NATO ir Lietuvos gynyba – dezinformacijos taikiniai

2020-04-21, kam.lt
Vyr. srž. spec. I.Budzeikaitės nuotrauka
Vyr. srž. spec. I.Budzeikaitės nuotrauka

NATO, Lietuvos narystė Aljanse ir sąjungininkų kariai mūsų šalyje tampa vis didesniu melo, dezinformacijos ir klaidinančios informacijos taikiniu – informuoja Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento (LK SKD) analitikai.

Nuolatinę dezinformacijos ir klaidingos informacijos sklaidos elektroninėje erdvėje stebėseną vykdantys LK SKD analitikai per praėjusią savaitę (balandžio 10 - 17 d.) fiksavo 80 informacinių incidentų, iš kurių beveik 2 trečdaliai buvo rusų kalba.

Iš viso nuo vasario 1 d. iki balandžio 17 d. nustatyta apie 747 skirtingų tipų informacinių incidentų, skleidžiamų elektroninėje aplinkoje lietuvių, rusų ir anglų kalbomis, kurie susiję su COVID-19.

Dezinformacijos skleidėjai siekia pasinaudoti viruso COVID-19 pandemija baimei ir įtampai visuomenėje sukurstyti, šalies žmones neigiamai nuteikti prieš sąjungininkų karius Lietuvoje, supriešinti gynybinį ir socialinį bei medicininį saugumą teigiant, kad ne išorinės grėsmės, bet tik COVID-19 yra reali grėsmė valstybei.

Kaip ir ankstesniais laikotarpiais, melagingų naujienų, dezinformacijos ir klaidinančios informacijos pagrindiniai taikiniai buvo Lietuvos valstybė, atsakingų institucijų sprendimai ir veiksmai, siekiant suvaldyti su COVID-19 susijusią situaciją, šalies istorija, narystė Europos Sąjungoje ir NATO, mūsų sąjungininkai ir tarptautiniai santykiai.

LK SKD analitikai išskiria kelias grupes dominuojančių naratyvų. Viena jų teigia, kad neva NATO paskirtis yra pasikeitusi ir dabartinis jo egzistavimas kelia grėsmę pačioms šios organizacijos narėms. Skleidžiama melaginga informacija apie nepriimtiną sąjungininkų karių elgesį viešosiose vietose, dėl to protestuojančius Lietuvos piliečius. Taip pat teigiama, jog vietoj to, kad kovotų su COVID-19, NATO neva pinigus skiria branduolinei ginkluotei,  kurių aukomis taptų Europos, taip pat ir Lietuvos piliečiai. NATO taip pat tendencingai kaltinamas „anti-rusiška“ retorika.

Teigiama, kad Aljanso karinei vadovybei siekis pademonstruoti savo karinę jėgą ir geopolitinius interesus kovojant su tariama Rusijos „grėsme“ yra svarbiau nei civilių gyventojų ir karių gyvybės bei saugumas.

Taip pat toliau platinamos įvairios sąmokslo teorijos, kurios skleidžia melą, kad COVID-19 virusas yra biologinis ir ideologinis JAV ginklas, atgabentas į Kiniją. Tai elitistų ir globalistų, tokių kaip Bilas Gatesas, pretekstas masinei žmonių vakcinacijai, o pandemijos paskirtis – skleisti paniką tam, kad žmonės skiepytųsi. Per skiepus jie būtų suskaitmenizuojami diegiant mikroschemas. Skleidžiamos viena kitai prieštaraujančios konspiracijos teorijos. Vienos jų teigia, kad COVID-19 virusu yra maskuojamas tikrasis tikslas – 5G ryšio diegimas. Kitos pabrėžia, kad neva viruso užkratas plinta per 5G ryšį. Dar kitos – jog COVID-19 virusas yra prasimanytas ir tėra pretekstas valdžios institucijoms didinti gyventojų suvaržymus.

 Dar vienas dezinformacijos taikinys – Lietuvos narystė Europos Sąjungoje. Teigiama, kad neva koronaviruso COVID-19 akivaizdoje ES prarado vienybę ir savo paskirtį, COVID-19 situacijoje būdama nepajėgi tinkamai reaguoti dėl vastybių narių solidarumo stokos. ES šalys narės neva negali tikėtis paramos iš bendrijos. Jei ES ir nėra ant skilimo, tai ties didelio konflikto riba. ES ir NATO šalys vykdo informacinį karą prieš savo strategines konkurentes Kiniją ir Rusiją ir kišasi į jų vidaus reikalus.

Dezinformacijos ir klaidinančios informacijos sklaida taip pat siekiama diskredituoti valstybės institucijų veiksmus, stabdant COVID-19 viruso plitimą ir suvaldant krizės pasekmes, kurstomas piliečių priešiškumas Lietuvos kariuomenės atžvilgiu, teigiant, kad neva gynybos finansavimas yra neadekvatus.

Pasak analitikų, melo, dezinformacijos ir klaidinančios informacijos sklaida, manipuliacijomis siekiama neutralizuoti visuomenės kritinį mąstymą, didinti atskirtį tarp valstyės ir jos piliečių, mažinti šalies gynybos lygį ir įsipareigojimus NATO, kurstyti Lietuvos žmonių nepasitikėjimą ES ir NATO, stabdyti technologinę pažangą, komunikacijų infrastruktūros vystymą šalyje.


Straipsnio komentarai

..2020-04-22
natistiniai ESesininkai apsimeta kad "gina" lietuvą gindami vietinius į krematoriumų krosnis ant kurių patys ir guli trindami savo taukuotus pilvus su kolumbariumų pelenais. Tame ir esmė reikalinga žiūrėti ar kartais jie vartydamiesi kaip inkstai taukuose neturi persisodinę pas save kažkokių ne savo inkstų, dantų, plaukų, tt iš vaikučių kūnų kuriuos jie irgi nukrematorina. Čia yra labai baisūs šitie aparteidiniai talibano gestapininkai. Gali bet ką padaryti. Tame ir esmė su branduoliniais ginklais kad čia nėra taip paprasta, taip kaip jie aiškina. Atseit tas pats kaip paprasta fejerverkinė bombikė tik didesnė ir galingesnė. Su lagaminais, raudonais mygtukais ir kodais. Visų pirma branduoliniai ginklai ir reaktoriai tai yra pedofilų klano ginklai, kur kalba eina apie auginimą, auklėjimą ty jūsų reakciją į jūsų pačių "brandą" ty brandinimą. Tai ir yra kažkokia sugeneruota energija, kuri jau gali būti panaudojama kažkokiems tai reikalams. Čia negalima skirstyti darbus į gerus, blogus, teigiamus, neigiamus, tt. Nu jeigu jūs nesuprantate savo gyvenimo prasmės tai jūs panašiai kaip įkinkytas ąsilas kuris eina ratais tam kad pumpuotų vandenį. Ąsilui neaišku ir nesvarbu visas tas sudėtingas mechanizmas, kuris pakelia vandenį iš šulinio apačios. Jam nesvarbu ar tas vanduo naudojamas kad laistyti daržoves auginamas kad šerti tą patį ąsilą, ar vykdyti mirties bausmę kažkokioms raganos egzaminuojant jų brandą ir suraganėjimo laipsnį skandinant jas po vandeniu.
Tame ir esmė kad NATO kaip ir su DADT vėl pažeidžia tą ultimatumą "lik namuose", nebent jie atseit yra lygesni negu visi kiti nes jų namų adresas yra ne namas ir ne gatvė, bet visa tarybų sąjunga. Dar reikalinga susiprasti, kad lygiagrečiai su NATO veikia ir OTAN, kuris nors ir tas pats užsieniečių legionas kaip ir NATO, bet dar legioniškesnis ir užsienietiškesnis. Tad kova su šeštu virusu (VI rusu) tai kažkas panašaus į kovą su kitais vėjo malūnais. Čia ir yra svarbu galingų plunksnų pilamos pamazgos, nes jie atseit vykdo žmonių valią. Tai yra jūs kaip visada ir liekate kalti dėl NATO juodų "darbelių". Nu šiuo atveju kartojama fašistinės vokietijos ir stalinistinės rusijos trafaretas. Problema ta kad upės nėra. Išdžiūvusi upės vaga nesiskaito kaip upė, nesvarbu kas tame jūsų žemėlapyje pažymėta. Negalima forminti kad vaikštote vandeniu.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?