Kaip paskatinti vaikus daugiau laiko praleisti lauke?

2020-04-20, Pranešimas spaudai

Nors šiuo metu laisvalaikio leidimas lauke yra neleistinas, rekomenduojama dėl Covid-19 viruso kuo daugiau laisvo laiko leisti namuose, visgi, tokia situacija nebus amžina, tad artėjant vasarai kalbamės su pedagogais ir dalinamės patarimais, kurie turėtų paskatinti vaikus daugiau laiko praleisti kieme, parkuose, miškuose. Žinoma, su tinkama tėvelių priežiūra.

Daiktai, kurie skatina daugiau judėti

Pedagogai pirmiausia siūlo padėti vaikams susikurti laisvalaikį. “Pasakius vaikui, kad jis eitų į lauką, daugelis atšauna – “O ką veikti?”,- pasakoja pedagogė.

Išties, šiais laikais reikia padėti vaikams susikurti veiklas, dažnai užtenka tam tikros įrangos nupirkimo, kad vaikas pamiltų ne tik judėjimą, tačiau ir laiko leidimą lauke.

Pavyzdžiui, www.imuperku.lt elektroninėje prekybos vietoje galite rasti batutus, paspirtukas bei kitas žaidimams skirtas priemones, kurios patiks Jūsų vaikams. “Pirkite su vaiku internetu, tegul jis pats apsisprendžia, kokia amunicija turi būti jo kieme”,- patirtimi dalijasi pedagogė.

Svarbiausia – veikla, kuri įtraukia

Specialistai taip pat pataria rinktis tokias priemones skatinančias daugiau laiko leisti lauke, kurios neatsibostą ilgą laiko tarpą, padeda atrasti naujus dalykus. Tai gali būti vaikiški paspirtukai, kurie padeda per trumpą laiko tarpą įveikti didelius atstumus, dviratis, net batutai, kadangi vaikai šokinėdami gali išmokti vis naujų triukų. “Labai svarbu, kad vaikui patiktų laiko leidimas lauke, kad jis darytų tai, kas jam teikia malonumą ir kas kiekvieną rytą vos prabudus skatintų kuo greičiau eiti į lauką”.

Socialiniai santykiai – svarbūs ir vaikams

Specialistai taip pat akcentuoja, kad vaikams, kaip ir suaugusiems, labai svarbūs socialiniai santykiai. Pastebima kad tie vaikai, kurie turi daugiau draugų, renkasi su jais kieme – dažniausiai patys noriau eina į lauką.

Nors socialiniai ryšiai turi megztis savarankiškai, tačiau specialistai rekomenduojama šiek tiek padėti vaikams. Tai gali būti susipažinimas su konkretaus vaiko mama, nuvežimas iki tam tikros vietos, galbūt net paspirtuko vaikams nupirkimas, kuris leis mažajam įsiburti į kompaniją, kurią vienija kasdieniniai pasivažinėjimai.

Svarbiausia suteikti vaikui priemones, kurios sudomintų jį, o ne per prievartą versti eiti į lauką, kur jam galimai yra nuobodu.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

to ..2020-04-21
Ufonautas Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-04-20
matot nadsat kalboje "skatina" yra dvigubos reikšmės žodis. Lietuvių kalboje tai tarsi kažkas "teigiamo" kur užmaskuoti gerų ketinimų grindiniai tam kad drąsiau būtų ropoti violetiniais kelėnais, bet baltoslavų kalbose tas žodis jau yra terminas kuris apibudina kažkokius gyvulių fermos subjektus.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?