Dengti nosį ir veidą privaloma tik tam tikrose vietose

2020-05-14, sam.lrv.lt

Lengvinamos sąlygos dėl nosį ir burną dengiančių kaukių – jas bus privaloma dėvėti tik tam tikrose vietose, kitais atvejais – rekomenduojama.

Nustatyta, kad visiems vyresniems nei 6-erių metų nosį ir burną dengiančias kaukes, respiratorius ar kitas veido apsaugos priemones privalu dėvėti turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose, renginiuose, ekskursijose, viešojo transporto įlaipinimo vietose. Taip pat ir viešose uždarose erdvėse, išskyrus valgant ir geriant viešojo maitinimo įstaigose bei sportuojant.

Visais kitais atvejais neprivaloma, tačiau ir toliau rekomenduojama dėvėti nosį ir burną dengiančias priemones.

Visiems be išimties, einantiems į viešą erdvę, dėvėti kaukes, respiratorius ar kitas apsaugos priemones Lietuvoje buvo privaloma nuo balandžio 10 d.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad, atsižvelgiant į palankią epidemiologinę situaciją, numatyti ir nauji reikalavimai dėl būriavimosi viešose vietose – bus leidžiama būriuotis iki 5 žmonių grupėms, išskyrus šeimos narius. Anksčiau tai buvo leidžiama ne didesnėmis nei 2 žmonių grupelėmis.

Karantino režimo trukmė šalyje – nuo kovo 16 d. 00:00 val. iki gegužės 31 d. 24:00 val.


Straipsnio komentarai

..2020-05-14
tarsi kalbėtų ne lietuviai, bet kažkokie kurie vaidina kad anglių karalystės kalba jiems antra (ESL). Jugi nosis tai ir yra veido dalis. Jeigu privaloma dengti veidą tai nosies nereiktų minėti nes gaunasi sviesto sviestavimas ravint šieną. Nu čia tarsi kažkas vertėsi per galva iš kažkokios kalbos kur žodžiai veidas ir burna yra sinonimai. Gal čia jie vėl "pritaiko" direktyvas kurias naudojo statant ir diegiant talibaną afganistane. Čia toli nereikia ieškoti tų atgimėlių. PVZ andriukas eiva. Tenais kažkokioms grupėms žmonių ir buvo privaloma dengti veidą, net akis. Ir čia kalba eina ne apie moteris, kaip lytį. Pvz mergaitėms nereikalinga būdavo tų burkų. Jos vaikščiodavo žaisdavo ir talibane gatvėse su nepridengtais veidais. Tad čia kalba eina ir apie barzdotas moteris. Nes kaip bebūtų keista jeigu tikėti tais besieniniais žurnalistais tai tame talibame visos perėjos buvo vaivorykštinės. Talibane kitokių prostitučių ir nebūdavo tik kuproti kalnai, gražulio kelnės, bacha bazi, tt.. Kas įdomu su talibano blogiu kuris atseit išėjo į gerą "mūsiškių" afganistaną, kad jų centrinis bankas aiškina kad jie kažkokie tai graikai. Net naudoja graikiškus rašmenis ant savo logotipo ir brendo. Tad čia sunku pasakyti kas ir kaip. Ypač turint omenyje "animal farm" talibaną amerikos aukštojo mokslo sistemoje ty "greek life". Nes vis tiek tai ką mes žinome apie tuos afganistanus tai yra "mūsiškiai" kariniai biudžetai juodvarniais lakstantys, kurie nešioja ir mėto smaluotų biudžetų turtingus trojos arklius kaip kokie pragaro aitvarai. Tad čia irgi keistai su tais "privalomomis" rekomendacijomis. Kodėl vaikams iki 6 metų kaukės nereikalingos? Ar todėl kad jie nesupranta kažko? Ar tik tuom ir pagrįstas imunitetas daktarų grupuotės kabinamoms makaronystėms?
google translate žodžius "veidas" ir "burna" verčia kaip vienodus žodžius į bengalų kalbą

https://translate.google.com/#view=home&op=translate&sl=lt&tl=bn&...as%0Aburna

Čia ir yra įdomu ta keista karinė taikdarių (ilsėkis ramybėje) labai neproporcinga statistika apie bangladešo ir indijos dalyvavimą visokiuose žydrabarzdžių žydrašalmių programose. Nu čia jeigu galvoti iš kokios svastikų garbinančio makaronysčių krašto yra išdygę to išgalvoto kalenbacho kojos, kur jie rusnėje pastatė paminklą skubiai.


Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?