Dėl Šilutės miesto mecenato, visuomenininko, dvarininko Hugo Šojaus 170-ųjų metinių paminėjimo

2015-02-10, Šilutės r. savivaldybės informacija
tpl.lt nuotrauka
tpl.lt nuotrauka

Šiemet balandžio mėnesio 1 dieną minėsime Šilutės miesto mecenato, dvarininko, garsaus visuomenės veikėjo Hugo Šojaus 170 - ųjų gimimo metinių sukaktį.  Ypatingas jo dėmesys anuomet buvo rodomas lietuvininkų, kurie tuomet buvo laikomi senųjų prūsų palikuonys, kultūrai. Už šią veiklą 1924 m. jam buvo suteiktas Karaliaučiaus universiteto mokslų daktaro vardas. H. Šojaus nuopelnų sąrašas Šilutės miestui ir kraštui yra įspūdingas.

Dvarininkas Hugo Šojus labai daug prisidėjo prie Šilutės miesto plėtros. Iš dvaro žemių nemokamai Šilutės miestui skyrė sklypus turgaus aikštei, siaurojo geležinkelio linijai,  taip pat uostui įrengti, pašto, bažnyčios, klebonijos, gaisrinės, ligoninės, mokyklų (Pamario pagrindinės mokyklos pradinės mokyklos skyrius, Šilutės pirmoji gimnazija) statyboms. 1924 m. jis miestui padovanojo dvarui priklausiusį apie 50 ha mišką su įrengta promenada palei Šyšos upę. Ne be pagrindo Hugo Šojus tuomet ir dabar vadinamas Šilutės miesto kūrėju bei mecenatu.

Šilutės miesto bendruomenė, įvairios institucijos nuoširdžiai puoselėja Hugo Šojaus atminimą. Kviečiame susiburti ir pasitarti, kaip galėtume paminėti Hugo Šojaus gimimo sukaktį.

Šilutės muziejaus kolektyvas jau kreipėsi į Savivaldybę su prašymu suteikti Šilutės muziejui Hugo Šojaus vardą. Tikimės, kad muziejininkai sutelks bendruomenę ir aptars šį klausimą viešai. 

Atsakingas asmuo - Vilma Griškevičienė, Šilutės rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja, el. paštasvilma.griskeviciene@silute.lt


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar lankėtės Sausio 13-osios minėjimo renginiuose?