Pagalbos ranką ištiesė „Germanikos“ savanoriai

2020-04-12, SBA informacija

Koronavirusui vis dar sparčiai plintant specialistai rekomenduoja senoliams nekelti kojos iš namų, nes užsikrėtus jiems pasekmės dėl amžiaus gali būti ypatingai skaudžios. Kad senjorams reikėtų rečiau eiti į parduotuves, SBA įmonių „Germanika“ ir „Šilutės baldai“ savanoriai už suaukotus pinigus nupirko ir sunkiai besiverčiantiems rajono gyventojams išdalino 200 maisto paketų.

„Iki šiol nevaldomai plintant koronavirusui, šis laikas ypač pavojingas socialiai pažeidžiamiems, sunkiai besiverčiantiems, vienišiems senjorams, kurie neturi jais besirūpinančių artimųjų. Esame aktyvūs Šilutės rajono bendruomenės nariai, todėl atsigręžiame į tuos, kuriems apsirūpinti maistu dėl grėsmės sveikatai ir net gyvybei dabar yra sudėtinga. Tad dešimt mūsų savanorių nupirko ir išvežiojo visaverčio maisto paketus 100-ui socialiai remtinų Šilutės miesto ir rajono gyventojų“, – sako „Germanikos“ vadovas Rolandas Baltuonis.

Pasak jo, pakete šilutiškiai rado apie dvidešimties pavadinimų produktų, kurie yra maistingi, turi daug vitaminų ir jie padės sustiprinti organizmą. Prieš šv. Velykas jie galės vaišintis lašiša, grikiais, sūriu, silke, sviestu, juodu šokoladu. Į rinkinį įdėtas receptas ir supirkti produktai išsivirti ypač maistingą lęšių troškinį. Imunitetui stiprinti skirtos citrinos, žolelių arbatos, vitaminų kompleksas dviems mėnesiams, taip pat priemonė kraujotakai skatinti.

„Atvažiavę į svečius kartu su šeimininkais ir jaudinomės, ir graudinomės. Kai kurie gavusieji paketus su ašaromis akyse negalėjo patikėti, kad yra žmonių, kurie tiesiog atveža dovanų ir nieko už tai neprašo. Ši iniciatyva suteikė daug gerų emocijų ir paskatino susimąstyti, kad užsisukę savo rutinoje nepastebime šalia gyvenančių, kuriems galime padėti,“ – sako „Germanikos“ savanorė Aušra Šilinskienė.

Aplankytų žmonių reakcijos parodė, kad parama jiems svarbi ir sutaupys vieną kitą ėjimą į parduotuvę. O tai sumažins galimą grėsmę sveikatai.

„Suprantame, kad žmonės, kuriems su socialiniais darbuotojais vežiojome maistą, ypatingai pažeidžiami, tad ėmėmės visų reikalingų saugumo priemonių, kad darydami gera nepridarytume bėdos ir juos apsaugotume. „Apsiginklavome“ veido kaukėmis, respiratoriais, vienkartinėmis pirštinėmis, dezinfekavome rankas, vengėme kontakto,“ – sako „Germanikos“ savanoris Romualdas Galdikas.

Šilutės mieste ir rajone apie 20 savanorių iš SBA baldų gamybos įmonių „Germanika“ ir „Šilutės baldai“ aplankė 200 gyventojų, kuriems reikalinga parama. Šešiuose Lietuvos miestuose SBA įmonės išdalino per 1 000 maisto paketų.

„Germaniška“ ir „Šilutės baldai“ kovo mėnesį parėmė ir miesto medikus – padovanojo ligoninei ir Pirminės sveikatos priežiūros centrui daugiau nei pusę tūkstančio daugkartinių kaukių, kurias pasiuvo „Utenos trikotažas“. Iš viso SBA įmonės šalies medikams dovanojo daugiau kaip 15 000 tokių kaukių. Bendra SBA suteiktos paramos suma socialiai remtiniems asmenims ir medikams jau viršija 60 000 eurų, panašias iniciatyvas planuojama tęsti.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

..2020-04-12
nu visų pirma reikalinga suprasti kai kuriuos cžvistėlių karinės apgaulės aspektus. Ir čia kalba visų pirma eina apie kažkokias patyčias, iš geltono lietaus operos sukištos į nugalėtojų krantinės arką. Čia kalba eina apie baldus, tik kaip priedangą kad užsiimti niekad nepasibaigiančiomis baladojimų baladėmis. Bet tai jau yra kariniai reikalai, kaip ir visa šita pokazucha. Bet matot nesimato jokių antpečių ir uniformų ant šitų kareivukų mundurų. Viskas nematoma kaip ir tas "VI-rusas" prieš kurį jie taip įnirtingai kovoja. Kas tas šeštas rusas ir kodėl jis toks piktas ir negailestingas ypač senukams? Tarsi šalyje nėra vietos senukams. Bet nedarykit klaidos su trimis protingomis beždžionėmis. Ką reiškia "dance monkey"? Ar čia šokanti beždžionė ar liepiamoji nuosaka beždžionei? Kodėl tame klipe tie guogiečiai persirengia senukais ir išdykaudami gyvena la vida loca?
https://www.youtube.com/watch?v=q0hyYWKXF0Q
Pamenu klausiau kažkokio australijoje gyvenančio brexitisto kalbų apie gyvenimą. Tai jis įdomiai išsireiškė apie gyvenimo "ciklus". Tai yra reikia mokintis toks valstybės kalbos kurioje planuoji išeiti į pensiją. Nu tarsi svetimą kalbą išmokti nėra problema. Nu kažkas panašaus kaip muzikos meistrui išmokti natas naujai dainelei: eglutė skarota, du gaideliai, tt.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
o kur tokie geradariai dabar dingo 2020-04-12
o kur tokia galinga įmonė kaip KLASMAN DELMAN nesirodo ar tik save temoka reklamuot ir savo darbininkus į šunimis verst temoka patrupina nė minimumo o giriasi kokia galinga kokia dosni kiek milijonų per metus uždirba Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Ooo2020-04-12
šaunuoliai! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
tik nereikia dėtis geradariais 2020-04-12
šilutės balduose 50 m išdirbau ir sveikatą praradau prie staklių bet nė vienas pas mane nė vieno nebuvo Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-04-12
čia iš tos operos kur mūsiškiai savi šaudo į savas mūsiškių kišenes. jo sunkiai besiverčiančius inkstus taukuose nes matai sunku vartytis kai tos kišenės labai pilnos.
Negalima daryti klaidos kad čia ne kažkokia karinė medininkų apgaulė. Ką reiškia pavadinimas "germanika"? Atrodo tarsi kažkas siejasi su vokiečiais, germanija, bet negalima neatkreipti dėmesį kad "germ" anglių karalystės kalboje ir yra mikrobai, bacilos, tt.. Nu gal čia ir yra kažkoks siūlo galas. Kas tas "SBA"? Small business administration?
Komentaras patinka Komentaras nepatinka