Velykų savaitgalį policija ragina likti namuose, priverstiems keliauti – atsižvelgti į patarimus

2020-04-10, policija.lrv.lt

Artėjant savaitgaliui policijos pareigūnai stiprina savo pajėgas ir stengsis užtikrinti karantino reikalavimų užtikrinimą. Dirbs daugiau nei 3000 pareigūnų, įvažiuojant į miestus ir miestelius bus įrengta apie 300 policijos postų. Policija vykdys tiek viešas, tiek kitas, viešai nematomas, technines priemones, kurios taip pat padės kontroliuoti asmenų judėjimą.

„Policija pasirengusi užtikrinti karantino reikalavimų laikymąsi ir kontroliuoti asmenų judėjimą tarp savivaldybių, tačiau tikime žmonių sąmoningumu ir manome, kad didžioji dalis piliečių liks namuose ir nerizikuos savo artimųjų sveikata. Tiems, kam dėl rimtos priežasties bus būtinybė nuvažiuoti į kitą savivaldybę, kartu su partneriais pasistengsime sudaryti tinkamas sąlygas“, - sako policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

Asmenys, kuriems numatytos išimtys, turi turėti tai įrodančius dokumentus. Tai gali būti tiek popieriniai dokumentai, tiek nufotografuoti dokumentai elektroninėse laikmenose (pvz. mobiliajame telefone, plančetėje ir pan.). Asmenims, kurie neturės dokumentų, teks įrodyti, kad jie turi atitinkamą pagrindą važiuoti į kitos savivaldybės teritoriją, todėl jiems teks užtrukti ilgiau bendraujant su pareigūnais.

Pareigūnai dirbs ne tik keliuose, bet taip pat patruliuos ir viešose vietose, kontroliuos asmenis, kuriems skirta izoliacija, ar tuos, kurie pažeidinėja karantino reikalavimus. Policija tuo pačiu reaguos ir į kitus pranešimus apie pažeidimus ar nusikalstamas veikas.

Policijos pareigūnams viešąją tvarką ir žmonių saugumą padės užtikrinti savivaldybių, policijos rėmėjų, Viešojo saugumo tarnybos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Vadovybės apsaugos departamento, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos pareigūnai. Kartu dirbs ir karo policija  bei Šaulių sąjungos nariai.

„Jei žmonėms kils klausimų, specialiai visą šventinį savaitgalį dirbs policijos informacijos centras, kuris teiks žmonėms visą būtiną informaciją. Jei žmonėms būtina vykti ir jie turi klausimų, raginame pasiskambinti mūsų specialistams policijos informacijos tel. 8700 60 000, susirinkti visą būtiną informaciją, kad galėtų ramiai leistis į kelionę“, – kviečia policijos vadovas.   

Nuo balandžio 3 d. policija surašė beveik 550 protokolų dėl izoliacijos ar karantino pažeidimų.


Straipsnio komentarai

šilutiškė2020-04-12
Gera reklama per 3TV "Velykas švęsi svečiuose-Jonines kapuose. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-04-10
"ihre papiere bitte"? matėt vakar brexitinės imperijos karalienė pasikaralienino, nors nebuvo jokių karaliaus pietų ir jokie karaliukai neverkė? Kaip galvojate ką reiškia tas jos išsireiškimas "we will meet again"? Čia yra labai sudėtinga suprasti ką jinai turėjo omenyje. O ką galėjo turėti omenyje yra milijonai galimų variantų. Tad negalioja jokios taisyklės ar metodai su kažkuo kas yra nesuprantama. Nesvarbu kokius brangiai apmokamus antpečius jūs nešiojatės ant krematoriumo pečių. Nu neaišku ar jinai vartoja žodžius kaip žodžius ar kaip etiketes, vardus ar vietovardžius. Pvz jeigu žodis "again" pavartotas pasinaudojant "gerąją patirtimi" vystant boratų ir trikampinių aferas kur jie irgi cypia "never again". Nu gal karalienė aiškina kad jinai ir visi jos pavaldiniai yra pasiruošę akistatai su kažkokia galine stotele, liepto galu, romos poilsiu, tt. Jeigu žodis "again" buvo pavartotas kaip sudurtinis žodis "a" + "gain" tai jinai aiškina kad jie iš susidariusios situacijos tikisi pelno: auksinių avinėlių purtymosi aukso karšligė. Gali būti kad žodis "will" panaudotas ne gramatikos priemonė parodyti būsimąjį laiką, bet kaip žodis "valia". Ir tada irgi sudėtinga. Matot keturi žodžiai bet neįmanoma suprasti nieko su karinės apgaulės makaronystėmis. Nu tame ir esmė kad yra subrandinti branduoliai ir panaudoti kažkokie "brandos" ginklai. Tik šį kartą vietoj uolių šeštų "šešetukininkų", naudojami penketukininkai. Tai yra tos privalomos dėvėti kaukės ir yra "guy fawkes" simbolis. Alibabų konspiracijos priemonė. Robinhoodų naujos kartos "gaubtai". V for Vendetta ir yra romėniškas skaičius 5. Matot černobylis ir buvo prypiat - prie penkių. Tad negalima galvoti kad tarybų sąjunga "egzistavo" tarsi savarankiškas istorinis objektas. Tai buvo tik kažkos brexitinės imperijos "eksperimentas". Ir niekur jis nesugriuvo, kaip buvo taip tebevyksta 30 metų lietuvos litvicido. Komentaras patinka Komentaras nepatinka