„Šilutės baldai“ per karantiną parėmė miesto atlikėjus

2020-05-01

Dėl koronaviruso pandemijos daugelio įprastas gyvenimas sutriko, tačiau ypatingai šiuo metu sudėtinga atlikėjams ir kitiems menininkams. Dėl karantino uždrausti koncertai, spektakliai, kiti renginiai, o menininkai pajamų nebegauna nė cento. Šilutės atlikėjams į pagalbą atėjo SBA bendrovė „Šilutės baldai“, kuri nusprendė paremti jų iniciatyvą „Viskas bus gerai“.

Grupės „Slug Bug“ muzikantai, kurios du nariai studijuoja Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijoje, jau nuo savaitės pradžios rengia pasirodymus Šilutės kiemuose, tuo pačiu suteikdami teigiamų emocijų per karantiną butuose „įkalintiems“ miesto gyventojams.

„Šiuo sudėtingu metu „Šilutės baldų“ darbuotojai padeda ir paremia įvairias savo miesto visuomenės grupes. Ligoninės ir pirminės sveikatos priežiūros centro darbuotojams dovanojome daugkartinių kaukių, socialiai pažeidžiamiems aukojome patys, nupirkome ir išvežiojome visaverčio maisto produktų paketus. Dabar atsigręžiame į atlikėjus, kuriems karantinas nepaliko jokių galimybių tęsti veiklos ir gauti pajamų. Tad remdami muzikantus, ypač jaunus, siekiame, kad jie nenutrauktų savo veiklos“, – sako SBA bendrovės „Šilutės baldai“ vadovas Eimuntas Jankauskas.

Anot jo, įmonė šiuo periodu dirba su pertraukomis, dabartiniame etape dirbs 11 darbo dienų. Muzikantai, deja, tokios galimybės nors retkarčiais dirbti neturi.

Anot E. Jankausko, panašios iniciatyvos populiarios ir užsienyje. Muzikantai privalo laikytis karantino sąlygų – dėvėti kaukes, laikytis kelių metrų atstumo. Su jais sutarta, kad pasirodymas turėtų būti nutrauktas, jei karantino sąlygų nesilaikytų gyventojai: pradėtų būriuotis kiemuose, nedėvėtų kaukių, nesilaikytų socialinio atstumo.

E. Jankauskas sako, kad žiūrovai sąmoningi ir drausmingai laikosi taisyklių. Stebi pasirodymus pro atidarytus langus arba iš balkonų.

„Daugiabučių kiemai – visiškai nauja ir netikėta pasirodymų vieta, tačiau nesitikėjome, kad žiūrovų bus tiek daug ir jie bus tokie triukšmingi! Net rengiame savotiškas varžybas, kuris namas triukšmingesnis. O socialiniuose tinkluose žmonės masiškai kviečia rengti pasirodymus jų kiemuose, įrašai su mūsų pasirodymais sulaukia šimtų patiktukų ir tūkstantinių peržiūrų. Malonu per karantiną gauti teigiamų emocijų iš žiūrovų, o ir jų suteikti šilutiškiams taip pat geras jausmas“, - sako grupės „Slug Bug“ vadybininkas ir Šilutėje muzikos mokytoju dirbantis Vygantas Stoškus.

Anot jo, parama atlikėjams šiuo metu itin svarbi, nes dauguma jų neteko galimybės užsidirbti, o dėl pandemijos suvaldymo pamažu atleidžiami karantino suvaržymai ilgiausiai išsilaikys masiniams renginiams bei koncertams.   

SBA grupės įmonės karantino laikotarpiu įvairios paramos jau skyrė už daugiau nei 150 000 eurų. Šalies ligoninėms nupirkti 5 plaučių ventiliavimo aparatai, 10 dezinfekcijos ir valymo mašinų, iš kurių viena pasieks ir Šilutę, taip pat padovanojo 15 000 daugkartinių kaukių, pasiūtų „Utenos trikotaže“. Socialiai pažeidžiamiems nupirko ir išdalino 1 000 maisto paketų, iš kurių 200 pasiekė Šilutės rajono gyventojus. Šalies socialiniams darbuotojams padovanojo 5 000 respiratorių, iš kurių 200 atiteko Šilutei.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?