Policija: karantino metu keičiasi nusikalstamumo statistika

2020-05-19, policija.lrv.lt

Lietuvos policija, reaguodama į pandemiją Lietuvoje ir visame pasaulyje, ne tik  perorientavo savo veiklą ir didesnį dėmesį skiria gyventojų sveikatos apsaugai, viruso plitimo mažinimui, izoliacijoje esančių asmenų kontrolei, tačiau ir atlieka kasdienę nusikalstamumo analizę, prognozuoja grėsmes, imasi prevencinių priemonių, kurios užkirstų kelią nusikaltimų padarymui.

Remiantis policijos duomenimis, nuo kovo 16 d., kuomet šalyje paskelbtas karantinas, registruojama apie 7 proc. mažiau nusikalstamų veikų.

Sumažėjo sukčiavimų (56 proc.), seksualinių prievartavimų (82 proc.), išžaginimų (68 proc.), sunkių sveikatos sutrikdymų (50 proc.), viešosios tvarkos pažeidimų (41 proc.), plėšimų (40 proc.), nesunkių sveikatos sutrikdymų (35 proc.), vagysčių (16 proc.), stambių vagysčių (32 proc.), narkotikų platinimo (18 proc.) ir turto sunaikinimo atvejų (10 proc.).

Nerimą kelia didėjantis nužudymų skaičius (padidėjo nuo 15 iki 26 nužudymų, arba 73 proc.), vairavimas neblaiviame stovyje, kai nustatomas didesnis nei 1,5 prom. girtumas (35 proc. daugiau), nežymių sveikatos sutrikdymų (11 proc. daugiau), žmogaus terorizavimo ir turto pasisavinimo atvejų (10 proc. daugiau).

Pasak policijos generalinio komisaro Renato Požėlos, akivaizdu tai, kad viešose vietose sumažėjus žmonių srautui, registruojama mažiau nusikalstamų veikų, tačiau nerimą kelia namuose esančų asmenų elgesys ir daromos nusikalstamos veikos. „Labai svarbus kaimynų ir aplinkinių žmonių pastabumas, todėl raginu visus, matančius ar žinančius, kas vyksta už sienos ar kaimyno durų, nedelsiant skambinti 112 ir informuoti policiją, kuri turi pasirengusi aiškų algoritmą, kaip reaguoti į tokius pranešimus” – sako policijos vadovas.


Straipsnio komentarai

..2020-05-19
matot čia geras pavyzdys galingų plunksnuočių dvikalbystės suokimo ir čiulbimo "nagrinėjimui". Jie kalba ne apie nusikalstamumą, bet apie nusikalstamumo statistiką. Jie nemeluoja kad jie nieko nežino jie tik "remiasi" policijos duomenimis, kurie irgi lygiai tokie patys plunksnuočiai. Jie "registruoja" nusikaltimus. Atseit yra vedami kažkokie žurnalai.
Kas ypač įdomu tai renatėlio keistas "raginimas" matyt tokiems pat raguočiams, kurių raginti ir nėra nereikalinga. Jis aiškina kad yra kažkokie aiškiaregiai kurie mato per sienas. Kiti kažkaip "žino" kas vyksta už tų sienų, taip stebuklingai kad neina paaiškinti net naudojantis pasakiškomis technologijomis ar makaroniškomis supergaliomis. Va čia yra labai įdomu kad išsiduodama kad reaguojama į pranešimus, ne su įstatymais, bet su kažkokiu "algoritmu". Tie algoritmas"nėra šiaip sau. Jis kažkoks "aiškūs". Ar yra lietuvos konstitucijoje ir įstatymuose reglamentuojančiuose policijos veiklą numatyta "algoritmų" panaudojimas? Žmonės yra ne mašinos jie algoritmais nesivadovauja, tai yra žemėtų kiborgų teritorija. Perskaitykit vardą "renatas" iš brexitinės eismo pusės. Gaunasi "Satan-er". Kažkoks šėtoninimas. Bet nedarykit klaidos su satanizmais, liuciferiais, pragarais, velniais, tt. Tai tik beprasmiai žodžiai, kaip ir bet kuris kitas pvz dangus, vaivorykštės, dievas, tt.. Jūs esate kažkas kas "supranta" ir atskiriate prasmę tenais kur jos nėra.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar karantino metu jaučiate nerimą?