Vienos nakties pasilinksminimo kaina – beveik 3 tūkst. eurų

2020-05-11, Vidas Kalinauskis
pixabay.com iliustracija
pixabay.com iliustracija

Nevedęs, nedirbantis pagėgiškis S. Š. pelnė baudžiamąją bylą ir solidžią dvigubą baudą. Ir visa tai dėl vienos nakties linksmybių...

S. Š. ikiteisminio tyrimo metu savo kaltę dėl padaryto nusižengimo pripažino visiškai. Jis paaiškino, kad 2020 m. kovo 11 d., apie 1-2 val. nakties, važinėdamas patėviui V. V. priklausančiu automobiliu „Audi A4 Avant“ su draugais,  pravažiavus tiltą, už mokyklos laukuose užklimpo. Ieškojo pagalbos, tačiau niekas negalėjo ištraukti automobilio. Visą naktį su draugais praleido automobilyje ir gėrė viskį. Mat negalėjo išlipti - aplinkui buvo apsemtas laukas. 

Ryte traktoriumi ištraukė automobilį. Iš pradžių automobiliu parvežė vieną draugą į namus, o paskui važiavo į savo namus. Vairuojant Pagėgių mieste jo vairuojamą automobilį sustabdė policijos pareigūnai ir patikrino girtumą.

Žinojo, jog negalima vairuoti esant neblaiviam, tačiau surizikavo. Gailėjosi dėl tokio poelgio, ateityje pažadėjo daugiau nebenusikalsti. Vairuotojo pažymėjimą turėjo nuo 2019 m. gruodžio mėnesio.

Iš kovo 11 d. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pagėgių policijos komisariato tyrėjo Deivido Jenovo tarnybinio pranešimo matyti, kad tą rytą, apie  8  val. 55 min., sustabdžius automobilį „Audi A4 Avant“, kurį vairavo S. Š., alkoholio matuokliu „Drager 7510“ pirmu pūtimu nustatytas 1,83 promilių girtumas, antru pūtimu – 1,69 promilės alkoholio. S. Š. sulaikytas ir uždarytas į areštinę, automobilis nuvežtas į saugojimo aikštelę.

Iš įvykio vietos apžiūros protokolo matyti, kad įvykio vieta yra Vilniaus gatvėje, Pagėgiuose, netoli prekybos centro „Norfa“. Automobilio salonas buvo netvarkingas, rasti du energetinių gėrimų „Dynamit“ buteliukai, sumuštinis.

Automobilis „Audi A4 Avant“ buvo grąžintas savininkui V. V.

Emprekis.lt duomenimis, tokio automobilio „Audi A4 Avant“ (1998 m. gamybos) vidutinė kaina Lietuvoje šiuo metu yra 967 Eur be PVM (1 170 Eur su PVM).

Liudytojas A. G. parodė, kad kovo 10-osios vakare S. Š. vairuojamu automobiliu ir dar viena mergina išvyko pasivažinėti. Žvyruotame kelyje, traktorių išvažinėtose provėžose, užklimpo. Niekas negalėjo ištempti, nes jau buvo naktis, todėl liko automobilyje, iki ryto visi vartojo alkoholinius gėrimus. Ryte atvažiavęs traktorius juos ištempė. Automobilį vairavęs S. Š. merginą parvežė ir paleido jos kaime.

Įvažiavę į Pagėgių miestą nusprendė sustoti degalinėje atsigerti ir toliau važiavo pas draugą.

Liudytojas V. V. paaiškino, kad posūnis kovo 10-osios pavakarę paprašė automobilio, nes ruošėsi važiuoti į Klaipėdą, kur mokosi ir atlieka praktiką. Jis buvo blaivus, niekada nėra pasielgęs neatsakingai, tai kaip ir visada jam leido naudotis automobiliu. Apie tai, kad posūnis kovo 11-ąją vairavo automobilį neblaivus, nežinojo. Ryte, apie 9 val., paskambino draugas ir pasakė, kad Pagėgiuose prie parduotuvės „Norfa“ stovi jo automobilis ir policija fotografuoja. Atvykęs į policijos komisariatą sužinojo, kad S. Š. automobilį vairavo neblaivus. Automobilio nesugadino, todėl jam pretenzijų neturėjo.

Tauragės apylinkės teismas S. Š. pripažino kaltu ir paskyrė 1 900 eurų dydžio baudą. Bauda turės būti sumokėta per šešis mėnesius nuo šio baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos. Baudžiamasis įsakymas jau įsiteisėjo.

S. Š. paskirta ir baudžiamojo poveikio priemonė – dvejiems metams uždrausta vairuoti visų rūšių kelių transporto priemones, šį terminą skaičiuojant nuo 2020 m. kovo 11 d.

Teismas taip pat nusprendė išieškoti iš S. Š. konfiskuotino turto, automobilio „Audi A4 Avant“ vertę atitinkančią pinigų sumą – 960 eurų.

...Tokia vienos nakties linksmybių kaina.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?