Atviras laiškas Savivaldybės administracijos direktoriui Virgilijui Pozingiui (75 proc. rimtumo)

2020-05-27, Asociacijos „SOS Šilutės medžiai“ vadovas Marius Jatkonis
pixabay.com iliustracija
pixabay.com iliustracija
Gerbiamas Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriau,

kiekvieną Jūsų viešą pasisakymą nedvejodami priimame kaip oficialią visos Administracijos, ginančios Šilutės piliečių teises ir interesus, poziciją. Todėl laikome savo pilietine pareiga nepraleisti pro ausis kai kurių Jūsų minčių, išsakytų 2020-05-16 Šilutės TV laidoje.

Leiskite pacituoti Jūsų žodžius:

(...) Kiekvienas galime šaukti, nieko nenorėti, ta pati gvardija, tiesiog gvardija ar armija kieno nors, kas ją įvardinsim, suprantat, jiems viskas netinka, bet šiandien kaip sakau visada, ir sakysiu dar kartą jiems: atneškit konkretų pasiūlymą, kaip tą dalyką išspręst; taip pat kaip su Kalinausko gatve: nu nenorit gatvės, nenorim šiandien; šiandien projektas juda toliau, paėmėm tris gatves, kur miestiečiai džiaugiasi, kad jų gatvės bus sutvarkytos; Kalinausko gatvės daugiabučio namo gyventojai keikia juos šiandien, nes jie nesuprato to dalyko, kas atėjo svetimi žmonės ir priėmė tokį sprendimą už juos; nieko nepadarysim; aišku, Kalinausko gatvės projektavimo darbai toliau eis, pagal tuos jų norus, kada jie bus įgyvendinti, poros metų bėgyje sutvarkysim; bet šiandien ką mes numatėm padaryti, galbūt tik pataisyti reikėjo projektą, bet ne sustabdyti (...)

Čia norime pateikti keletą pastebėjimų:

1. Nebijodami prisiimti didesnės dalies Jūsų išsakytos kritikos dėl to, kad Kalinausko gatvės projektas buvo sustabdytas, visgi, net ir norėdami negalime prisiimti visos garbės dėl to, kad jis nebebus tęsiamas visuomenei nepriimtina forma, t.y. tiesiant naują dviejų eismo juostų gatvę pro Žibų pradinę mokyklą.  Nenuvertinkite Žibų pradinės mokyklos bendruomenės narių, ir ateity nebegretinkite jų su hipotetiniais svetimais žmonėmis, kokiais, be abejo, laikote mus.

2. Nepelnyta laikome Jūsų kritiką dėl alternatyvių pasiūlymų neteikimo: nuo pat savo įsikūrimo 2018 metais teikėme savo pasiūlymus praktiškai kiekvienam gamtinę aplinką liečiančiam projektui, ir šitą, prireikus galime Jums priminti bei patvirtinti dokumentais.

3. Dėl Kalinausko gatvės rekonstrukcijos projekto norime Jums priminti, kad dalyvauti šio projekto raidoje visuomenė tiesiog techniškai negalėjo. Projektas buvo ruošiamas, derinamas ir tvirtinamas slapta, meistriškai apeinant visas viešinimo procedūras.

Gal projekto likimas būtų susiklostęs ir kitaip, jei su Šilutės žmonėmis būtų pradėta diskutuoti  ne po, o prieš pradedant šį projektą rengti, ir Administracija būtų nubraukusi voratinklius nuo  Vietos savivaldos įstatymo, reglamentuojančio jos pačios veiklą:

Savivaldybės institucijos sudaro sąlygas savivaldybės gyventojams tiesiogiai dalyvauti rengiant ir svarstant sprendimų projektus (…) Savivaldybės institucijų ir kitų savivaldybės viešojo administravimo subjektų veikla turi būti aiški ir suprantama savivaldybės gyventojams, kurie tuo domisi, jiems sudaromos sąlygos gauti paaiškinimus, kas ir kodėl daroma. (4 straipsnis, 9 ir 10 punktai).

4. Jei, kaip sakėte laidoje, projektavimo darbai toliau eis, jei projektas yra koreguojamas arba jau kuriamas naujas, siekiant surasti tiek Žibų pradinės mokyklos bendruomenei, tiek Kalinausko gatvės daugiabučių namų gyventojams, tiek ir visos Šilutės žmonėms priimtinus sprendinius, tuomet nematome jokios blogybės, jei darbai nusikels ir bus pradėti keleriais metais vėliau. Nors užtruks ilgiau, bet bus pasiektas tikrai kokybiškas, visoms pusėms priimtinas variantas. Neabejojame, kad ir reikiamas finansavimas, jei tokio šiuo metu trūksta, bus rastas. Ar neturėtų Administracija šito viešai paaiškinti savo piliečiams, tarp jų ir Kalinausko daugiabučių gyventojams? Ar verta tuomet pačiam gerbiamam administracijos direktoriui skaldyti visuomenę į savus ir svetimus?

5. Kaip administracijos galva, kuruojanti visas be išimties visuomeninio gyvenimo sritis, turėtumėte susirūpinti ir miesto biudžetu finansuojamos visuomeninės Šilutės televizijos raida bei žurnalistinių principų ir etikos paisymu. Nes kai TV laidos vedėjas užduoda pašnekovui klausimą „Ar ne per daug sau leidžia Tarybos nariai?..“, tokia televizija retam beatrodo nešališka ir objektyvi.

6. Dėl Jūsų išreikšto susirūpinimo varganomis transporto priemonėmis, kuriomis važinėja tie, garsiai šaukiantys:

Aš pats asmeniškai (asociacijos vadovas), kaip ir priklauso pagal tarnybinę padėtį, važinėju dviračiais, kurių turiu net du: vienas paradinis, o kitas – skirtas gamtos pažeidėjams gaudyti ir fotografuoti, maskuojančių spalvų.

Tačiau važinėju ir automobiliu. Turiu senutę „BMW“, kuri, nepaisant savo amžiaus, yra visiškai techniškai tvarkinga (tech. apžiūra atlikta be pažinčių ir be kyšio 2020 metų vasario mėnesį). Vairuotojo pažymėjimą turiu jau 25 metai, ir galiu Jus patikinti, kad nė karto įveikiant Tilžės- Jankaus-Lietuvininkų gatvių bermudų trikampį nekilo mintis, kad čia privalėtų atsirasti žiedinė sankryža.

Dėl kitų Šilutės piliečių eksploatuojamų transporto priemonių nieko garantuoti negaliu, tačiau manau, kad visiems mūsų laisvoje šalyje galioja nekaltumo prezumpcija, ir kol nėra įrodyta kitaip, viešai kaltinti kurį nors visuomenės narį važinėjant techniškai netvarkinga mašina neturėtų niekas, ypač Savivaldybės administracijos galva.

7. Jei iš visko, kas aukščiau išdėstyta, Jums, gerbiamas direktoriau, susidarė įspūdis, kad zuikiai puola mešką, tai galime Jus patikinti,  jog šis įspūdis absoliučiai klaidingas: zuikiai prieš mešką nieko neturi, zuikiams tik kartais ne prie širdies, kai kas nors išmindo jų morkas. Naudodamiesi suteikta proga, norime palinkėti Jums gero savaitgalio.

P. S. Šis laiškas taip pat išsiunčiamas el. paštu administracija@silute.lt.


Straipsnio komentarai

Christy Walton2022-04-08
Sveiki visi,
Aš esu privatus skolintojas, siūlau paskolą 2% tai yra teisėta įmonė su garbe ir skirtingumu, mes esame pasirengę padėti jums išspręsti bet kokias jūsų finansines problemas, siūlome visų tipų paskolas, taigi, jei jus domina šis paskolos pasiūlymas maloniai prašome susisiekti su mumis mūsų el. pašto adresu: (christywalton355@gmail.com) Taip pat pateikite toliau pateiktą informaciją, kad galėtume nedelsdami tęsti paskolą.

Vardas:
Reikalinga suma:
Trukmė:
Šalis:
Paskolos paskirtis:
Mėnesinės pajamos:
Telefono numeris:
Susisiekite su mumis ir nurodykite aukščiau nurodytą informaciją mūsų el. pašto adresu: christywalton355@gmail.com
Pagarbiai jums visiems.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
tam ..2020-05-27-282020-05-28
...bet jei gimei debilas, tau ir Macikų durnynas nepadės. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
rašykite2020-05-28
be ,,ne", kitaip skmbės. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ V. Visockis2020-05-28
matai tavo išvedžiojimas nors ir "logiškas", bet peržengia ribas kur negalima dalinti iš nulio. Tau atrodo kad tu "visagalis" nes aplinkui visi akli ir negali suprasti ką tu išsidirbinėji. Tai alchemija kur tai ko nėra (neigiamas) galima manipuliuoti kaip kažkas kas yra ty teigiamą. Tame ir esmė su lygybės režimu kad žodis ąsilas yra lygus žodžiui arklys, ar žodžiui baobabui. Pabandom panaudoti tavo sakinį kaip "trafaretą": jeigu esi kvailas kaip lietuvos prezidentas, tai vadinasi gimei tu turbūt afrikoje". Matai lietuvos įstatymai draudžia įžeidinėti lietuvos prezidentą. Šlovinti ir garbinti nedraudžia, nors tai lygiai tokie patys įžeidinėjimai. Bet tame ir esmė kad aš nesakau kad lietuvos prezidentas kvailas. Aš net nekalbėjau apie konkretų žmogų, aš kalbėjau apie instituciją, buožės kėdę kuria kaip svertu naudojasi ostapininkų šaika, tt. Gal kai aš sakau "kvailas kaip lietuvos prezidentas" atvirkščiai tai yra liaupsnės, nes gal jis labai gudrus ir išmintingas ir pas jį kvailumo nėra nei kruopelės. Čia jau yra svieto lyginimo metodai, kurie yra labai pavojingi, kur kvaileliai gerais ketinimais vedami gali išduoti viską: tėvynę, šeimą, vaikus, sielą, tt.. Kalba ir eina apie kažką kas ostapininkams matosi kaip ant delno, o jums akliesiems sugalvota diversantinės priemonės ale "raštingumas", "mokslas" ir "matavimo" priemonės. Nu kad jūs galėtumėte pasiskaityti kad netrukdytumėte ir nevargintumėte kitų su savo durnais klausimais. Kitas variantas kaip nustatomas dievų miško medžių kvailumas tai jau kalba eina apie "mus" ir "mūsiškius". Tai yra viskas kas yra ne "mūsų" yra kvaila. Čia yra labai sudėtingi karinės propagandos patyčių reikalai: cosa nostra, royal we, our troops, tt. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
V. Visockis2020-05-28
Jei gimei tu asilas - arkliu vis tiek niekada netapsi, jei esi kvailas kaip medis, tai gimei tu Baobabu..... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ Joo2020-05-27
nu tavo protestas skamba lygiai taip pat. tu nesupratai kažko ir guliesi skersas ant kelio kažkokioms durnystėms su savo analogiškais laiką gaišinančiais klausimais. Nu jeigu taip gražiai prašai tai jie tau su mielu noru dar papilstys kad tau būtų dar neaiškiau. Tau atrodo kad jeigu tu skaitei kažką tai tu ir esi skaitytojas ir kad rašymas reikalingas dėl tokių savo laiką branginančių skaitytojų kaip tu. Skaitytojas yra ne tas kuris skaito ar moka skaityti. Skaitytojas yra tas su kuriuo skaitomasi ar tas kuris skaitosi kaip skaitytojas. Tad jeigu nežinai drąsiųjų kelių eismo taisyklių kur net pats eismas juda durnai tai yra nesvarbu ar tu užleisi ar neužleisi tiems durniams kelią jeigu tie "durniai" jau pasibalnoję joja tau ant nugaros. Nu įsivaizduok arklys išmoktų šnekėti vien tik tam kad sugėdinti ir bandyti "atvesti" į protą kažkokius buožes jojančius tam arkliui ant nugaros. Kas iš to gautusi? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Joo2020-05-27
Laiškas ilgas bet nieko nepasakyta. Iš tuščio į kiaurą. Kam tokius spausdinti ir trukdyti skaitytojams laiką? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-05-27
nu kas čia per žygiuojantys aktyvistai slepiasi po tais atseit netuščiais žodžiais, nes tie žodžiai sklinda iš aktyvuotos anglių karalystės specnaziečių lūpų? asociacija kuri kaip priedanga kad vienytis kažkokiems "proletarams", kuriems atseit rūpi medžiai, tam kad galėtų protestuoti ir rėkti SOS, TIE-SOS, tt.. Tai vis tie patys protestantiniai kryžiuočiai. Jiems nesvarbu ką protestuoti. Tai vykdomos karinės žvalgybos užduotys. Chemiškai žiūrint anglis yra anglis nesvarbu ar tai akmens anglis iškasta iš po žemių, grafitas pieštuko šerdyje ar deimantas ant kažkokio buožės piršto. Matot kaip pabaigia savo laišką. Jie naudojasi jiems suteikta proga. Kas jiems suteikė šitą "progą"? Čia kalba eina apie "stogą". Nu tame ir esmė kad tokie klausimai yra labai kvaili, nes visiškai neaišku apie ką eina kalba, tik kad vis tiek bet koks "aktyvizmas" būna suderintas su tomis pačiomis struktūromis kurias atseit rėkiant mušama. Nesvarbu kad aktyvizmas atrodo kad vietinio kaimo lygio, jeigu tai nuleista iš viršaus. Nu tame ir esmė kad naciai irgi labai rūpinosi dievų miškų medžiais tol kol jie pavirsdavo mediena. Bet čia tik viena medalio pusė, kuri nei forma nei dydžiu nesutampa su kita medalio puse.
Aš pamenu kai kiti "aktyvistai", bet tų pačių SOS surengė mitingą prie šilutės prokuratūros irgi reikalaudami TIE-SOS nusipaišę didžiausius lozungus reikalaudami "šalin rankas nuo teisėjos N. Venckienės", "Taip prisiekūsiųjų teismams", "jokios senaties politikų ir valdininkų korupciniams ekonominiams nuskaltimams", "prokuratūra ginkite tautą o ne pedofilus", "mums atsibodo iškrypėlių valdžia", tt jau nekalbant apie mano namo bendrijos pirmininką kaip vėliavnešį mosuojantį kažkokią tai keistos politinės institucijos vėliavą - Jungtinio demokratinio judėjimo. Matot tai kažkoks judėjimas, kuris naudojamas kad judėti, judinti, išjudinti, tt. Tai yra kai sakoma judinti tai nebūtinai neturima omenyje "judų" metodų panaudojimas prieš kažką. Bet tame ir esmė su lanzbėriniais šveplavimais, kad tai nebūtinai ne konspiracijos priemonė. Dievų miško medžiai negali užleisti durniams kelio, bet jiems nereikalinga kad jais "rūpintusi" kažkokie durniai. Medžiai niekur nejuda.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka