Lietuviškų gyvūninės kilmės maisto produktų eksportas šiemet augo 14 proc.

2020-05-29, vmvt.lt

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) duomenimis, nepaisant globalios COVID-19 pandemijos, Lietuvos gamintojai per keturis šių metų mėnesius eksportavo 14 proc. daugiau gyvūninės kilmės produkcijos nei tuo pačiu laikotarpiu 2019 metais. Lietuva šiais metais iš viso jau eksportavo daugiau kaip 76 tūkst. tonų mėsos, pieno, žuvies, kiaušinių bei jų produktų.

Europoje ir visame pasaulyje itin vertinamos lietuviškos jautienos eksportas, palyginti su tuo pačiu praėjusių metu laikotarpiu, padidėjo 3 proc. Daugiausia jautienos eksportuota į Norvegiją (446 tonos) ir Ukrainą (250 tonų). Suderinus veterinarinio sertifikato dėl jautienos eksporto į Kiniją reikalavimus, į šią didžiulę rinką šiemet jau sėkmingai eksportuotos 6 jautienos produktų siuntos, t. y. daugiau kaip 150 tonų.

„Reikia pasidžiaugti, kad Lietuvos verslas net ir pandemijos metu sugebėjo prisitaikyti prie išskirtinės situacijos,  išlaikyti ir netgi padidinti eksporto apimtis. Kiekviena maisto produktų siunta, eksportuojant į kitą valstybę, privalo būti patikrinta pagal tarptautinius, Europos Sąjungos ir importuojančios šalies teisės aktų reikalavimus, taip pat imami mėginiai laboratoriniams tyrimams. Todėl mūsų tarnybos veiklą, inspektorių darbą organizavome taip, kad verslui būtinos paslaugos net ir karantino metų būtų suteiktos kuo operatyviau ir kokybiškiau, sertifikatų eksportuojamai produkcijai išdavimas nesutriktų“, – komentavo VMVT direktorius Darius Remeika.

Šiais metais stebimas visų mėsos gaminių eksporto augimas – palyginti su  2019 m. sausio–balandžio mėnesiais, jis padidėjo 23 proc. Eksporto augimą daugiausiai lėmė į Kirgiziją eksportuotos 98 tonos produkcijos bei padvigubėję mėsos gaminių eksporto kiekiai į Japoniją (72,4 t) ir Jungtines Amerikos Valstijas (JAV) (71,3 t).

Per pirmuosius keturis mėnesius Lietuvos gamintojai eksportavo daugiau kaip 35 tūkst. tonų pieno produktų. Tai net 27 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį 2019-aisiais. Šioje lietuviškų produktų grupėje labiausiai išaugo grietinėlės, sviesto, sūrių, pieno išrūgų, maistinių pieno miltų ir kt. eksporto kiekiai.

Iš Lietuvos daugiausia pieno produktų buvo išvežta į Kazachstaną (beveik 4 tūkst. t), JAV (2 tūkst. t), Alžyrą (2 tūkst. t), Malaiziją (beveik 3 tūkst. t), Saudo Arabiją (3,6 tūkst. t), Vietnamą (1,6 tūkst. t) ir kitas šalis.

Šiais metais aktyviai savo produkciją eksportavo ir žuvies produktų gamintojai, žuvies bei jos gaminių eksportas išaugo 11 proc. Per keturis mėnesius eksportuota daugiau kaip 37 tūkst. t žuvies ir jos gaminių, tuo tarpu 2019 m. –33,7 tūkst. t. Pagrindinėmis eksporto rinkomis išlieka Ukraina ir Moldova.


Straipsnio komentarai

..2020-05-29
kažkaip nesueina galai. Iš tokio straipsnio gali susidaryti įspūdis kad lietuvoje žydint vienybėje visur teka pieno upės įspraustos į geltonus nuo medaus krantus. Bet prieš kelis mėnesius visoje lietuvoje ūkininkai iš visų kaimų su savo sunkia technika labai primigtynai važiavo į protestus miestų gatvėse kur aiškino kad lietuvos kaimas miršta, bet kad jie tenais nesuduria kažkokių galų. Neina jiems kažko nudurti iki galo. Jeigu lietuvos kaimas merdi tai iš kur čia visi tie milžiniški skaičiai? Gal kalba eina apie kažkokią kitokią "gyvunija"? Gal jie turi omenyje žuvėjų krašto soylent green žuvienes išvirtas iš žuvėjų, grabų upes iš grabupių, gardus iš gardamo, tt. Nu aš pamenu kai buvau kaliningrade prieš nepilnai dešimt metų tai maisto parduotuvėse tikrai yra lietuviškos duonos, grietinės, mėsos produktų, tt.. Nežinau kaip dabar. Jugi vilkiniai pagėgių krašto "lietuviai" turi ir didžiulį mėsos kombinatą pasistatę kaliningrado srityje. Tas pats su Viči dinamitiniais prancūzų užsieniečių napoleonieriais. Jau nekalbant apie pasaulio banką ir jų kiaulides, kurios atseit nesiskaito kaip kiaulystės nors jų pilna ir lietuvoje ir rusijoje ir turbūt ir afrikoje. Tad čia nežinosi kaip gali būti suorganizuota ir vyksta apskaita susisiekiančių indų sistemose, ypač jeigu dalyvauja kažkokie žydinčioje vienybėje svastikas garbinantys indusai, indėnai, industrialistai, industeismistai, aparteido gandžiai ir talibano kalenbachai kuriems tai tik stogas kad ruoštis pedofilų klano revoliucijoms, perversmams, diversijoms, tt. Tad čia reikalinga susiprasti kažką apie kardus su kuriais ateina afrikAAnizuotos antavilių bitutės žudikės. Jie kardus turi pasislėpę gražulio kelnėse. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?