiais "egzaminavimais" yra žymiai baisiau negu gyvulių ferma, nes abiturientai tai tarsi kažkoks daržovių derlius. Švietimo įstaigos tai obelys apsunkusios nuo vegetatyvinės būsenos vaisių. Bet čia negalima daryti klaidos ir kaltinti ar aukštinti pačias įstaigas. Jos egzistuoja tik kaip "stogas" ir brandintojams ir brandinamiems, na o visi "pašaliniai" tai tarsi karinio spektaklio butaforija. Komentaras patinka Komentaras nepatinka