Pradėti verslą Pagėgiuose būtų tikras iššūkis

2020-04-13, Svetlana Jašinskienė
Verslininkų, dirbančių pagal verslo liudijimą ar individualios veiklos pažymą Pagėgiuose tikrai yra. Asociatyvi nuotr.
Verslininkų, dirbančių pagal verslo liudijimą ar individualios veiklos pažymą Pagėgiuose tikrai yra. Asociatyvi nuotr.

Apie verslą Pagėgių savivaldybėje telefonu kalbinome Tauragės verslininkų asociacijos Pagėgių savivaldybės verslininkų asociacijos prezidentą Kęstą Komskį. Nors informacijos apie šios asociacijos prezidentą rasti buvo nelengva. TAVA (Tauragės apskrities verslininkų asociacija) interneto svetainėje nurodytas ne šis asmuo. Pagėgių savivaldybės verslininkų asociacijos interneto svetainės išvis nėra. Informaciją gavome iš prieš tai buvusio šios asociacijos prezidento.

Yra tendencija

Pasak pašnekovo K. Komskio, Pagėgių savivaldybės verslininkų asociacijos skyriui priklauso apie 20 verslo įmonių. Pasidomėjus, kur galima rasti šių įmonių sąrašą, asociacijos prezidentas sakė: „Viešai nerasite, sąrašas yra tik pas mane“. O paklaustas, kaip skatinami verslininkai stoti į asociacijos gretas, prisidėti prie veiklos asociacijoje, pašnekovas atsakė: „Veikla asociacijoje nėra priverstinė, tai savanoriška organizacija ir priversti stoti į asociaciją neturime teisės, ypatingų priemonių motyvacijai neturime. Tiesiog galime pasiūlyti teisininkų paslaugas, ypač dabar, siaučiant koronavirusui, kuomet reikalingos konsultacijos verslininkams apie išmokas ir kitus dalykus“.

Deja, šią informaciją išgirdome tik mes telefonu. O kaip ir kur Pagėgių verslininkams šią informaciją Pagėgių verslininkų asociacija teikia – nesužinojome. Juk tai galėtų būti puiki motyvacija stoti į asociacijos gertas ir aktyvinti jos veiklą.

Paklausus, ar yra aktyvių asociacijos narių, rodančių iniciatyvą jos veikloje, prezidentas K. Komskis įvardino AB Vilkyškių pieninę. „Žinote, yra tokia tendencija - kai verslininkas laikosi neblogai, jam neblogai sekasi, tai ir veikia kažką. Anksčiau aktyviai veikė Dalia Sinkevičienė, kiti verslininkai. Tik pablogėja situacija ir lieka kiekvienas už save“, - komentavo K. Komskis.

Kokios lėšos sudaro asociacijos biudžetą? K. Komskis teigė: „Anksčiau rinkdavome stojamąjį mokestį, metinį mokestį. Dabar - savanoriška asociacijos parama, kurią daugiausia sudaro gyventojų deklaruojamų pajamų skirti 1 ar 2 procentai.“

Apie Pagėgių savivaldybės administracijos paramą verslininkams K. Komskis kalbėjo negailėdamas kritikos: „Juokingos Savivaldybės paramos tvarkos ar taisyklės, juokingos ir skiriamos sumos. Santykiai su Savivaldybe šiuo metu yra blogi, todėl ir žinių apie mus nėra. Anksčiau visa informacija apie verslininkus būdavo Savivaldybės tinklapyje, dabar nėra. Todėl informacijos tiek mažai.“

Kyla klausimas, ar Savivaldybės darbuotojai turi viešinti arba parengti informaciją apie verslininkus? Informacijos parengimas – pačių verslininkų reikalas. Teko susidurti su informacijos viešinimu Pagėgių savivaldybės tinklapyje, jokių problemų nekildavo, kad tik būtų norinčių savo veiklą viešinti...

Mielai viešintų

Telefonu kalbinome savivaldybės merą Vaidą Bendaravičių. „Apie tai, kad anksčiau viešinome verslininkų veiklą, pasakyti negalėčiau, bet mielai viešintume dabar, jei gautume ką viešinti. Tačiau, man vadovaujant savivaldybei, tikrai su šia asociacija jokių ryšių neturime. Berods, buvome gavę vieną raštą ir tiek. O ar kažką iš verslininkų proteguojame, tai tikrai ne. Yra viešieji pirkimai, ir „savų“, ir „nesavų“ nėra, laimi mažiausią kainą pasiūlęs paslaugų teikėjas, o tai - ne visada geriausia išeitis“, - situaciją komentavo V. Bendarvičius.

K. Komskio dar paklausėme: „Kaip bendradarbiaujate su Tauragės verslininkų asociacija? „Deja, dabar esame tik kviečiami į renginius, o turėtume būti renkami ir į valdymo organus, ir dalyvauti aktyviau teisinės bazės kūrime“.

Paskambinome Tauragės apskrities verslininkų asociacijos pirmininkei Giedrei Stulginskienei ir uždavėme klausimą: „Kodėl „skriaudžiate“ Pagėgių verslininkus, nerenkate į valdymo organus ir pan.?“ Ponia Giedrė atsakė: „Asociacijos tarybos nariai yra renkami posėdžių metu. Matyt, niekas pagėgiškių nesiūlo į tarybą. Mūsų asociacijos informacija visuomet ir visa yra vieša. Turime puikiai veikiančią elektroninę svetainę, kurioje rasite informaciją. Skelbimus, kvietimus nuolat siunčiame visiems vadovams, tarybos nariams, visiems asociacijos nariams. Deja, Pagėgiškiai nedalyvauja. Ar jie kontaktuoja tarpusavyje ar nekontaktuoja, ar dalinasi informacija, mums nežinoma. Tai Pagėgių skyriaus prezidento reikalas“.

Paklausėme Pagėgių verslininkų asociacijos prezidento K. Komskio ir Pagėgių savivaldybės mero V. Bendaravičiaus, ar jiems žinoma situacija, kiek Pagėgių savivaldybėje be verslo įmonių yra žmonių, vykdančių verslą įsigijus verslo liudijimą, ar individualios veiklos pažymą. Deja, nei vienas, nei kitas pašnekovas realios situacijos nežinojo.

Verslininkų, dirbančių pagal verslo liudijimą ar individualios veiklos pažymą Pagėgiuose tikrai yra. Per 2020 metų pirmąjį ketvirtį Pagėgių savivaldybės gyventojai įsigijo 52 verslo liudijimus. Individualios veiklos pažymų buvo išduota 20.

Taigi, dar septyniasdešimt verslių žmonių turi galimybę vienytis ir būti alternatyva itin paslaptingai veikiančiai Pagėgių savivaldybės verslininkų asociacijai.


Straipsnio komentarai

Patyręs to .......2020-04-20
Visiškai teisingai. Esmė ir yra noruose. Kokiais ****reikėjo būti kišant ES pinigus į ABSOLIUČIAI beviltišką projektą - Pagėgių LAISVĄJĄ EKONOMINE ZONĄ. Didžiosiomis rašau norėdamas nors kiek pabrėžti mega didumo beviltiško projekto viziją. Tik įsiklausykit - Pagėgių LAISVOJI EKONOMINĖ ZONA.... :) Tai buvo tikrai MEGA ES pinigų ,,įsisavinimo'' projektas. Antras eilėje - Pagėgių baseinas. :). Turint nepilnus 2 k gyventojų?.. Gal galima kokį tarptautinį aerouostą pabetonuoti už ES pinigėlius?.. Deja, ES pinigėliai baigiasi ir ,, Meliovestos'' senai nebėra - tik balandos ir kiečiai... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Patyrusiam2020-04-20
gal žinoma kas konkrečiai parodė norą ir jam buvo atsakyta, sudarytos kliūtys pradėti veiklą, nors sudarytos visos sąlygos? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Patyrusiam2020-04-17
Ten tikra laisvoji zona - auga laivai kas nori... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Patyręs2020-04-16
Verkia Pagėgių laisvoji ekonominė zoną balandas ir kiečius augindama.... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
na2020-04-16
Nėr ko ir bepridėti. Pagėgiška.. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-04-13
kas čia per proletariniai verslininkai, kuriems tik vienyjimaisi galvoje? Tarsi pinigai užsidirbami tik žydint "mūsiškių" vienybėje. Verslininkai buriasi į kažkokias profsąjungas, kad efektyviau galėtų "ginti" verslo interesus nuo kažko kas jų ir nepuolė kol jie nepradėjo vogti ir plauti biudžeto pinigus. Jugi tos asociacijos ir kuriamos tik kaip suskilusių geldų instrumentas, tam kad galima būtų slėpti mokesčius, gauti "paramą", vykdyti visokias programas ir pogromus, tt. Komentaras patinka Komentaras nepatinka