Patarimai, kurie užtikrins ilgesnį buitinės technikos tarnavimo laikotarpį

2020-05-21, Pranešimas spaudai

Įsigiję buitinę techniką, tikimės, kad naujieji įrenginiai tarnaus pakankamai ilgą laikotarpį – ypač tuomet, jei nepagailime jiems didesnių investicijų. Visgi, kartais nutinka ir taip, jog naujoji įranga pradeda gesti kur kas greičiau nei tikėjomės ir toli gražu ne visais atvejais dėl to yra kalti jų gamintojai. Jei buitinės technikos priežiūrai neskyrėte pakankamai dėmesio ir darėte dažniausias jos naudojimo klaidas, gedimo priežasčių toli ieškoti nereikės. Visgi, jeigu įsidėmėsite kelis esminius patarimus, su tokiu scenarijumi neteks susidurti. Ką daryti, kad buitinė technika tarnautų ilgiau?

Išvalykite ne tik išorę, bet ir vidų

Namuose esančių įrenginių išorę daugiau ar mažiau prižiūri kiekvienas – jei šį darbą pamirštume, besikaupiančios dulkės labai greitai apie tokią pareigą galėtų priminti. Visgi, vidaus valymo darbai tikrai neatliekami taip dažnai. Žinoma, tikrai nesiūlome ardyti ir patiems valyti elektronikos įrenginių, tačiau periodiškai reikėtų išvalyti šaldytuvų tarpines ar, pavyzdžiui, skalbimo mašinos būgną. Tokie darbai atliekami ne tik dėl estetikos ar higienos – jei buitinė technika bus visiškai švari, bus užtikrinamas efektyvesnis jos veikimas.

Visuomet vadovaukitės gamintojo instrukcijomis

Prieš pradėdami naudoti naują įrenginį, visuomet susipažinkite su gamintojo instrukcija – net ir tuomet, jei panašią prekę perkate ne pirmą kartą ir manote, kad viską apie ją žinote. Toks skaitymas neatims daug Jūsų laiko, tačiau būsite tikri, kad įrangą surinkote tinkamai ir naudojate ją teisingai. Ypač atsakingai reikėtų žiūrėti į skalbimo mašinų ir džiovyklių naudojimą – naudodami šiuos įrenginius, niekuomet neviršykite nurodyto skalbinių kiekio. Nors atrodys, kad darbuojatės efektyviau, tokia saviveikla ženkliai sutrumpins šių prietaisų tarnavimo trukmę.

Naudokite prietaisus tik pagal jų paskirtį

Galbūt nedažnai nusprendžiame tam tikrą įrangą pasitelkti kitiems tikslams, tačiau jei visgi kils tokių minčių, verčiau neeksperimentuokite ir jų atsisakykite. Buitinę techniką reikėtų pasaugoti ir nuo vaikų žaidimų: kartais ir nekaltos pramogos gali turėti neigiamos įtakos jų veikimui ar ilgesnei tarnavimo trukmei. Užimti juos kita veikla tikrai nebus sudėtinga, tačiau gali būti, kad būtent toks Jūsų žingsnis užtikrins, jog buitinė technika sėkmingai funkcionuos – tikriausiai sutiksite,  jog dėl to iš tikrųjų verta pasistengti.

Sumažinkite įrenginių naudojimo dažnumą

Toks patarimas skamba kiek nelogiškai, tiesa? Neskubėkite daryti skubotų išvadų – dažnesnis bet kokio mechanizmo veikimas visuomet sąlygoja ir didesnį nusidėvėjimą, tačiau tai nereiškia, kad šaldytuvą turėtumėte nuolat išjungti, o rūbus skalbti tik būtiniausiais atvejais. Visgi, galite rečiau ir tikslingiau atidarinėti šaldytuvo dureles, orkaitę išjungti dar prieš kepimo pabaigą, o renkantis džiovinimo ar skalbimo programas, pasirinkti trumpesnius, tačiau vis vien visus poreikius atitinkančius ciklus. Tai – maži įpročiai, kurie ne tik užtikrins ilgesnį buitinės technikos tarnavimą, bet ir padės sumažinti energijos sąnaudas.

Periodiškai atlikite išsamesnę apžiūrą

Kartkartėmis, priklausomai nuo buitinės technikos amžiaus, reikėtų atidžiau apžiūrėti visas jos detales. Patikrinkite laidus, žarneles ir kitas panašias dalis, kur galėtų būti įtrūkimų ar kitų nusidėvėjimo požymių. Toks darbas nepareikalaus daugybės laiko, tačiau jei pamatysite rimtesnius pažeidimus, spėsite juos pašalinti iki tol, kol įrenginys nepatyrė daugiau žalos. Tai neturėtų būti tik Jūsų atsakomybė – pasiskirstykite šiuos darbus su visa šeima.

Įsidėmėję visus šiuos patarimus, galėsite būti tikri, jog iš savo pusės padarėte viską, jog namuose esantys įrenginiai tarnautų kuo ilgesnį laikotarpį. Visgi, jei investuosite į kokybiškesnę buitinę techniką, rūpesčių taip pat turėsite kur kas mažiau – gausų jos pasirinkimą siūlo Pigu.lt el. parduotuvė.


Straipsnio komentarai

jo2020-05-21
įrenginiai sustatomi sausoje patapoje, be elektros, uždengiami, patalpa užrakinama, raktas pametamas... tada ilgai tarnauja... Komentaras patinka Komentaras nepatinka