Už pasiūlytą kyšį – ilgos „atostogos“ pataisos namuose

2020-05-17, Vidas Kalinauskis
Pareigūnai perspėjo, kad už kyšio siūlymą bus patrauktas baudžiamojon atsakomybėn. Asociatyvi nuotr.
Pareigūnai perspėjo, kad už kyšio siūlymą bus patrauktas baudžiamojon atsakomybėn. Asociatyvi nuotr.

Nevedęs, nedirbantis, anksčiau neteistas Pagėgių savivaldybės gyventojas J. B. (gim. 1997 m.) kovo 14-osios vidurdienį kelyje Šilgaliai-Kucai įkliuvo policijos pareigūnams būdamas labai girtas prie vairo. Manydamas, kad gali išvengti didžiulės baudos ir teisės vairuoti atėmimo, pasiūlė pareigūnui ir jo kolegai po tūkstantį eurų...

Alkoholio matuoklis parodė 2,68 promilių girtumą. Ikiteisminio tyrimo metu

vaikinas teigė, kad siekė papirkti Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pagėgių policijos komisariato vyriausiąjį patrulį D. S. ir vyriausiąjį patrulį J. B.

Apklausiamas kaip įtariamasis jaunuolis visiškai pripažino savo kaltę ir prisiminė, kaip tą dieną nuo pat ryto leido laiką. Kartu su draugu R. J. nusprendė pasivaišinti alkoholiniais gėrimais, kuriuos turėjo iš anksčiau automobilyje „Audi A6“. Kad nereikėtų gerti namuose, su draugu nutarė važiuoti į gamtą. Automobilį vairavo J. B., nuvažiavo tarp Šilgalių ir Kucų kaimo. „Prisivaišinę“ važiavo namo. Nors buvo išgėręs apie 0,25 litro degtinės, nesijautė stipriai apsvaigęs, todėl nutarė pats vairuoti.

Važiuojant namo buvo sustabdyti policijos pareigūnų. Kadangi dėl to susinervino, išsigando, negalvodamas apie savo veiksmų pasekmes pasiūlė policijos pareigūnams 2 000 eurų kyšį tam, kad jie jį paleistų ir neformintų įvykio. Prisimena, kad abu pareigūnai jį perspėjo, kad už kyšio siūlymą bus patrauktas baudžiamojon atsakomybėn. Tačiau jis vis tiek kyšį dar siūlė kelis kartus, tiksliai neprisimena kelis, po kiekvieno karto buvo perspėtas policijos pareigūnų dėl atsakomybės už kyšio siūlymą.

Negalėjo paaiškinti, kodėl sugalvojo siūlyti būtent 2 000 eurų sumą, kadangi tokios pinigų sumos jis neturėjo nei su savimi, nei kur kitur - tokių santaupų jis išvis neturėjo. Pinigų siūlymas buvo žodinis, pareigūnams jų nepadavė. Gailėjosi dėl savo tokių veiksmų. Nurodė, kad automobilis yra jo, juo naudojasi pats, kartais juo naudojasi ir mama, pinigus už automobilį mokėjo pats, bet įregistravo mamos vardu. Vairuotojo pažymėjimą turėjo, jį pateikė policijos pareigūnams.

Papildomai apklausus, įtariamasis J. B. nurodė, kad pasiimant automobilį mamos leidimo prašyti nereikia. Gėrė nuvažiavę tarp Šilgalių ir Kucų kaimų, sustoję laukuose. Iš lauko keliuko išsukęs į kelią Šilgaliai-Kucai pamatė atvažiuojant ir stabdant policijos pareigūnus, tai iškart sustojo.

Šioje byloje liudytoja buvusi I. K. nurodė, kad automobilis „Audi A6“ registruotas jos vardu ir priklauso jai. Automobilį pirko pati 2019 m. rudenį, lapkričio mėnesį. Pinigus mokėjo pati, tikrai ne sūnus, jis neturėjo iš ko, nes niekur nedirba. Automobilis buvo senas, 1995 m. gamybos.

Liudytoju buvęs pareigūnas D. S. nurodė, kad kovo 14 dieną Šilgalių kaimo ribose, kelyje Šilgaliai-Kucai, iš toli pamatė įtartinai iš lauko keliuko į vieškelį išsukantį automobilį, todėl nusprendė sustabdyti ir patikrinti. Dar neprivažiavus su įjungtais mėlynos ir raudonos šviesos švyturėliais, automobilis „Audi A6“ sustojo vieškelio dešiniajame kelkraštyje. Iš vairuotojo vietos išlipo akivaizdžiai neblaivus J. B. Kartu su juo priekinėje keleivio vietoje važiavo R. J., kuriam alkoholio matuokliu taip pat buvo nustatytas sunkus girtumo laipsnis, su juo dėl girtumo susikalbėti nebuvo galimybės.

Dėl vairavimo girtam ir kyšio siūlymo J. B. buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę, pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tauragės apylinkės teismas J. B. paskyrė 40 parų arešto ir nurodė, kad jis ne vėliau kaip per 7 dienas po teismo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos privalo nuvykti į pataisos įstaigą – Marijampolės pataisos namus – atlikti jam paskirtos arešto bausmės.

Teismo baudžiamasis įsakymas paskelbtas balandžio 16 d. Įsiteisėjo po 14 dienų. Tad panašu, kad nuteistasis jau sėdi belangėje...

J. B. taip pat paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – teisė vairuoti visų rūšių kelių transporto priemones atimta trejiems metams.

Iš J. B. išieškota ir konfiskuotino turto automobilio „Audi A6“ vertę atitinkanti pinigų suma – 950 eurų.


Straipsnio komentarai

Viskas aisku2020-05-21
Todėl ir paviešino, nes nedavė, tik suerzino. O būtų davęs, būtų tikrai paeme. Dar nuo pinigų ne vienas neatsisakė. Neatsisakyciau ir aš jeigu kas duotu. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-05-18
pagal oficialius valstybės žemėlapius ir lietuvos respublikos registrų duomenis lietuvoje nėra tokio kaimo kaip "kucai", bet yra kaimas "kuciai". Nu čia dar vienas pavyzdys kad negalima tikėti tais buožių rūmų metraščiais, kur tie beraščiai rašinėja kažkokias pergalingas nugalėjimo istorijas. Kas įdomu kad ne vienoje ir ne dviejose byloje figūruoja tas fantomasinis kaimas, kurio lietuvoje iš viso nėra ir nebuvo tol kol tas teismas to kaimo "neįteisino" su savo melagystėmis. Tų nugalėtojų teisti negalima. Jie turi teisinę neliečiamybę. Jau nekalbant apie tas jų fiktyvias tapatybes. Jeigu pulsi ant tų galvų tai pasimausi ant toreodoro iešmo. Tai ir yra tas pavyzdys kaip suorganizuota ir veikia modernūs romėnų taborų armijos operacijos. Nu panagrinėkit JAV armijos logotipą. Ne tą kur pateikiamas kaip oficialus, nors jis yra neoficialus, bet oficialų. Kur ant pagalio ir pamauta klouno kepurė. O virš galvos kaip klaustukas suraityta gyvatė aplink lozungą kur jie pasižada apginti "tą" žodį ar vardą (vardan "tos" lietuvos). Tai ir yra "anonymous" nesamonės.
https://en.wikipedia.org/wiki/Seal_and_emblem_of_the_United_States_Department_of_the_Army
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ Nu va2020-05-18
nu tas pats turėtų galioti ir politikams, aktyvistams, nevyriausybininkams ir vyriausybininkams, tt. Jie gi irgi tiek daug siūlo su savo burnytėmis, bet kažkodėl neneša jokios atsakomybės už už tas byrančias rupūžes. Jiems dėl to ir reikalinga visokie kupranugariniai ąsilai kurie net nežinodami nieko pavirsta į atpirkimo ožius. Bet čia viskas labai sudėtinga, nes nagrinėjame ne tai ką jie daro, o tai ką jie "aiškina" apie tai kas vyksta. O tai viskas yra melagystės ir "tiesa", nes tai kažkokia kriptografija. Tai yra jie patys nieko ir nerašo. Kai traukinys važiuoja jis bėgių netiesia, nebent kalba eina apie gyvulinius vagonus su sparnais. O daugiau nieko ir nėra ką nagrinėti. Ką tu gali panagrinėti jeigu tu be vardo, be dokumentų, trumparegis be akinių, be dantų ir be jokios medicininės pagalbos, be drabužių, be batų, be plaukų, be namų, be giminių, tt.? Nu tame ir esmė kad bet kokie "rūpinimaisi" ateitimi nesvarbu kiek tiems vaikams amžiaus kad ir 77,88 ar 99 metai ir yra plėšikavimai kur naudojami viešnia iš ateities ar "terminatoriaus" filmo siužetai. Viskas yra "paveldima" kaip paveldas, kaip gerų nabašninkų garai paliktas geras testamentas (grateful dead good will). Bet jie nesirūpina "nuogais" išgalvotais terminatoriais. Jiems ten numeta kokį padėvėtą škurlių. Todėl viskas kas siejasi su "ateitimi" ir yra labai raudonos ateitininkų vėliavos. Šiuo atveju reik neskubėti susiprasti. Gal ateitis ne tik būsimas laikas, bet vieta iš kurios ateinama. kitaip jūs galite rūpintis kažkuo nežinodami to? Geriausiu atveju jie rūpinasi kažkokiomis "tiksinčiomis" sistemomis ale gyvulinių vagonų grafikais, peronais, pakilimo takais, tt. Tame ir esmė su kiborgais jiems nesvarbu į ką įsikūnyti ar vyrą ar moterį. Tai tik rolė, kuri reikalinga nes to reikalauja "scena". Todėl visas iškrypėliato vaivorykštoliucijos karnavalas yra tik "įdomus" ir visų pirma kad ta mažumų "įvairovė" (diversity) tai ir yra diversantų diversija, kuri skirta neaišku kam. Nu čia drąsos kelias žaidė su jūsų baimėmis. Jūs esate žeminami kaip homofobai, kur jums tos vaivorykštinės nesamonės neatrodo kad yra tolygu mirčiai. Jie aiškina kitaip jie yra homodrąsuoliai. Jie yra "nugalėję" mirtį ir vilioja kitus tenais. Tame ir esmė kad tai labai siaubinga karinė apgaulė. Tai spąstai. Bet tame ir esmė kad nėra nieko su kuo būtų galima priešintis šitai smaluotų biudžetų agresijai. Jokių prošvaisčių. Jokios vilties. Jie tik išžudo ir dar išsityčiodami. Kam įdomu užgavėnės? Vaikams ir patiems pedofilų klano užgavėninkams, kurie į tą jormarką ir eina kad save parodyti ir į tą parodą spoksančius žioplinėtojus paspoksoti. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Nu va2020-05-18
Kam siūlyti, ir provokuoti jeigu neturi. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
provokavo2020-05-17
ir gavo. Jei siųlai - turėk... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?