Mingėje vėl gaudė pjūklai

2020-05-18, „Šilokarčemos“ informacija

Lietuviškąja Venecija vadinamas Mingės (Minijos) kaimas – išskirtinė vietovė. Tai pamario paveldo kaimas, esantis Nemuno deltos regioniniame parke. Tad čia viskas kitaip, čia viskas sudėtingiau. Į redakciją kreipėsi grupė asmenų, kurie pasipiktino naujakurių elgesiu teritorijoje, esančioje Upaitės gatvėje, kur seniau buvo parduotuvė.

Istorija paprasta. Šių metų gegužės 9-10 dienomis vietovėje krito medžiai, krūmai. Juos žmonės pjovė, nes neva jiems liepė savininkas.

Kintų seniūnas Antanas Kližentis teigė, kad ši informacija jį jau pasiekė. „Aiškinuosi, kas yra naujieji savininkai. Ventėje, Kintuose jie dažnai keičiasi. Iškirsti medžiai be leidimų. Tai jau išsiaiškinau. Mingėje didelė problema ta, kad čia nėra valstybinės žemės, išskyrus pylimą. Čia nėra net kur pastatyti tualetų. Dabar laukia nauja bomba. Žemes dalina Nacionalinė žemės tarnyba. Čia viskas turi savo vertę. Mingė – vieta, kur reikalingi kardinalūs sprendimai“, - kalbėjo seniūnas. Jis žino ir apie užstatomą konteineriu keliuką. Šią problemą taip pat ketina išspręsti.

Pasak jo, už nupjautus medžius atsakingas savininkas, atsakomybę neša ir darbus atlikusi įmonė, jei nėra leidimų.

A. Kližentis priminė – Mingė yra kultūros paveldo teritorijoje.

Šilutės aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkė Galina Misevičienė teigė, kad minėta informacija įstaigą pasiekė ir apie tai jau kalbėta su Šilutės rajono savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vyriausiuoju specialistu-gamtosaugininku Mindaugu Būdvyčiu.

Viršininkė tikino, kad atsakymo greitai nebus, mat karantinas, bet jau aiškinamasi, kas įvyko Mingėje.

Apie prasidėjusio tyrimo rezultatus informuosime vėliau.Prieš 10 metų Minijos kaime taip pat iškirsti medžiai. Tai atliko bendrovė „Šilutės polderiai“, turėdama Šilutės rajono savivaldybės leidimą. Po 5 metų bylinėjimosi įmonė ir Savivaldybė – išteisinti. Tačiau iškirsti Minijos kaimo medžiai iš pareigų tada išvertė Nemuno deltos regioninio parko direktorių Nerijų Gricevičių ir „Šilutės polderių” vadovą Rimantą Liatuką.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

..2020-05-19
tu neturi teisės uždavinėti klausimų (don't ask don't tell) žydrabarzdžių buožių dangaus karalystėje (cloud cuckoo land). Pirma taisyklė - Buožė visada teisus, antra taisyklė: jeigu buožė neteisus žiūrėk pirmą taisyklę. Tad jeigu tau iškyla kažkokie klausimai ir tu vargini kitus, vadinasi tu esi nesavarankiškas tu negali savimi pats pasirūpinti. Kitas variantas kad tai yra karinė agresija. Na ir kiti milijonai variantų. Jeigu tu nesi savas mūsiškis vadinasi kai užduoti klausimą tu aiškini kad tu kažko nežinai. Tai kad tu kažko nežinai irgi yra "informacija". Tau kažko trūksta. Tu "neužimtas". Yra laisva vieta kuri gali pasitarnauti kažkokiam užimtumui. Kas tu per svetimų medžių ekspertas ir iš kur tu žinai kaip "svetimi" medžiai turi būti genimi? Čia kaip tas anekdotas apie dryžuotus šaldytuvus. Tad kaip su bet kuo taip ir su medžių genėjimu galioja visagalė reliatyvumo teorija. Kodėl tie kurie geni medžius yra vadinami genėtojais, bet ne geniais ar genais? Jeigu nugeni tą žodį trumpiau gaunasi kažkoks kuolas ant kurio galima tašyti baslius. Tam ir reikalinga medininkystės žudynės kur savi šaudo į savus, nes tai kažkokia "mediena". Kas geni genius? Jeigu tikėti makaronais kabinamais blogo mokslo daktarų grupuotės tai jie subeba ir gali genius genėti per genus. Bet tai kas liečia "genus" yra greičiausiai makaronai, bet nereiškia kad jie negali "nugenėti". Pagalvokit apie tas nuogas kates arba dabar pasirodė masiškai tos katės kur tarsi su nugenėtomis sutrumpintomis kojomis, kaip taksai. Nu kaip tie genėjimai alibabų ir boratų kraštuose, kur jie nugeni ir išmėsineja vaikams tarpkojus. Jie nesenai per seimą "įteisino" tą vaikų mėsinėjimą ir lietuvoje. Jugi ir prieš iškrypėliato vaivorykštoliuciją buvo tos visos istorijos apie gyvulinių fermų gardus, haremus, eunuchus, "nelaimes" kai per daug patrumpinama ir taip iš vyro išėmus vieną šon-kaulį sukuriama "moteris". Nu čia gal nuo germanų kalbos žodžio "šon" kur reiškia "gražus". Ale kaulas iš gražulio kelnių. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Stebėtojas2020-05-19
Nedrįskite liesti G. Misevičienės - ji visada teisi, nes nieko neveikia. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
klausimui2020-05-18
geriau laiku nukirstas, negu užvirtęs ant namo, ar keturratės geldos. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
>..2020-05-18
Pagal indėnų konstitucijos žinias, matosi, kad buvote už balos nusidanginęs. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
klausimas,2020-05-18
o kaip yra su Saugų km., nuo mokyklos link Saugų vaikų namų, prie pėsčiųjų tako nugenėtai medžiais? Paliko baslius ir kaltų nėra? Ar dar vis vyksta tyrimas nusikaltimo ir padarytos žalos gamtai. Kaip čia yra ponia G. Misevičiene? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-05-18
kas tie kultūristai kurie paveldi visas lietuvos žemes pravardžiuodami visokiais romos taborų nešvankybėmis pvz "venecija"? mums vietiniams aborigenams niekur bebuvo galima išvažiuoti nei tarybiniais laikais, neleidžiama ir šiais talibaniniais laikais. mes nesame buvę jokiose venecijose tad prašome nenaudoti tokių keiksmažodžių. kur tai matyta mūsų mingę kažkokie atsibastę svieto lygintojai sulygino su kažkokiomis svetimomis venecijomis. Mums neaišku gal "venecija" vadinama kažkokios baisios kapinės, konclageriai, tt. Kas čia per pavardės "kližentis"? Ką reiškia "seniūnas"? Ar čia kaip ne buožė bet buožiūnas? Ar čia atseit jis išmintingas kaip "senukas", bet nesiskaito kaip pasenęs kad eitų į pensiją. Tad čia reikia atkreipti dėmesį ir į kitas įdomias demagogijas kurias barsto kaip perliukus po jūsų parklupdytų gerais ketinimais grįstų drąsių kelėnų. Mingė vienu metu yra vadinama ir minija, ir išskirtinė vietove, ir pamario paveldo kaimas, kultūros paveldo teritorijoje, tt. Tik kažkodėl nepaminėta kad mingė randasi lietuvoje, kad randasi šilutės rajone, pamario deltos regioniniame parke, tt. Matot čia ir yra ta teritorija kur "rūpintojėliai" rūpinasi katinukais kurie vienu metu randasi daugelyje kaukolinių kambarių į kuriuos jie ir nekrato proto su savo makaronystėmis. Jūs viską patys išsirenkate kas jums atrodo kaip tiesa ir prisikratote kaip su šaukštais. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?