Pateiktos rekomendacijos paslaugų teikimo, prekybos, laisvalaikio ir pramogų vietoms

2020-06-01, sam.lrv.lt

Nuo birželio 1 dienos paslaugų teikėjai, prekybą viešose prekybos vietose vykdantys bei laisvalaikio ir pramogų veiklą vykdantys žmonės, turės laikytis būtinų sąlygų, reikalingų užtikrinti žmonių saugumą nuo koronaviruso infekcijos (COVID-19) plitimo. Ši tvarka numatyta Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendime.

Paslaugų teikėjai, prekybą viešose prekybos vietose vykdantys bei laisvalaikio ir pramogų veiklą vykdantys asmenys privalės riboti lankytojų, pirkėjų, paslaugų vartotojų srautus, pažymėti privalomus atstumus tarp eilėje stovinčių vartotojų, kad laukiantys žmonės galėtų laikytis saugaus ne mažesnio nei 1 metro atstumo vienas nuo kito bei užtikrinti šio reikalavimo laikymąsi. 

Prie įėjimo į paslaugų, prekybos, laisvalaikio ir pramogų teikimo vietą reikia pateikti informaciją apie vartotojų asmens higienos laikymosi būtinybę arba periodiškai skelbti šią informaciją per garsiakalbius. Sudaryti vartotojams galimybę pasirūpinti rankų higiena ar dezinfekcija, prie įėjimo į paslaugų teikimo patalpą ir sanitarinį mazgą gerai matomoje vietoje pakabinti rankų dezinfekcijai skirtą priemonę, o esant galimybei padėti vienkartinių pirštinių. Paslaugų, prekybos, laisvalaikio ir pramogų teikimo vietose negalima lankytis žmonėms, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymiai (sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas).

Uždaroje erdvėje esančiose paslaugų teikimo vietose visiems, vyresniems nei 6 metų amžiaus, privaloma dėvėti burną ir nosį dengiančias apsaugos priemones, išskyrus tuos atvejus kai sportuojama, lankomasi baseine ar pirtyje ir kai dėl paslaugos teikimo pobūdžio dėvėti apsaugos priemones yra neįmanoma. Dėvėti burną ir nosį dengiančias apsaugos priemones taip pat privaloma turgavietėje, viešoje prekybos vietoje, ekskursijų metu.

Tarp prekiautojų, paslaugų teikėjų darbo vietų privaloma išlaikyti bent 2 metrų atstumą. Prekybos vietoje tai galima užtikrinti dirbant kas antroje kasoje, o jei tai neįmanoma, darbo vietas privalo skirti ne žemesnė nei 1,4 metro aukščio pertvara. Taip pat privaloma neleisti dirbti žmonėms, kuriems privaloma izoliacija, nuolat stebėti darbuotojų sveikatą, prieš darbą tikrinti jų kūno temperatūrą, o darbuotojams pasireiškus peršalimui ir koronaviruso infekcijai būdingiems simptomams konsultuotis karštąja koronaviruso linija 1808 arba nukreipti darbuotoją šeimos gydytojo konsultacijai nuotoliniu būdu.

Taip pat svarbu užtikrinti, kad darbuotojai laikytųsi rankų higienos, uždaroje erdvėje dėvėtų asmens apsaugos priemones (išskyrus atvejus, kai teikiamos sporto, baseino ar pirties paslaugos), dezinfekuoti dažnai liečiamus paviršius (durų rankenos, laiptinės turėklai, elektros jungikliai ir kt.), paviršius darbo vietoje ir darbo priemones, o jei yra galimybė, kiekvienas darbuotojas turėtų naudotis tik jam skirta įranga, inventoriumi, darbo priemonėmis. Esant galimybei, darbą organizuoti taip, kad tarp žmonių būtų laikomasi 2 metrų atstumo, bendravimas tęstųsi trumpiau nei 15 minučių, o pamainos keistųsi išlaikant saugų atstumą, be kontakto. Jei yra galimybė, patalpos turi būti vėdinamos 1 kartą per valandą.

Rekomendacijos kaip tinkamai dezinfekuoti aplinką, skelbiamos Sveikatos apsaugos ministerijos tinklapyje: http://sam.lrv.lt/lt/koronavirusas/informacija-visuomenei/rekomendacijos.

Visuomenės informavimo grupės (VIG) informacija


Straipsnio komentarai

..2020-06-01
kokie valančiai... tame ir esmė kad jeigu etninis valymas vykdomas visame pasaulyje, kur nebegalioja mačiavelinės karinės apgaulės "skirtumų" įtampa dėl sienų, rasės, odos spalvos, tt. Tad rasizmas taip kaip sugalvota yra priedanga tam kad galėtų viduje "spalvoti" vaivorykštėmis žmonėmis landžioti pro adatų skylutes į dangaus karalystes. Čia atseit "baltų" kraštas ir diegti smaluotų biudžetų garbėtrošką (slava) ir vaivorykščių garbę (slavus) buvo kažkokia misija neįmanoma (sunumeruota MI - ale romėniškai tūkstantis ir viena tamsybė). Faktiškai jie pasiekė viską jau senai su kaupu. Lietuvą per 20 metų kai lietuvių kalbą pervadino į baltoslavų kalbų grupę tai jau turėtų pervadinti iš naujo į slavobaltų kalbų grupę, nes čia "baltų" nieko ir neliko. Tik "slavų" "slava" romos taborų respublikų tarybų taryboms. Tad "etninis valymas" tai irgi kryžiuočių lulzboat, nes ir "valoma" tai ko nėra tai kas išgalvota tai kas jums atrodo. Nu paimkite paprastą elementarų pvz apie "etniškumą" kur mums jie kabina apie lietuvinkus. Jeigu jūs "patikite" tomis nesamonėmis jūs vadinasi ir esate "susipurvinęs" su kažkokiais psichiatriniais simptomais. Jums nuo tų pagyrų susisuko ir apsisuko galva, tam kad jie galėtų ją išsukti ar nusukti kaip perdegusią lemputę. Tame ir esmė kad istorijos orvelinimui reikalinga "tabula rasa". Tai kaip grafiti ant švarios sienos, prieš kurią iškrypėliatas su tomis pamazgomis ir "maištauja".Į bet kokį protestą reikalinga žiūrėti kaip į protestantinių kryžiuočių garbėtroškinius paradus pvz geltonliemeniai ar dabar kas vyksta amerikos pirtyje. Viskas jau susiveda į nematomą vaivorykščių grožį, kuris slypi po oda. Tai kaip atskirti kur iškrypėliato diktatūros karinės uniformos ty gražulio kelnės ir sarafanai ir kur paprasta apranga. Negalima sutikinėti pagal drabužį. Ir pagal protą išlydinėti negalima. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?