Girto vairavimo „instruktoriaus“ ir mokinio nuotykiai Valstiečių gatvėje

2020-05-31, Vidas Kalinauskis

Šilutės miesto pakraštyje gyvenantys K. K. ir jo kaimynas J. M., kuris vasario 10-ąją nusipirko automobilį, tądien buvo geros nuotaikos. Ir naująjį pirkinį aplaistė, ir tą automobilį šiek tiek paremontavo. Bet kai kaimynas automobilio savininką ėmė mokyti, kaip reikia bėgius perjungti, jų pamokėlė ir pasivažinėjimas baigėsi automobiliui atsitrenkus į didžiulį akmenį. Paskui „mokytojo“ K. K. laukė jau baudžiamoji byla.

Toks tokį mokė vairuoti

Toliau veiksmas tęsėsi jau Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmuose.

Liudytoju tapęs J. M. teigė vasario 10 dieną, apie 14 val., nusipirkęs pilkos spalvos automobilį „Mitsubishi Space Star“, valstybinių numerių jau nebeprisiminė, bet jie buvę ant automobilio. Tos pačios dienos vakarą jis nuėjo pas K. K. į namus ir abu vaišinosi alkoholiniais gėrimais, aišku, kad laistė naująjį pirkinį. Vidurnaktį K. K. pasiūlė jam pasivėžinti iki geležinkelio tilto, kuris yra netoli automobilio šeimininko namų. Jis sutiko, K. K. vairavo automobilį. Išvažiuojant iš K. K. kiemo, šis nesuvaldė automobilio, kuris priekiu kliudė didelį, netoli kelio esantį akmenį. Iš tos sodybos atėjo mergina, tai J. M., išlipo iš automobilio ir prašė jos nekviesti policijos pareigūnų. Tuomet K. K. iškart išlipo iš automobilio ir nuėjo į namus.

Kaltinamasis K. K. dėl pareikšto kaltinimo pagal Baudžiamojo kodekso 2811 straipsnio 1 dalį kaltu prisipažino visiškai ir parodė, kad tą dieną J. M. nusipirko  automobilį „Mitsubishi“. Bet J. M. neturi vairuotojo pažymėjimo, nemoka vairuoti, todėl K. K. šiuo automobiliu tą dieną važinėjosi po Šilutės miestą. Vėliau savo kieme remontavo J. M. automobilį. Apie vidurnaktį, būdamas neblaivus, sėdo už J. M. automobilio vairo, norėjo pamokyti kaimyną kaip junginėti pavaras. J. M. atsisėdo į keleivio vietą, o kaimynas A. A. ir K. K. sugyventinė sėdėjo automobilio galinėje sėdynėje. Pavažiavę apie 50 metrų atsitrenkė į akmenį, buvusį prie kaimynės namų. Kadangi buvo didelis garsas, dėl to iš namo išėjo moteris, kuri pastebėjo, kad prie automobilio vairo sėdėjo K. K. Tuomet kaimynė iškvietė policiją, o jis nuėjo į namus apsirengti šilčiau, nes suprato, kad atvyks pareigūnai. Prieš sėsdamas prie automobilio vairo gėrė alų ir degtinę. K. K. neturi vairuotojo teisių, turi tik traktorininko pažymėjimą.

Liudytoja buvo ir sugyventinė

Liudytoja G. K. parodė, kad tą dieną jos sugyventinis K. K. atvyko pasiimti jos iš darbo. Sugyventinis vairavo automobilį, o J. M. sėdėjo keleivio vietoje. Vėliau jų kieme jie abu remontavo automobilį, gėrė alų. Apie vidurnaktį sugyventinis liepė jai sėstis į automobilį ir kartu važiuoti iki geležinkelio tilto pasivažinėti. Ji atsisėdo į automobilio galą, kaimynas A. A. atsisėdo taip pat gale, už vairuotojo, J. M. - keleivio vietoje, o K. K.  sėdo prie automobilio vairo. Sugyventinis vairavo automobilį tik apie 50 metrų, kol atsitrenkė į akmenį. Tuomet iš namo išbėgo kaimynė ir iškvietė policiją.

Liudytoja J. B. parodė, kad vasario 11-ąją, apie 00 val. 05 min., būdama namuose, išgirdo trenksmą. Jos vyras sušuko, kad kažkas įvažiavo į netoli jų namų stovintį sunkvežimį. Išbėgusi į lauką pamatė stovintį pilkos spalvos automobilį „Mitsubishi“. Šiame automobilyje sėdėjo keturi asmenys, iš kurių viena buvo moteris. Ji atsistojo prie automobilio galo, kad jis negalėtų išvažiuoti. Tada žmonės, išlipę iš automobilio, prašė nekviesti policijos pareigūnų. Pirmiausia nuo automobilio pasišalino vyras ir moteris. Ji pažino, kad tai buvo jos kaimynai, gyvenantys Valstiečių gatvėje. Kiti du vyrai liko stovėti prie jos. Matė  automobilio vairuotojo sėdynėje sėdintį vyrą pasišiaušusiais garbanotais plaukais, kuris vilkėjo raudoną džemperį. Ji iškvietė policijos pareigūnus, o kai šie atvyko, kartu su jais nuėjo pas kaimynus. Atpažino, kad automobilį vairavo būtent tas kaimynas, kurio vardo ji nežino, bet pažįsta iš matymo.

J. M. naujasis pirkinys buvo nuvežtas į automobilių saugojimo aikštelę Tauragėje, Paberžių g. 7. Mat K. K. 00 val. 36 min. nustatytas 1,73 promilių, o vėliau, 01 val. 05 min., - 1,61 promilių girtumas.

Linksmybės baigėsi teisme

Teisėja Dalia Zimantienė nusprendė K. K. pripažinti kaltu ir paskirti jam 75 MGL dydžio (3 750 eurų) baudą. Bet ji sumažinta vienu trečdaliu iki 50 MGL dydžio (2 500 eurų) baudos. Į ją įskaitytas laikinajame sulaikyme išbūtas laikas (viena diena), t.y. vieną kardomojo kalinimo dieną prilyginant 2 MGL dydžio baudai, o tai sudaro 100 eurų baudą, ir nustatyta, jog K. K. galutinė bausmė yra 2 400 eurų bauda. Ją K. K. privalės sumokėti per keturis mėnesius nuo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos. Teismo baudžiamasis įsakymas jau įsiteisėjo.

Turėjo būti konfiskuotas ir neblaivaus vairuotojo vairuotas automobilis. Bet kadangi „Mitsubishi“ – ne K. K. nuosavybė, teismas nusprendė valstybės naudai išieškoti iš nuteistojo konfiskuotino turto vertę atitinkančią pinigų sumą, t.y. 918 eurų.

Teismas taip pat uždraudė K. K. naudotis teise vairuoti kelių transporto priemones dvejiems metams. Vairuotojo pažymėjimo neturėjo, todėl minėtam laikotarpiui neteko tik vienintelio traktorininko pažymėjimo.


Straipsnio komentarai

..2020-05-31
kodėl tas kalinauskis rašo tik tuos penkto puslapio straipsnius kuriuos anksčiau tas kitas rašydavo. Nors teisingumo dėlei reik atkreipti dėmesį kad seniau vardo "danielius" nenaudodavo. Gal čia irgi dalis titulo ar vardo? Nežinosi kaip tie inteligentai turi susigalvoję savo inteligentiškumą. O nagrinėjant tokius nusikaltimus tada reikalinga nagrinėti ir visą bendruomenę, kuri nori nenori šiais laikais neša tokią pačią atsakomybę. Jugi tenais prestižinė teritorija, projektuota ir konstruota visokių bendrijų, projektuotojų, kryžiuočių, tt.. Nu kodėl penktas puslapis skirtas nusikaltimams ir nelaimėms? Gal dėl to kad visi keliai veda į romą. Skaičius 5 romėniškai yra V. Nu čia kaip "V day" gaunasi, kur kryžiuočiai spausdina "hot fuzz" genocidų pergalingas ataskaitas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?