Pareigūnai bus rengiami statutinėje kolegijoje

2020-05-27, vrm.lrv.lt

Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos siūlymui steigti statutinę aukštojo mokslo kolegiją, kurioje būtų ruošiami vidaus tarnybos sistemai reikalingi pareigūnai. Įsteigus kolegiją bus optimizuotas statutinių profesinių mokymų įstaigų tinklas. 

Iki šiol Lietuvoje nebuvo aukštojo neuniversitetinio ugdymo įstaigos, rengiančios pareigūnus pagal aukštojo mokslo pirmos pakopos koleginių studijų programas, orientuotas į praktinių įgūdžių būsimiems pareigūnams suteikimą. 

„Tai reikalingas ir ilgai planuotas žingsnis – visų statutinių įstaigų, kurioms taikomas Vidaus tarnybos statutas, pareigūnų rengimas ir kvalifikacijos tobulinimas būtų sutelktas vienoje mokymo įstaigoje, taip užtikrinant kokybišką pareigūnų parengimą valstybės lėšomis pagal reikalingas programas,“ – sako vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė. 

Ministrės teigimu, pareigūnams, kuriais pasitiki visuomenė, yra keliami aukšti reikalavimai, jie turi gebėti vykdyti savo pareigas sudėtingiausiose situacijose užtikrindami viešąjį saugumą, o pirminio profesinio mokymo tiesiog nebepakanka, todėl yra būtina vykdyti pakopinį vidaus tarnybos sistemos pareigūnų rengimą, integruojant profesinį mokymą ir aukštąjį mokslą. 

Įsteigus statutinę kolegiją, būtų užtikrintas glaudesnis koleginių studijų vykdytojų bendradarbiavimas su statutinėmis įstaigomis dėl pareigūnų rengimo pagal aukštojo mokslo programas, taip pat būtų užtikrinamas profesinio mokymo tęstinumas – nebebūtų reikalaujama tų pačių dalykų, kurių asmuo mokėsi profesinio mokymo metu, pakartotinai mokytis aukštojoje mokykloje.

Statutinę kolegiją planuojama steigti ir jos veiklą pradėti Lietuvos policijos mokyklos patalpose Kauno rajone. Ši mokykla taptų statutinės kolegijos filialu. Vėliau kolegijos filialais taptų ir Pasieniečių mokykla, Muitinės mokymo centras bei Kalėjimų departamento Mokymo centras. 

Mokymą Vidaus reikalų ministerijos žinioje esanti statutinė kolegija pradėtų vykdyti 2021 m. rugsėjo 1 d.

Įstatymų pakeitimams, susisiejusiems su Vyriausybės sprendimu steigti kolegiją, dar turės pritarti Lietuvos Respublikos Seimas. 


Straipsnio komentarai

a2020-05-27
b Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ The Hacker2020-05-27
tu nelabai supranti ko tu klausi. Turėtų pirmiausia jūms ir galioti jūsų pačių išduotas ultimatumas apie tai kad neklausti nesakyti (DADT). Jeigu tu ropoji drąsiųjų kelių patvoriais ant drąsių kelėnų tai dar nereiškia kad gerų ketinimų gausybės ragas yra beribis. Matai "hacker" tai yra labai įdomi savoka. Tai atseit kažkas kas "egzistuoja" virtualioje erdvėje, kur kibernetikos saugumą tyrinėja kažkokie sankcionuoti ir nesankcionuoti anal-itikai. Iš tikrųjų čia yra labai įdomi vikinginių piratų "lulzboat". Hacker tai žodis kuris verčiasi kaip "kapotojas". Kad kapoti kažką reikalinga kardas. Tad "hackeriai" yra kažkas kas ateina su kardu ir ta jų "nebaimė" ir pagrįsta tuom kad jūs nesuprantate kaip tie kardai sukonstruoti, net kai esate kapojami gyvi į gabalus. Kardai sugalvoti "nematomi". Nu jo daktarų grupuotė yra akivaizdus "taikinys", bet vis tiek tai tik patvoriai. Čia reik susiprasti kažką apie "vidaus reikalus" ir nuotolio darbo ypatumus. Nuotolinis darbas nebesiskaito kaip nuotolinis jeigu jūs sugalvosite padaryti kažkokią "reviziją" ar "auditą" tokioje darbo vietoje. Pvz "tos" lietuvos simbolis vytis ne šiaip ateina su kardu, bet atjodamas zovada užsimojęs kad kirsti ir kapoti kažką į gabalus. Tokia beprotiška bebaimė. Tarsi dnepropetrovsko maniakų ruošimo bazė, kur taip ir kariaujama tildant ėriukus. Jugi kiti smaluotų biudžetų bendražygiai nėra tokie neatsargūs, nors turi žymiai daugiau "istorijos". pvz saudi arabijos simbolis yra panašus tik panadota keistoka kriptografija: rankos delnas (palm) ir po apačia sukryžiuoti į kryžių du kalavijai. Viename delne niekas nelaido du kalavijus. Tarsi ateinama su medininkyste, bet nebūtinai čia ne žalos darymo rykščių ryšulys.
Tad tavo klausimas irgi nelabai suprantamas. Ar tu klausi ar prašai ar sakai? kas tas "pakaks"? Ar turi omenyje kažkokius pakakojimus? Tad jeigu jau mylit kažkokią tėvynę su "žygiais" tai nebūk tas molinukas pas kurį net ir molinių kojų drąsūs kelėnai yra moliniai. Matai šaudyti į molines kojas yra patogu tol kol molis neišdžiūvęs. Tarsi "terminatoriai" iš ateities. Aš neturiu absoliučiai nieko pradedant nuo vardo, pavardės, gyvenamos vietos, tt ir jokie žodžiai čia negalioja, nes visi reikalai yra "vidiniai" ir visi santykiai yra nestatutiniai
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
The Hacker to ..2020-05-27
gerb. A. P., gal jau pakaks, ką? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-05-27
Mokintis, mokintis, mokintis.. Tikri proletarai. Nu čia yra kariniai makaronai kurie ir įdomūs ir neįdomūs vienu metu. Taip kaip "rašomi" viešųjų ryšių pranešimai tai tarsi kažkokia štampovkė, kur į algoritmus sudedami terminai, sąvokos, apibrėžimai, tt. Dabar tie "statistai" jau yra ant tiek išėję iš bet kokio krašto kad tas jų sistemas galima jau nagrinėti kaip tarptautinio organizuoto nusikalstamumo sistemų išklotines. Tad "mokslas" tarnauja kaip kažkokių "piligrimysčių" stogas, kur karinė žvagyba ne tik aklimatizuojasi svetimoje teritorijoje, bet jiems sudaromos sąlygos ir progos laikyti priešus arti mokinantis vietinių kalbos, žargono, papročių, tt. Tame ir esmė kad tie atsibrexitelėliai vartosi kaip inkstai taukuose ir jie turi žymiai daugiau judėjimo laisvės, kur tie alibabos išnaršo viską taip kad jie ir "atrodo" tarsi jie "tikresni" lietuviai. Matot jie yra "statutiniai" kurie prižiūri jus kurie jau jų atžvilgiu skaitosi kaip "nestatutiniai". Jų santykiai yra statutiniai, jūsų bet kokie santykiai yra nestatutiniai. Matot tai ką jie čia diegia prisidengdami tuo nauju žodžiu reikalinga ne lietuvai bet kažkokiai nutylėtos sistemos vidaus reikalų sistemai. Kokių sistemų reikalai yra "vidaus". Tai yra slapti reikalai. What happens in Vegas stays in Vegas. Čia reik turėti omenyje kad prie "statutinių" įstaigų tinklo priklauso ne tik VRM struktūros, bet finansų ir teisingumo ministerijų "reikaliukai", nu žino muitinės, kalėjimai, antavilystės, pasienis, tt.. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?