Nusipirktą automobilį „aplaistė“ ir tą pačią dieną jo neteko

2020-05-23, Vidas Kalinauskis
pixabay.com iliustracija
pixabay.com iliustracija
„Šilokarčemoje“, įvykių suvestinėje, jau rašėme, kad kovo 11 dieną, apie 18 val. 30 min., Kintų seniūnijos Stankiškių kaime buvo sustabdytas automobilis ,,Mercedes Benz E220“, kurį vairavo neblaivus (2,86 prom.) vyras, gim. 1983 metais. Vairuotojas sulaikytas, policija pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal LR baudžiamojo kodekso 281-1 straipsnio 1 dalį.

Kovo 11-oji buvo nedarbo diena, visoje šalyje plevėsavo iškeltos trispalvės. R. M. tądien, apie vidurdienį, už 1 000 eurų nusipirko automobilį „Mercedes Benz E220“. Su pardavėju užpildė pirkimo-pardavimo sutartį. Planavo artimiausiu metu nuvykti į VĮ „Regitra“ ir įsiregistruoti automobilį savo vardu. Bet tą pačią dieną nusprendė atšvęsti transporto priemonės įsigijimą. Išgėrė apie puslitrį „Bajorų“ degtinės. Kadangi dar nesijautė stipriai apsvaigęs, sėdo prie automobilio vairo ir išvažiavo į parduotuvę nusipirkti cigarečių. Deja, važiuojant buvo sustabdytas policijos pareigūnų. Jie alkoholio matuokliu jam pirmą kartą nustatė 2,88 promilių, o antrąkart - 2,86 promilių girtumą.

Tauragės apskrities VPK Šilutės rajono PK tyrėja raštu individualiai įmonei „Jomamotors“ nurodė minėtą automobilį nugabenti saugoti į Tauragę, Paberžių g. 7.

Teismas konstatavo, kad kaltinamojo atsakomybę lengvino ta aplinkybė, kad jis prisipažino padaręs nusikaltimą ir nuoširdžiai gailėjosi, jo atsakomybę sunkinančių aplinkybių nebuvo. Šis asmuo tyčinį nesunkų nusikaltimą transporto eismo saugumui padarė būdamas neteistas, nebaustas administracine tvarka. Seniūnas nurodė, kad nusiskundimų dėl jo elgesio seniūnija nėra gavusi.

Teismas taip pat konstatavo, kad R. M., neblaivus vairuodamas automobilį, tokiais savo veiksmais padarė vieną šiurkščiausių ir grubiausių Kelių eismo taisyklių pažeidimų, taip keldamas pavojų ne tik savo, bet ir kitų eismo dalyvių sveikatai ir gyvybei, pavojų visam eismo saugumui.

Kadangi R. M. visiškai prisipažino kaltu, baudžiamoji byla baigta teismo baudžiamuoju įsakymu ir jam skiriama bausmė sumažinta vienu trečdaliu.

Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmų teisėja Dalia Zimantienė balandžio 7 dieną R. M. pripažino kaltu ir paskyrė jam 75 MGL dydžio (3 750 eurų) baudą. Ji sumažinta vienu trečdaliu iki 50 MGL dydžio (2 500 eurų). Į šią paskirtą bausmę įskaitytas jo laikinajame sulaikyme nuo kovo 11-osios iki kovo 12 dienos išbūtas laikas (dvi dienos), t. y. vieną kardomojo kalinimo dieną prilyginant 2 MGL dydžio baudai. Tai sudarė 100 eurų baudą, todėl nustatyta, kad R. M. neatlikta galutinė bausmė yra 46 MGL dydžio (2 300 eurų) bauda.

R. M. paskirtą baudą privalo sumokėti per keturis mėnesius nuo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos. Nesumokėjus baudos per nurodytą laiką, ji bus išieškota priverstinai.

Teismas paskyrė R. M. ir baudžiamojo poveikio priemonę – uždraudė vairuoti kelių transporto priemones dvejiems metams ir šešiems mėnesiams, terminą skaičiuojant nuo kovo 12 dienos.

Ir, aišku, konfiskuotas R. M. įsigytas automobilis „Mercedes Benz E220“, kuriuo jis spėjo pasidžiaugti tik kelias valandas, kol ištuštino „Bajorų“ butelį.

Teismo baudžiamasis įsakymas jau įsiteisėjo ir yra nebeskundžiamas.


Straipsnio komentarai

To .. Dvitaskiui2020-05-25
Mazuli pupuli, rasai tiesa. Šilutej teisėjų nėra. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
To .. Dvitaskiui2020-05-25
Mazuli pupuli, rasai tiesa. Šilutej teisėjų nėra. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-05-24
matot kaip įdomiai. šilutėje teismo nėra. yra tik rūmai kurie priklauso tauragės apylinkės teismui. Vis tiek tai ne šiaip sau susigalvoję. Jugi jie kaip teisininkai turėtų pirmiausia žinoti kad nekišti nagų ir netaisyti kažko jeigu tai nesugadinta. Va ir įdomu ar su tomis buožininkystėmis jie taisė kažką ar taisėsi kažką. Nu alė guolį gražulio kelnių miegojimui po tomis mantijomis ir medaliais. Bandė kurti saugumą kompleksinėms nepilnavertiškumo problemoms. Tai ir yra alchemija. Nes net tikras auksas kuris tikrai žiba tikru auksu, negali garantuoti jums saugumo. Pvz jeigu jūs pasimetėte dykumoje su tona aukso. Tas auksas jums nepadės nusipirkti net gurkšnio vandens. Toje atskaitos sistemoje tas auksas tai akmuo po kaklu. Tad su "rūmais" jie padarė kažkokius labai neapgalvotus žinglius. Jie išsidavė kad jie ne teisininkai. Jie nieko bendro su teise neturi. Tame ir esmė kad čia yra sekantis etapas, kur matyt bus bandoma diegti prisiekūsiųjų teismų sistemas. Čia reik atkreipti dėmesį ir į pavardę "zymantienė" ir jos šykščios biografijos detalę kad jinai atseit gimusi šilutės rajone. Neparašyta kurią mokyklą baigusi. Gal nenorima sakyti tam kad jūsų nuostabiai neprotingi geri ketinimai patys užpildytų visas skyles. Jūs driskių driskiai. Lopas ant lopo. Tikrai tokių stebuklų nebuvo kad kažkokie kaimiečiai įstotų į teisę vilniaus universitete. Ten gi "studijavo" vien dvigubai ratuoti šoumenai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
kodėl gėrė?2020-05-24
nusikalstamos veiklos bendrininkai - pardavėjai, gamintojai...pati valstybė...nusižengimas grupinis...lai atsako visi... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Ir gerai2020-05-23
Girtas už vairo, potencialus žudikas. Pagarba policijai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Jei turite šiek tiek laisvo laiko, kas jums labiau patiktų?