Skelbiamas brandos egzaminų ir priėmimo į aukštąsias mokyklas grafikas

2020-04-14, smm.lt

Pagrindinė brandos egzaminų sesija vyks birželio 22 d. – liepos 21 d., pirmasis priėmimo etapas į aukštąsias mokyklas truks iki rugpjūčio 18 d., papildomas priėmimas – iki rugsėjo 4 d. Šiuos siūlymus pateikė švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu sudaryta planavimo grupė dėl brandos egzaminų ir priėmimo į aukštąsias mokyklas vykdymo, ministras tai patvirtino įsakymu. Siūlymai parengti atsižvelgiant į padėtį dėl karantino, kad būtų užtikrinta pakankamai laiko pasirengti egzaminams.

Pagrindinės brandos egzaminų sesijos, vyksiančios birželio 22 d. – liepos 21 d., rezultatai  bus  skelbiami iki rugpjūčio 5 d. Brandos atestatus mokyklos galės išduoti nuo rugpjūčio 7 d.  Brandos atestatui gauti reikia dviejų išlaikytų egzaminų: lietuvių kalbos ir literatūros ir vieno laisvai pasirenkamo.
Pasak ministro, pavėlinta egzaminų sesijos data leis abiturientams turėti daugiau laiko pasirengti egzaminams ne tik nuotoliniu mokymu, kaip yra šiuo metu, bet ir numatoma pasirengimą organizuoti įprastu būdu, taip pat bus teikiama pagalba ir mokytojams, kurie ruoš abiturientus.

„Dabar pagrindinis mūsų darbas bus užtikrinti abiturientų pasirengimą, teikti jiems reikalingą pagalbą. Be to, skirsime didelį dėmesį, pagalbą ir mokytojams, kurie rengs abiturientus egzaminams. Tam ministerija pasitelks mokytojų dalykininkų ir mokinių organizacijų atstovus. Abiturientai ruoštis egzaminams galės tiek nuotoliniu būdu, tiek ir planuojame suteikti galimybę tiesiogiai susitikti su mokytojais mokyklų patalpose pasibaigus karantinui ar švelnėjant jo sąlygoms. Žinoma, dirbsime kartu su mokyklų administracijomis, savivaldybėmis, kad būtų užtikrinama asmens higienai ir sveikatai tinkama aplinka“, – pažymi ministras.

Lietuvių kalbos ir literatūros valstybinis ir mokyklinis brandos egzaminai vyks birželio 29 d., anglų kalbos – liepos 1 d., matematikos – liepos 3 d. Užsienio kalbos egzaminų kalbėjimo dalis vyks birželio 22 – 25 d. Visas egzaminų grafikas skelbiamas čia.

Pakartotinė egzaminų sesija bus vykdoma nuo liepos 22 d. iki rugpjūčio 4 d. Apeliacijų ir pakartotinės sesijos rezultatų skelbimo terminas – rugpjūčio 17 d.

Bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas prašymų registravimas vyks nuo birželio 1 d. iki rugpjūčio 18 d. Bendrasis priėmimas bus vykdomas dviem etapais.  Pagrindinio etapo metu kvietimai studijuoti bus paskelbti rugpjūčio 25 d., studijų sutartys pasirašomos rugpjūčio 26 – 28 d. Papildomas priėmimas prasidės nuo rugpjūčio 31 d. ir baigsis rugsėjo 11 d.

Aukštosioms mokykloms siūloma studijų pradžią pirmojo kurso studentams pavėlinti iki rugsėjo 14 d.

Darbo grupę sudaro Vyriausybės ir ministerijos specialistai, Lietuvos aukštųjų mokyklų, Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų atstovai, Lietuvos studentų sąjungos, Lietuvos moksleivių sąjungos nariai.


Straipsnio komentarai

..2020-04-14
kaip gali būti egzaminuojama "branda"? Visame pasaulyje branda egzaminuojama naudojantis "ihre papiere bitte" metodais pvz jeigu nori "branduolis" (kirtis kaip žodyje "varguolis") dalyvauti rinkimuose, balsuoti, pirkti cigaretes, eiti į barus, keliauti, vairuoti, turėti asmeninę nuosavybę pvz nekilnojamą turtą, tt.. Tame ir esmė su konclageriais, kad "branda" yra kažkokia skaldomų ir valdomų branduolių energija. Kritinė masė tai kažkokia masė kuri pasiekė kažkokį prarajos tašką ir paruošta "kritimui". Kodėl klausiama apie parašiutų spalvas, tarsi spalva turi reikšmės? Parašiuto kaip saugumo instrumento spalva neturi reikšmės, nebent kalba eina apie kažkokius kitokius pavojus, nes atseit tie parašiutininkai rūšiuojami pagal kažką, ko jie irgi ant pečių nenešioja. Tad čia svarbu kiti reikalai su konclageriais, nes visa teisinė sistema veikia "demokratiškai" tai yra už akių, kur kažkokie rūpintojėliai atstovauja tai ką jiems parenka "teisėjai": lotyniškai tai vadinasi "Ad litem". Nu čia ir yra pedofilų klanas, bet nedarykit klaidos kad kalba eina apie "vaikystę" kurie skirstomi pagal amžių. Šitam pedofillų klanui visi yra "vaikai" užstrigę "vaikystėje", nesvarbu ar jums 10 metų ar 80 metų. Tame ir esmė kad visi tie "tesiniai" ginklai veikia be priekaištų. Visas litvicidas įvykdytas taip kad vizginamos šunų dvėselienos ir nesuloja. Nauja "karta" tai tik gegučių lizdų "mūsiškių" ciklas (our troops). Ir čia nieko nėra išskirtinio ar įdomaus su lietuva. Visas tas pats komunistinis fašistinis nacionalizmas tik PR is ON cžv kalėjimo brexitinės kolonijos modelis "PRitaikytas" prie išbrexxxitintos lietuvių kalbos. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?