Puikiai įvertinta jaunoji pianistė

2020-05-30, Evelina Norkienė, Pagėgių savivaldybės meno ir sporto mokyklos direktorė
Andrėja Jankauskaitė pasirodė šauniai. Autorių nuotr.
Andrėja Jankauskaitė pasirodė šauniai. Autorių nuotr.
Karantino metu, gegužės mėnesį, Kauno 1-oji muzikos mokykla ėmėsi ambicingo projekto – virtualioje erdvėje suorganizavo pirmąjį Lietuvoje interaktyvų (online)  respublikinį jaunųjų muzikantų konkursą „MUZIKA-@“, kuriame dalyvavo net 606 jaunieji muzikantai iš visos Lietuvos.  

Konkurse įvairiais instrumentais grojantys solistai bei instrumentiniai ansambliai buvo suskirstyti į grupes pagal amžių ir kūrinio žanrą. Jauniesiems muzikantams savo namuose reikėjo pagroti po vieną kūrinį ir jį įkelti į virtualią erdvę.

Tokią gausą jaunųjų talentų išklausyti ir juos įvertinti tikrai buvo nemažas iššūkis labai kompetentingai komisijai: pirmininkei  Rūtai Rikterei – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos fortepijono katedros profesorei, Lietuvos kultūros ir meno premijos laureatei;  nariams – akordeonistui Augustinui Rakauskui, Kauno Vytauto Didžiojo universiteto dekanui; humanitarinių mokslų daktarui Sauliui Geruliui; to paties universiteto Muzikos akademijos docentei Beatai Andriuškevičienei; Daugpilio muzikos mokyklos direktoriaus pavaduotojui ugdymui Spodriui Kacans; Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos fortepijono mokytojai ekspertei Laimai Aksamitauskienei.

Tokiame didžiuliame konkurse dalyvauti iššūkį priėmė ir Pagėgių savivaldybės meno ir sporto mokyklos fortepijono pradinio muzikavimo III klasės mokinė Andrėja Jankauskaitė ir jos mokytoja Marina Dvarvitene. Mergaitė atliko E.Grygo ,,Valsą‘‘ op. 38, Nr. 7. Andrėjos kategorijoje dalyvavo 20  atlikėjų. Jaunoji pianistė buvo įvertinta III vieta!

Labai džiaugiamės Andrėjos pasiekimais, jos mokytojos profesionaliu darbu, mergaitės mamos ir senelių palaikymu. Smagu, kad karantino metu kokybiškas darbas nenutrūksta!

 


Straipsnio komentarai

..2020-05-31
sekmes ir nauju pasiekimu Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-05-31
Man tai visiškai neina suprasti kur čia pasiekimas? Paspaudė mygtukus, patriukšmavo, tt. Kas iš to? Jinai tų kūrinių nesukūrė. Jinai to pianino neišrado. Ir negalima sakyti kad muzikos instrumentai būna "išrasti". Jugi fortepionas ar bet koks kitas instrumentas yra konstruojamas nuo visai kito galo. Kadangi kalba eina apie manipuliaciją akustinėmis bangomis tai čia irgi yra panaši aklųjų karalystės teritorija kaip ir viskas kas susieta su radijo bangomis. Va kas įdomu kad žmogus atseit jau turi instrumentus kad užsiimti akustinėmis bangomis. Bet kad "groti" balso stygomis atseit reikalinga ir kažkokia klausa. Tame ir esmė kad čia yra kažkokia karinė apgaulė. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
šaunuolė2020-05-31
taškas
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų į karo tarnybą šaukti ir moteris?