Margučių medis-antrininkas – pagėgiškės kieme

2020-04-18

Keistai skamba Margučių medis, gal turėtų būti margučių lizdas? Bet Švėkšnos gyventojai pasirinko medį. Tad ir Svetlanos Jašinskienės kieme treti metai papuošiamas Margučių medis, mat Švėkšnos medis, ant kurio kabo daugiau nei 5 000 margučių, įkvėpė moterį sukurti antrininką savo kieme.

„Švėkšniškiams lengviau - medį puošia visa bendruomenė, o aš kiaušinius pučiu, dažau, karštais klijais klijuoju ant juostelių viena“, - pasakojo S Jašinskienė. - Net šeima į mano sumanymą žiūri nerimtai. Pasidžiaugia tik tuomet, kai jau margučiai sukabinti ant medžio. Pirmaisiais metais margučių buvo vos 150. Taip ir pučiu jau trejus metus kiekvieną kiaušinį, kuris yra kepamas ar dedamas į kepinius, o kuomet verdi kiaušinį, visuomet pasigaili, kad negali jo išpūsti. Kasmet išpučiu apie 250-300 kiaušinių, kažkiek sudaužo vėjas. Šiais metais Velykų medis papuoštas 610 margučių.

Šiemet buvau sumaniusi iškepti velykinių meduolių ir pavaišinti ateinančius pasigrožėti medžiu, bet karonavirusas sugadino planus. Nors norinčių aplankyti medį buvo ir mielai juos kvietėme, juk medis stovi lauke ir galima prie jo prieiti, pasigrožėti.

Daug kas klausia, kokie mano ateities planai, kiek ketinu margučių sukabinti. Atsakymo ir pati bijau, nes pūsti kiaušinius jau tapo įpročiu, o dar ir vištų šiais metas įsigijome. Tik daugiau niekuomet nepaliksiu margučių paruošimo paskutinėms prieššventinėms dienoms. Tris dienas trukau, kol kiaušinius nudažiau, suklijavau ant juostelių po dešimt, kad tiksliai žinočiau, kiek pakabinau, ir tik tada papuošiau medį. Ateityje viską darysiu palaipsniui. Ir apie sandėliavimą reikia pagalvoti, nes praėjusių metų margučiai ant virvelių dėžėse taip susipynė, kad turėjau pusdienį narplioti . O juk tai tikri kiaušiniai, jie dūžta, tad turi būti laikomo labai atsargiai. Beje, ir medis jau mažokas. Kabindama ant sprogstančio medelio dar stengiuosi neužgauti nė vieno pumpuro. Tad kitais metais reikės pagalvoti, kaip išspręsti šią problemą.

Skaudžiausiai, kad Velykų laikotarpiu visada pučia stiprūs vėjai ir 20-30 kiaušinių tikrai sudaužo. Bet užtat Velykų Kiškis visada randa kelią pas mus, vaikams jis atneša daug dovanų.“


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!