Papildomos investicijos į kelius gerins sąlygas verslui ir darbo vietų kūrimui

2020-05-26, sumin.lrv.lt

Šalies savivaldybės, pasirengusios gerinti susisiekimą su teritorijomis, kuriose kuriamos darbo vietos, šiemet sulauks beveik 5,3 mln. eurų papildomų investicijų. Susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevič įsakymu šios lėšos paskirstytos 13-ai prašymus pateikusių savivaldybių, esančių skirtinguose Lietuvos regionuose.

„Prašymų finansuoti tokius kelius sulaukėme gerokai daugiau, tačiau siekdami greitesnio poveikio ekonomikai lėšų skyrėme tik gerai parengtiems projektams, kurie bus įgyvendinti jau šiais metais“, – sako susisiekimo ministras J. Narkevič.

Vienos didžiausių investicijų – 1,34 mln. eurų – teks Panevėžio miesto J. Janonio ir Pramonės gatvėms, svarbioms Panevėžio laisvojoje ekonominėje zonoje įsikūrusioms ir planuojančioms įsikurti įmonėms.

Šilutės rajone Traksėdžių ir Vilkyčių kaimų gatvėms rekonstruoti skirta iš viso 700 tūkst. eurų. Tai leis pagerinti susisiekimą su netoli šių kaimų veikiančiomis įmonėmis: biokurą gaminančia UAB „Klasmann-Deilmann Šilutė“, baldų gamintoja UAB „Germanika“ ir maisto pramonės UAB „Vilkyčių mėsa“.

Telšių rajone 377 tūkst. eurų skiriama Telšių miesto ir šalia esančio Dimaičių kaimo gatvėms, kurios pagerins susisiekimą su Telšių Pramonės gatvėje įsikūrusiomis įmonėmis. Savivaldybė numato, kad kapitalinis šių gatvių remontas pagerins sąlygas įmones aptarnaujančiam krovininiam transportui ir leis sumažinti eismo srautą per Telšių miestą.

Lėšų taip pat skirta Kauno, Kazlų Rūdos, Kretingos, Pagėgių, Raseinių, Šalčininkų, Tauragės, Trakų, Varėnos ir Zarasų rajonų savivaldybių kelių projektams.

Minėtos investicijos yra dalis 150 mln. eurų, kuriuos Vyriausybė skyrė valstybinės ir vietinės reikšmės keliams taisyti ir rekonstruoti, įgyvendinant Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (COVID-19) plitimo sukeltų pasekmių mažinimo priemonių planą.


Straipsnio komentarai

kaip pavasaris taip savivaldybė tariamą aplinka remontuoja kitur niekur nebereikia 2020-05-27
čia pirma išasfaltuos savivaldybės ponulių kiemus ir kiemukus bei meistrai savo kiemus apsirūpins bei gimines o kas liks tipo asfaltuos kelius kurie nei sezono neatlaiko Komentaras patinka Komentaras nepatinka
pilietis2020-05-26
Lietuvoi ko dagiau į kelia tuo geresnis verslas kom storesnis asfaltas tuo daugiau vietu galima sukurti.
Tokia nesamone gali kurti tik neigalus seimas. Būdami minioje nemato žmonių.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-05-26
Nu su kelininkais yra įdomūs reikalai. Paimkime pvz tą įstaiga kur iškrypėliatas panaudojo kad statyti drąsos kelio cirko palapinę. Turiu omenyje tą lipduką "kauno keliai" kur kedys užsisakė pas madmenus kad galėtų panaudoti kaip "konspiracijos" priemonę. Jeigu panagrinėsit registrų centro duomenis "kauno keliai" dirba beveik 300 darbuotojų ir vidutinė alga yra 2500 eurų ty beveik 9000 litų į rankas. Beveik dvigubai didesnė negu algos analogiškose įstaigose. Reik turėti omenyje kad bet kokia infrastruktūros vystymu susieta įmonė tai yra buvusi valstybinė biudžetinė įstaiga. Tad į bet kurį darbuotoją tokiose įstaigose reikalinga žiūrėti kaip į vyriškumo mokyklų absolventą, kuris praėjęs bazinius (al-qaeda) mokymus toliau jau atlieka profesionalią tarnybą. Ir čia negalima daryti klaidos žiūrint į lietuvos kariuomenę ar KAM kaip į kažkokį autonominį reiškinį. Reikalinga žiūrėti į tai kaip į nedidelę dalelę vaivorykščių spektro: NATO, OTAN, JT, tt.. Tos įstaigos naudojamos kaip stogas. Tai tik lipdukas po kuriuo tiesia raudonus kilimus dinamitiniams napoleonams "kedžiai", "kedistai", tt. tuo pačiu medžiodami ir kišdami į krematoriumus tiems napoleonams trukdančius durnius. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?