Pateiktos rekomendacijos mokykloms dėl paskutinio skambučio šventės

2020-05-20, sam.lrv.lt

Šį penktadienį abiturientams baigsis mokslo metai. Tądien jiems nuskambės ir simbolinis paskutinis skambutis. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su Sveikatos apsaugos ministerija, suprasdamos mokyklų bendruomenės, ypač – mokinių, norą paminėti šią gražią šventę, parengė rekomendacijas, kaip reikėtų užtikrinti sveikatai saugią aplinką.

„Turime išmokti visavertiškai gyventi, laikydamiesi sveikatą apsaugančių higienos ir elgesio taisyklių, kurias nustato sveikatos specialistai. Žinoma, norime, kad abiturientai džiugiai, tačiau kartu ir saugiai paminėtų mokyklos užbaigimą. Jie to nusipelnė. Jeigu to nepavyks padaryti paskutinio skambučio metu, tikimės, kad rugpjūtį situacija pagerės, ir mokyklos bendruomenė galės organizuoti abiturientų išleistuves“, - sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Šiuo metu, tęsiantis karantinui, renginiai, į kuriuos gali susiburti iki 30 asmenų, gali vykti tik lauke. Tad mokykla šventę gali surengti stadione, lauko klasėje, mokyklos kieme. Paskutinio skambučio šventė turėtų vykti kiekvienai abiturientų klasei skirtingu laiku. Dalyviai turi laikytis ne mažesnio nei 2 metrų atstumo vienas nuo kito. Visiems šventės dalyviams rekomenduojama dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, prie įėjimo dezinfekuotis rankas, vengti fizinio kontakto. Sėdimos vietos, skambutis, kitos šventėje naudojamos priemonės, daiktai turi būti nuvalomi paviršiams valyti skirtu valikliu. Be abejonės, šventėje negali dalyvauti sergantys žmonės, kuriems privaloma saviizoliacija, nerekomenduojama atvykti 60 metų ir vyresniems asmenims.

Šventės metu raginama vengti fizinio kontakto (pvz., apsikabinimas ir pan.), o padėkas mokytojams ir kitiems asmenims rekomenduojama išreikšti laikantis saugaus atstumo.

„Nepaisant to, kad koronaviruso infekcijos plitimas Lietuvoje mažėja, svarbu neprarasti budrumo. Kiekvienas susibūrimas yra tam tikra rizika, tad reikia rimtai vertinti esamas aplinkybes ir laikytis būtinų rekomendacijų, kaip apsaugoti save ir kitus, užkertant kelią šio klastingo viruso plitimui. Deja, bet kol kas turime taip gyventi dėl vieni kitų saugumo, tai yra kiek kitokioje realybėje, nei esame įpratę“, - sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. 

Mokykla, užtikrindama tokias sąlygas, gali nuspręsti surengti šią gražią šventę mokyklos suolą paliekantiems dvyliktokams. Tradicinė Paskutinio skambučio šventė kontaktiniu būdu labiausiai tinkama būtų nedidelėse gimnazijose, kuriose nėra sunku užtikrinti nustatytų sąlygų laikymąsi.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos duomenimis, kai kurios mokyklos, išlydinčios abiturientus, šiemet pasirinko minėti ne paskutinio skambučio šventę, bet auklėtojo paskutinę pamoką, kuri vyksta nuotoliniu būdu. Kitos mokyklos paskutinio skambučio šventę yra nukėlusios į birželio antrą pusę, prieš brandos egzaminų sesiją. Dar kitose mokyklose šventė organizuojama nuotoliniu būdu.

Šiemet abiturientų išleistuvės dėl vėliau prasidėsiančių egzaminų nusikelia į rugpjūčio mėnesį. Atsižvelgusios į situaciją Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Sveikatos apsaugos ministerija parengs rekomendacijas, kaip būtų galima saugiai organizuoti šią šventę, taip pat atestatų ir diplomų įteikimo renginius.

Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad nuo gegužės 30 d. bus galimi renginiai iki 30 asmenų ir viduje, pagal jiems numatytus reikalavimus.

Pilnas rekomendacijas rasite čia.


Straipsnio komentarai

mūsuose2020-05-20
viskas priešingai.
Jei draudimai, apribojimai, būtinai švęs.
Jei lieps ar įsakys švęsti - atras priežasčių nusimuilinti.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-05-20
nu šita ostapininkų ministerija irgi išsiduoda kad jie neturi nieko bendro nei su švietimu nei su mokslu. Jie kažkokie mūsiškių "šventikai", kurių dienos kaip šventė. Pamenu buvo tos "šventės" ir tarybiniais laikais, bet jos nebuvo oficialiai reglamentuojamos. Bet tai negalima skaityti ir kaip tradicija ar paveldas, nes taip kaip jie aiškindavo apie lietuvos mokyklas kad nieko nebūdavo. Nu visi ten pabaigę keturias klases į kurias reikalinga eiti 10 kilometrų per tešlynus ar pusnis užsidėjus klumpes ar vyžas. Išleistuvės. Kas čia ką kur "išleidžia"? Kalenančias dantimis kalinčias kales nuo lenciūgo? Kita "šventė" tai šimtadienis, kur švenčiamas skaičius, kai dienos pradeda tiksėti kaip bombos mechanizmas. "Paskutinis skambutis" irgi didžiausia nesamonė. Tarsi tie abiturientai per 12 mokslo metų taip ir nesuprato nieko apie pilstymą iš tuščio į kiaurą ir bimbinėjimą. Čia neaišku ar buvo buki kai atėjo į pirmą klasę, nes paprastai vaikai eina į mokyklą nes tikisi kad ten bus įdomu. Išmoks kažką naujo. Bet tokios "šventės" tai jau akivaizdu kad visi yra buki bukiai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?