Pareigūnai prašo vairuotojų atidumo: daugėja autoįvykių su laukiniais gyvūnais

2020-04-21, aad.lrv.lt

Balandžio 13–19 d. Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimų skyrius gavo 315 pranešimų apie galimus pažeidimus, o pareigūnai išžvalgė 110 teritorijų, esančių vandens telkinių pakrantėse, parkuose, miškingose vietovėse, pramoninėse miestų teritorijose.

Iš viso šiuo laikotarpiu AAD pareigūnai darbo metu į įvykio vietą vyko 64 kartus, ne darbo metu – 31 kartą. Taip pat buvo surengta 50 reidų. Kitaip nei praėjusią savaitę, karantino tvarkos pažeidimų pareigūnai neužfiksavo.

Šią savaitę žmonės informavo apie žvejybos ir medžioklės pažeidimus (32 ir 21), atliekų deginimą (24) ir netinkamą atliekų tvarkymą (30), nuotekas (18) ir vandens taršą (8), pakrantės apsaugos juostų pažeidimus (11), oro taršą (13), neteisėtus kirtimus (10), nukeltus gandralizdžius (3), įvykius su gyvūnais (31).

Kadangi šią savaitę apie autoįvykius, į kuriuos pateko laukiniai gyvūnai, buvo pranešta 102 kartus, AAD primena, kad, transporto priemone partrenkus bet kokį laukinį gyvūną (nepriklausomai nuo jo dydžio ir nuo to, ar jis vis dar gyvas, ar ne), reikia informuoti AAD telefonu 8 5 273 2995 arba skubios pagalbos tarnybų telefonu 112. Paskambinus svarbu kuo tiksliau nurodyti įvykio vietą ir apibūdinti gyvūno būklę. 

Įvertinęs gautą informaciją, AAD specialistas sprendžia, kam perduoti pranešimą.

  • Jei medžiojamasis laukinis gyvūnas susidūrė su transporto priemone medžioklės ploto vienete, gaišeną utilizuoja arba gyvūno kančias nutraukia iškviesti konkretaus medžioklės ploto naudotojai.
  • Jei laukinis gyvūnas susidūrė su transporto priemone ne medžioklės ploto vienete ir yra dar gyvas, pranešama Gyvūnų globėjų asociacijai, kuri atvykusi turi įvertinti, ar nutraukti gyvūno kančias, ar išvežti jį gydyti. 
  • Jei laukinis gyvūnas susidūrė su transporto priemone miesto teritorijoje ir yra nebegyvas, juo pasirūpinti kviečiami tos įmonės specialistai, su kuriais savivaldybės turi sudariusios sutartis.

Svarbu žinoti, kad vairuotojas negali pasiimti partrenkto laukinio gyvūno, kitaip gresia administracinė atsakomybė – įspėjimas arba 30–90 eurų bauda. Vis dėlto jei partrenktas laukinis gyvūnas trukdo eismui, jį galima patraukti į šalikelę, kol atvyks specialistai.


Straipsnio komentarai

Ką ??????? 2020-04-21
Vairuotojų prašo? Tegu gaudo brakonierius! Kiek nuzudo vargšų žvėrelių. Dekit baudas tukstantines, papildysit valstybes biudžetą. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to ..2020-04-21
Ufonautas Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-04-21
neina suprasti kodėl jie nusprendė kad daugėja įvykių su laukiniais gyvūnais. lyginant su kuo? Ar kartais nelyginama su praeita savaite, kai nebuvo nei vieno eismo įvykio su laukiniais gyvunais. Nu tame ir esmė kad praeitos savaitės statistika šią savaitę jau nebegalioja, nes galbūt visi tie šią savaitę laukiniai gyvūnai kur partrenkti yra iš kažkokio miško kurį iškirto per savaitgalį. Nu gal čia kažkokią šerniukų, stirniukų ir zuikučių kaimenę suvažinėjo kažkoks karinio poligono pedofilų klano samosvalas. Tame ir esmė kad lietuvoje miškai tai visi išnaikinti. Pažiūrėkit į žemėlapius. Visi miškai aplink šilutę yra pervadinti į kaimus. Tai žvėrys turbūt dabar jau skaitosi laukiniai nes kažkaip turi prisitaikyti gyventi ūkininkų laukuose, kuriuose lygiai taip pat nepageidaujami kaip ir tuose pačiuose turistinių kaimiečių kaimuose. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?