Karantinas švėkšniškių nesustabdė – pasiektas naujas rekordas

2020-04-10

Kovo 12-osios rytą buvusioje Švėkšnos špitolėje susirinko gausus būrys „Švėkšniškių sambūrio“ kolektyvo aktyvistų, kurie pasižymi tuo, jog niekada nesėdi rankų sudėję ir nuolatos užsiima įvairia veikla. Dažniausiai savo iniciatyvomis pradžiugina miestelio gyventojus bei svečius. Turbūt kiekvienoje miestelio šventėje ryškiai pastebimas šios organizacijos įdirbis. Ne išimtis ir šių metų šventės - Verbų sekmadienis ir Velykos. Šių švenčių proga sambūris vėl buvo paruošęs po dovaną visiems švėkšniškiams ir čia atvykstantiems.

Žinoma, Velykos Švėkšnoje tapo neįsivaizduojamos be rekordinio margučiais nukabinėto medžio. Deja, nors šiam kūriniui ruoštasi visus metus, Lietuvoje paskelbtas karantinas sujaukė visus planus. Tačiau kitas tą kovo 12-ąją pradėtas darbas buvo užbaigtas jau karantino metu. 

Aktyvieji švėkšniškiai špitolėje pradėjo rišti įspūdingo aukščio verbą, darbavosi kone trys dešimtys žmonių. Prie medinio koto buvo tvirtinami dar vasarą rinkti ir išdžiovinti augalai. Tarp plušančiųjų vyravo linksma ir pakili nuotaika. Tik nerimą kėlė vis labiau skelbiama artėjančio koronosviruso grėsmė. Taip, darbui įpusėjus, susibūrimai Lietuvoje tapo draudžiami. Tačiau „Švėkšniškių sambūrio“ pirmininkė ryžosi viena užbaigti verbą. Gražuolė gavosi 18 m 50 cm aukščio. Vėliau, statant ją Švėkšnos Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčioje, verba buvo sutrumpinta dviem metrais, nes rėmėsi į lubas.

Tiesa, pirminiame idėjos variante verba turėjusi būti dar aukštesnė ir stovėti ne tik katalikų bažnyčioje.

“Tiesiog norėjosi, kad pradėtas darbas būtų užbaigtas. Pradžioje galvojome verbą pastatyti šalia Šv. Jokūbo bažnyčioje, o Verbų sekmadienį padalinti pusiau ir kitą dalį nunešti į Švėkšnos evangelikų liuteronų bažnyčią. Bet gavosi, kaip gavosi. Karantinas sujaukė viską. Dabar svarbiausia visiems išlikti sveikiems“,- sakė I. Riterienė.

Naująją verbą bus bandoma įregistruoti agentūroje „Factum“ kaip aukščiausią verbą Lietuvoje. Nuo 2013 metų šis rekordas tai pat priklausė švėkšniškiams (7, 20 m). 2019 m. aukščiausia verba pastatyta Kauno specialiosios mokyklos kieme, kurios aukštis siekė 12,36 m.
Naujoji Švėkšnos verba buvo pašventinta per Verbų sekmadienio šv. Mišių apeigas. Dėl Lietuvoje paskelbto karantino, lankytis Mišiose nebuvo rekomenduojama.

Sveksnosnaujienos.lt


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Taškiui2020-04-11
Esi daunu daunas visiškas psichinis ligonis dalbajobu dalbajobas. Nu varyk vel toliau savo išvedžiojimus, gluše tu neraliuotas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
mūūūūū2020-04-11
pasityčiojimas iš šieno Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-04-10
akivaizdi gigantomanija pas šituos kryžiuočius. bet negalvokit kad va gerai yra durnynas ranka pasiekiamas. tame ir esmė kad tai ir yra tie durnintojai kur patys muša patys rėkia. Įsivaizduokit verba aukštesnė nei penkių aukštų namas, nors tokia nesamonė iš viso nereikalinga net ir penkių centimetrų ilgio. Ir kas čia per "pavardės": riterienė? Aš kaip suprantu verba tai kažkas panašaus į paradinę "išeiginę" šluotą, kur apsižergusios laksto visokios raganos ir velniai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?