Jauniesiems ūkininkams – beveik 17 mln. Eur

2020-05-27, zum.lrv.lt

Jaunieji ūkininkai, norintys modernizuoti ir stiprinti savo ūkius, nuo birželio 1 d. iki liepos 31 d. galės teikti paraiškas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį „Parama jaunųjų ūkininkų įsikūrimui“. Šiam paraiškų rinkimo etapui skirta 16 866 963 Eur paramos suma.

Galima paramos suma vienam paramos gavėjui – 40 tūkst. Eur, kompensuojant 100 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų, išmokant ją 2 dalinėmis išmokomis. Svarbu tai, kad šios dalys pakilo: nuo šiol pirmoji išmokos dalis bus 80 proc., antroji – 20 proc. (anksčiau išmokos dalys sudarė 50 proc. ir 50 proc.).

Parama skiriama žemės ūkio produktų gamybai bei prekiniams žemės ūkio produktams, pagamintiems (išaugintiems) jaunojo ūkininko valdoje, apdoroti, perdirbti bei tiekti rinkai.

Reikalavimai pareiškėjui

Paramos gali kreiptis ne vyresni nei 40 metų (paraiškos teikimo metu dar nėra suėję 41 metai) ūkininkai, įregistravę žemės ūkio valdą ir ūkį savo vardu, pirmą kartą besisteigiantys žemės ūkio valdoje ir ūkyje kaip ūkio valdytojai, turintys (arba iki verslo plano įgyvendinimo pabaigos įsipareigojantys įgyti) reikiamų profesinių įgūdžių bei kompetencijos, t. y. įgiję profesinį žemės ūkio srities išsilavinimą, aukštąjį žemės ūkio ir (arba) veterinarijos srities išsilavinimą, išklausę jaunųjų ūkininkų kompetencijos ugdymo programą.

Pareiškėjo ūkis ir valda paramos paraiškos pateikimo metu turi būti įregistruoti ne anksčiau kaip prieš 2 metus iki paramos paraiškos pateikimo.

Paramos siekiančio ūkininko valdos ekonominio dydžio potencialas (planuojamas VED) turi būti ne mažesnis kaip 8 tūkst. Eur ir ne didesnis kaip 70 tūkst. Eur per metus – toks jis turės būti išlaikytas iki verslo plano kontrolės laikotarpio pabaigos. 

Parama galės būti teikiama jauniesiems ūkininkams, jei jie, kaip ūkio ir (arba) valdos valdytojai, nebuvo ir nėra pateikę paraiškos tiesioginėms išmokoms gauti, – ją pareiškėjas turės pateikti ne vėliau kaip per 18 mėnesių nuo sprendimo skirti paramą priėmimo dienos.

Kaip mokama parama

Pirmoji išmokos dalis, mokama po sprendimo skirti paramą, sudarys 80 proc. paramos sumos – dėl šios išmokos dalies mokėjimo prašymo teikti nereikia. Likusi išmokos dalis, mokama kitais metais po verslo plano įgyvendinimo, sudarys 20 proc. paramos sumos – norintys ją gauti ūkininkai turės pateikti mokėjimo prašymą. Mokėjimo prašymas turi būti pateiktas ne vėliau kaip vasario mėnesį, pasibaigus finansiniams metams. Antroji išmokos dalis bus mokama tik tuo atveju, jei verslo planas bus tinkamai įgyvendintas, priešingu atveju parama nebus mokama, o išmokėta paramos dalis susigrąžinama.

Daugiau informacijos galite rasti čia.


Straipsnio komentarai

Koeman Majad2020-12-04
Quick financial loan offer Apply now no collateral required for more information Contact Us +447440072239 globalendinghome@gmail.com
Mr Koeman Majda.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ Aras2020-05-27
tu galvoji apie rakštisteinystes kaip tie kurių traukiniai nelaukia. Tas lietuvių liaudies "išminties" sparnuotas posakis yra apgaulingas. Traukiniai nelaukia ne tik šikančių. Jie iš viso nieko nelaukia tame tarpe ir šikančių. Jeigu nori kad tavęs traukinys palauktų turi tartis su mašinistu ar mašinisto viršininku, bet jokiais būdais ne su lokomotyvu. Net šiais stebuklingais laikais kai jau mašinos pačios važinėja be vairuotojų, lėktuvai patys skraido ir traukiniai važiuoja greičiau negu lėktuvai vis tiek tuose traukiniuose sėdi mašinistai. Net ir japonijoje kur ant kiekvieno žingsnio automatai ir robotai, kuriuose parduodama kad ir apatinis trikotažas. Matai čia yra programos priemonė, kuri pateikiama kaip "parama". Tai yra reaguojama į kažkokį reiškinį. Statoma čingischaninių indėnų cirko palapinė ir reikalinga paramstyti kažkokį baslį nes kitaip nuvirs. Tad nors čia vis tiek fasces fašizmas, kur jie neturi būti fiziškai kartu kad jūsų aklųjų karalystės sistemos atžvilgiu skaitytusi kad jie yra nekartu, net jeigu išjungsit visas elektras, stebuklingas telekomunikacijas, internetus ir satelitus. Jie kažko yra nepasakę ir neparodę. Jums davė žaisliukų, išmintingų kalbančių veidrodukų, tt. Jiems tas nereikalinga. Tu bandai galvoti apie aferą iš kitos pusės. Kad va yra adatos skylutė į dangaus karalystę, jeigu tu apgenėsi savo kupranugariams ragus ir nusiurbsi kupras gal kažkaip išeis praslysti pas vaivorykštes. Tos programos skirtos konkretiems reikalams ir turbūt pasiliekama kažkiek margaryčių "laisvės" nenumatytiems vadybų atvejams, kur kažkokie gudrūs aborigenai sugalvos melžti misionierinius kryžiuočius. Nu jiems yra "įdomu" tokie veikėjai, kurie neatsargiai panori kažkokio neatsargumo. Pats pagalvok kiek milijonų "ūkininkų sodybų" yra prisikūrę aplink vilnių. Aš galvoju kad tai ne vien kažkokia skylė įstatymuose padaryta kaip landa alibaboms. Čia reik turėt ir "produkciją" tų ūkininkų, kur jie iš tikrųjų ir gamina visokias kičines nesamones skirtas "turizmui", mugėms, šventėms, karnavalams, tt: žvakes, verda muilą, tt. Nu yra ne tik "fight club" trafaretai, kurie paturbinti milijoną kartų. Neįmanoma net pradėti kažką čia nagrinėti su kariniais biudžetais. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Aras2020-05-27
Tai kad kabliukų pridėta tokių nesamoningų... rast dar tokius žemės plotus kurių dar nebuvo niekada niekas įtraukęs į paramas.... iš kur tokių rast??? Aplamai rast kas parduoda žemės sklypo įkandama kaina reikia metus laiko vartyti skelbimus.... Tai tikslas ką? Smaukt pensininkus ir vos besiverčiančius ūkininkėlius, kad parduotų žemes, nes jos dar nerastos paramų registrų centre??? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-05-27
17 milijonų eurų, tai iš kiekvieno lietuvos gyventojo gaunasi kažkur apie 6 eurai įskaitant kūdikius, vaikus, invalidus, senelius, kalinius, tt. Dabartinėmis kainomis tai maišas svogūnų ar maišas bulvių. Šią savaitę LiDL svogūnų kilogramas 25 centai už kilogramą, bulvės 18 centų už kilogramą. Čia vis tiek yra smaluoti biudžetai ir kalba eina apie "ūkininkus" kurie užsiima gyvulinių vagonų ūkiais. Nu kažkas panašaus į mūsiškių brexitininkystės jaunuosius turkus ale "young turks". Panagrinėkit kaip šiais laikais gyvena tie lietuvos ūkininkai kurie nesenai buvo išvažiavę su savo smaluotais tankistiniais traktoriais į demonstracijas ir protestus, nešini lozungais "lietuva tavo kaimas miršta". Nu jie jau išžudė lietuvos kaimus ir į tai turėtumėte žiūrėti kaip į protestantų karinį pergalės paradą. Jie davė signalą kad galima pradėti vystyti sekantį etapą. Tame ir esmė kad vyriškumo mokyklose ir mokoma kaip vairuoti sunkiają techniką.. Panagrinėkit tuos "ūkininkus", kurie dar uždarbiauja kaip "influenceriai". Barzdos iki žemės kaip talibane, limuzinai, džipai tarsi pašalpas gautų ne it ES, bet Jungtinių arabų emiratų. Vien brangios kelionės į egzotinius kraštus, dalyvavimai visokiose varžybose, maratonuose, važinėjimai dviračiais ar motociklais, tt. Tie jų prabangūs dviračiai turbūt kainuoja daugiau negu mano butas, kurio aš neturiu. Tai kas ten nudirba visus tuos darbus? Aitvarai? Tas garažas ir mašina tai nesiskaito kaip mano. Tai jūsų pirkinys. Pridėkim prie bendro katilo - ale Uzufruktas. Matot lietuvoje našlaičiai ar globotiniai ar bet kas kas gauna "pašalpas" ar "paramą" gali skaitytis kaip rūpintojėlių "nuosavybė". Jie globoja tylinčius ėriukus užsidarę skerdyklose. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar manote, jog teisingai pasirinkote nepriklausomą elektros tiekėją?