Jaroslavas Narkevičius: savivaldybių žvyrkeliams paskirstyti 20 mln. eurų leis išasfaltuoti per 250 kelių ir gatvių

2020-04-19, sumin.lrv.lt

Atsižvelgiant į Lietuvos savivaldybių pateiktus prašymus, susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus įsakymu joms paskirstyta 20 mln. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų, numatytų vietinės reikšmės keliams su žvyro danga asfaltuoti. Pusė šių lėšų pirmą kartą skiriama kaimo gyvenamųjų vietovių keliams, kita pusė – vietinės reikšmės žvyrkeliams asfaltuoti. Tai leis kapitališkai suremontuoti 253 kelių objektus – vietinės reikšmės kelius ir gatves.

„Vietinės reikšmės žvyrkeliams asfaltuoti šiemet paskirstėme dvigubai daugiau lėšų nei pernai. Stengėmės sudaryti ir kuo palankesnes sąlygas savivaldybėms – pernai darbams finansuoti jos turėjo pridėti 50 proc., šiais metais – tik 30 proc. nuosavų lėšų. Lietuvos regionuose žvyrkelių asfaltavimo darbai turėtų stipriai pagerinti susisiekimą ir ypač gyvenimo sąlygas kaimo vietovėse“, – sakė susisiekimo ministras J. Narkevičius.

Šiais metais prašymus skirti Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų vietinės reikšmės keliams ir gatvėms asfaltuoti pateikė 57 iš 60 šalies savivaldybių. Įvertinus finansines galimybes, nuspręsta patenkinti visų 57 savivaldybių pateiktus prašymus, finansuojant 253 kelių objektus, iš jų 135 vietinės reikšmės žvyrkelių asfaltavimo projektus ir 118 žvyrkelių asfaltavimo projektų miesteliuose, kaimuose ir viensėdžiuose. Abiem šioms projektų grupėms skirta po 10 mln. eurų.

Pagal savivaldybių poreikius finansavimas skirtas jų valdomiems vietinės reikšmės keliams, jungiantiems rajoninius kelius, gyvenvietes, taip pat gatvėms kaimo gyvenamosiose vietovėse asfaltuoti. Prie asfaltuotinų kelių buvo priskiriami ir keliai į rekreacijos ar lankytinus objektus, kultūros paminklus.

Lėšos savivaldybėms paskirstytos pagal nustatytus kriterijus: 70 proc. sumos savivaldybėms teko pagal kelių su žvyro danga savivaldybėje ilgį, 30 proc. – pagal savivaldybės nuolatinių gyventojų skaičių. Jei dalies savivaldybių lėšų poreikis mažesnis nei numatyta pagal šią metodiką, likusios lėšos dar kartą paskirstomos kitoms savivaldybėms. Pačios savivaldybės privalo ne mažiau kaip 30 proc. prisidėti prie numatytų kelių projektų finansavimo.

Šiemet žvyrkeliams asfaltuoti iš viso numatyta 119,8 mln. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų (2019 m. – 109,3 mln. eurų). Iš jų 99,8 mln. eurų tenka valstybinės reikšmės žvyrkeliams ir 20 mln. eurų vietinės reikšmės žvyrkeliams asfaltuoti. Iš viso Lietuvos keliams pagal Kelių priežiūros ir plėtros programą šiemet skiriama 589,74 mln. eurų.


Straipsnio komentarai

to ..2020-04-21
Ufonautas Komentaras patinka Komentaras nepatinka
tai ar ne taip buvo vienais metais kiek buvo nunešta tūkstančių ir neasfaltuotų kaimų žvirkelių 2020-04-19
pirma valdžiažmogiai kiemus ir sodybas išasfaltuos meistrai kiemus išasfaltuos ir užšviam nepamirš o kas liko trupiniai kur nekur po kelis metrus dėl vaizdo paasfaltuos Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-04-19
čia jau akivaizdžiai kažkas "vyksta", net jeigu ir nieko. Visų pirma jie čia aiškina kad jie asfaltas klojamas ne ant paviršiaus, bet ant skaičių. Nu kelias keliui labai nelygus. O visur kur keliai ten iš karto ir patvoriniai. Nu su visomis statybomis lietuvoje yra labai įdomios aferos, kur visų pirma darbus atlieka "stogas" ir po to stogu bazuojantys kariniai daliniai - stroijbatai, seabees, prancūzų užsieniečių legionas, ghurkas, tt. Įsivaizduokite 250 kelių kur 249 kelių objektai yra po vieną metrą ilgio, bet vienas kelias yra 10 tūkstančių kilometrų ilgio. Kitas aferos momentas tai vandens keliai, kurių dugnai irgi iškloti žvyru. Tai labai sudėtinga balų teritorija, kur jūs negalite nieko daryti tik "sausinti". O kai nusausinsit tai šaukštai po pietų. Balos nebėra. Bet čia reikalinga atkreipti dėmesį į narkevičiaus skvernelį ant kurio jis turi įsisegęs suktai susuktą kryžių, kurio deformacijos forma pasidaro panaši į žuvį. Nu paimkit ir įsivaizduokit kryžių kuris yra tarsi siurbiamas į kažkokią juodą skylę, kur viena ranka ir koja jau įsiurbta. Nu čia ir yra žuvėjų krašto misionierių veikla, kur jie sprendžia baltoslavijos kelių problemas kažkokiems atriedantiems ir atidudantiems dinamitiniems napoleonams, kurie visada balsuoja už mėlynbarzdžių ispaniškas inkvizicijas. Nu tai nėra svarbu ar balsuosit už olialia peroksidines pupytės, keliautojus į žvaigždes, tt. nesvarbu už ką atiduosite savo balsą, jūs tampate bebalsis. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?