Policininką sumušęs vyras: „Tu pabandyk man uždėti antrankius ir pamatysi, kas bus!“

2020-04-23, Vidas Kalinauskis
Po įvykio pareigūnas kreipėsi į medikus. Asociatyvi pixabay.com nuotr.
Po įvykio pareigūnas kreipėsi į medikus. Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Kovo 5-ąją Tauragės apylinkės teismo teisėja Daiva Žebelienė paskelbė teismo baudžiamąjį įsakymą, kuris jau įsiteisėjo. Nevedęs, dirbantis Pagėgių savivaldybės gyventojas A. J., anksčiau jau teistas tris kartus, vėl gavo tai, ko nusipelnė. Šįkart – už policijos pareigūno sumušimą.

Teismas nustatė, kad A. J., panaudodamas fizinį smurtą pasipriešino valstybės tarnautojui ir sukėlė jam fizinį skausmą. Sausio 1-ąją, 4 val. 20 min., būdamas neblaivus (1,88 prom.), siekdamas išvengti sulaikymo, panaudodamas fizinį smurtą pasipriešino savo įgaliojimus vykdančiam valstybės tarnautojui Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pagėgių rajono policijos komisariato tyrėjui Deividui Jenovui. Tuo metu, kai tyrėjas D. Jenovas siekė jį sulaikyti, šis aktyviais veiksmais priešinosi ir nepakluso teisėtiems policijos pareigūno reikalavimams ir vengdamas sulaikymo, sugriebė tyrėjui D. Jenovui už kaklo ir taip pradėjo jį smaugti. Iškarto po to vieną kartą su kumščiu trenkė į dešinės pusės skruostą ir taip nukentėjusiajam D. Jenovui padarė nežymų sveikatos sutrikdymą.

A. J. ikiteisminio tyrimo metu kaltę pripažino visiškai. Jis paaiškino, kad naujametę naktį, po konflikto su sugyventine L. L., pastaroji iškvietė pagalbą. Policijos pareigūnai jį norėjo sulaikyti kambaryje, bet tam priešinosi, neleido paimti jo rankų, uždėti antrankių. Tuomet buvo parverstas ant grindų. Ir gulėdamas neleido paimti jo rankų. Pareigūnai prieš jį panaudojo „tazerį“. D. Jenovui dedant antrankius muistėsi ir bandė išsilaisvinti.

Vėliau pripažino, kad galėjo suduoti pareigūnui į veido sritį. Neneigia, kad grumiantis su pareigūnu galėjo jam suimti už kaklo, nes nenorėjo būti sulaikytas. Po elektros impulsinio prietaiso „Taser“ panaudojimo, pareigūnai užlaužė jam rankas ir jį sulaikė. Buvo nustatytas 1,88 prom. girtumas, todėl ne visas aplinkybes, susijusias su įvykiu atsimena.

Liudytoja N. R. ikiteisminio tyrimo metu parodė, kad 2020 m. sausio 1 d. dirbo kartu su Pagėgių policijos komisariato tyrėju D. Jenovu. Apie 4.20 val. iš Tauragės AVPK Operatyvaus valdymo skyriaus budėtojo gavo pranešimą, kad sugyventinis trenkė pranešėjos galvą į fotelį, yra agresyvus. Nuvykus minėtu adresu, L. L. paaiškino, kad kartu su sugyventiniu A. J. vartojo alkoholinius gėrimus ir tarp jų įvyko žodinis konfliktas. Mat vyras, neradęs savo telefono, tapo agresyvus, rėkavo, todėl ji išsigandusi paskambino bendruoju pagalbos telefonu. Buvo nuspręsta sulaikyti vyriškį įvykio vietoje. Sulaikomas A. J.  pareigūnų atžvilgiu buvo agresyviai nusiteikęs ir aktyviais veiksmais vengė sulaikymo. Pasipriešindamas tyrėjui D. Jenovui ėmė pareigūną smaugti, sudavė į veidą. Kolega D. Jenovas grūmėsi su A. J. Ji bandė padėti kolegai D. Jenovui, panaudojo spec. priemonę – elektros impulsinį prietaisą „TASER X26“ ir antrankius.

Nukentėjusysis D. Jenovas ikiteisminio tyrimo metu paaiškino, kad pareikalavo vyriškio nusiraminti ir vykdyti teisėtus policijos pareigūnų reikalavimus, jam buvo nurodyta eiti į policijos tarnybinį automobilį. A. J. kategoriškai atsisakė tai daryti, todėl buvo įspėtas dėl kovinių imtynių veiksmų ir spec. priemonių panaudojimo jo atžvilgiu. Vyriškis pasidarė agresyvesnis, kovinėje pozicijoje rėkė: ,,Tu pabandyk man uždėti antrankius ir pamatysi, kas bus!“. Bandant uždėti spec. priemonę – antrankius, jis pareigūną nustūmė, tuo metu pastarasis panaudojo kovinių imtynių veiksmus, sugriebė vyriškiui už rankos ir bandė ją užlaužti. A. J. aktyviais veiksmais priešinosi sulaikymui, stangino ranką. Grūmėsi, abu virto ir A. J. sugriebęs jam už kaklo smaugė. Atsistūmė vyriškį, jis paleido jam kaklą ir trenkė kumščiu į dešinį skruostą. A. J. dėl to sukėlė jam fizinį skausmą. Po įvykio kreipėsi į medikus, pareigūnui buvo diagnozuotas kaklo patempimas ir veido sumušimas.

Teismas A. J. pripažino kaltu padarius nusikalstamą veiką, numatytą Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 286 straipsnyje, ir paskyrė jam 40 MGL (2 000 Eur) dydžio baudą. Prie šios paskirtos bausmės buvo pridėta Tauragės apylinkės teismo 2019 m. balandžio 2 d. baudžiamuoju įsakymu paskirtos baudos dalis ir A. J. paskirta galutinė subendrinta bausmė - 60 MGL (3 000 Eur) dydžio bauda.


Straipsnio komentarai

Oho2020-04-24
Na ir nesąmonių prirašei dėl pavardės keitimo.
Nieko bendro beveik neturi su straipsniu. Čia tas atvejas, kai komentuoji, kad parodyti ale savo aštrų protą, bet deja pro šalį
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
kaip2020-04-23
su policininkų fiziniu parengimu? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-04-23
nu čia iš tos operos kur dabar kažkokie law-onai iš kažkokios law-oninės parengė įstatymo projektą, kuriam vyriausybė pritarė. Atseit dabar vardus ar pavardes norintys pasikeisti asmenys tai galės padaryti dar greičiau ir paprasčiau, negu kad tai buvo galima daryti prieš tai. Nebereikalinga jokių teisingumo ministerijų, užteks nueiti į metrikacijos vieną langelį ir tu naujai atgimęs atgimėlis. Nors turbūt kaip dabar jie iš viso daro rakštisteinų rojų tai turbūt užteks kryžiuočiams "paskambinti" su varpais. Kokia įdomi statistika: Pernai Lietuvoje žmonių vardai ar pavardės buvo keisti 5517 kartų. Per 5 metus grubiai tariant 1% lietuvos gyventojų keičia savo vardus ir pavardęs. Bet tame ir esmė kad lietuvoje egzistuoja ir kažkokie tarnybiniai pasai kur jie tarnauja dėl kažkokio užimtumo kažkokioms tarnyboms. Čia nežinosi ar čia ta byla tikra, o ne kažkokia brexitinės imperijos bendradarbiavimai ir sanglauda, kur jie kažką permeta iš kažkur. Gal iš viso viskas atvirkščiai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?