Ne visi ką tik duris atvėrę grožio paslaugų teikėjai laikosi reikalavimų

2020-05-06, nvsc.lrv.lt

Kaip jau buvo skelbta, NVSC specialistai šį ilgąjį savaitgalį visose Lietuvos savivaldybėse tikrina, ar nepažeidžiami reikalavimai, nustatyti prekybos, paslaugų teikimo ir kitoms vietoms sušvelninto karantino metu.

Patikrinimų metu vertinama, ar laikomasi būtinų visuomenės sveikatos saugos, higienos, darbuotojų ir pirkėjų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygų, t. y. ar ribojamas pirkėjų srautas, ar sužymėti atitinkami tarpai tarp pirkėjų eilėse, ar įleidžiami tik kaukes dėvintys ir ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis atvykę lankytojai, ar skelbiami įspėjimai rizikos grupių asmenims ir kitų karantino reikalavimų.  

Per penktadienį iš viso patikrintos 493 prekybos ir paslaugų teikimo vietos. Didžiąją dalį – 61 proc. visų patikrintųjų sudarė grožio paslaugų teikėjai, 26 proc. patikrintų vietų – ne maisto (drabužių, avalynės, buities prekių ir kt.) prekybos vietos, 13 proc. – turgavietės, muziejai, sportavimo ir paslaugų vietos, botanikos sodai, viešosios vietos, kuriose prekiauta augalais, skirtais sodinti.

Tik 29-iose iš visų 493-ijų patikrintų vietų nustatyti pažeidimai (6 proc.) ir beveik visi jie (97 proc.) buvo užfiksuoti ką tik duris atvėrusiose kirpyklose, grožio salonuose. Pagrindinis pažeidimas – paslaugos teikimo metu nedėvimos visos reikalingos apsaugos priemonės (nėra akių apsaugos priemonių), nepateikta įspėjanti informacija rizikos grupių asmenims. Nustatyta ir tokių atvejų, kai grožio paslaugos buvo teikiamos neturint šiai veiklai būtino leidimo-higienos paso.

Daugiausiai reikalavimų nesilaikančių grožio paslaugų teikėjų aptikta Klaipėdos apskrityje – 64 proc., Kauno – 25 proc.

Nustatytiems pažeidėjams bus surašyti administracinių nusižengimų protokolai, skiriamos baudos.

Už minėtų reikalavimų nesilaikymą taikoma administracinė atsakomybė. Asmenims gresia bauda nuo 500 iki 1500 eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1500 iki 6000 eurų.


Straipsnio komentarai

..2020-05-06
Sprendžiant pagal grožio salonų skaičių tai šilutė kažkoks pabaisų ir baidyklių kraštas, kurioms būtina nuolatinė kanopų, ragų ir snukio priežiūra, nes kitaip pavirstama į šeriuotas raganas ir smagius velnius. Pamenu tarybiniais laikais buvo tik viena kirpykla visam šilutės rajonui ir tuo metu dabartinis pagėgių rajonas buvo dalis šilutės rajono. Tad čia negalima sakyti kad tai reguliuoja rinkos dėsniai, paklausa ir pasiūla, nebent kalba eitų apie vergų prekybos rinkas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?