Kintų seniūnija neteko per 600 gyventojų

2015-02-10, Gerda BELOKOPYTOVA

Ne paslaptis, kad pastaruoju metu ne tik Šilutės rajone, bet ir visoje Lietuvoje, ypač kaimiškose vietovėse, vyksta sodybų tuštėjimo metas. Ne išimtis ir Kintų seniūnija, kuri per pastaruosius  kelerius metus neteko daugiau kaip 600 gyventojų.

Žinoma, kiekvienas gyvenantis mažesnėje gyvenvietėje pastebi, kaip vienose ar kitose sodybose, kur iki šiol aktyviai „virė“ gyvenimas, dabar – nyki tuštuma. Į tuščias sodybas retai kas užklysta, namai skendi tamsoje. Vis daugiau ir daugiabučiuose namuose pastebima kaip mažėja gyventojų. Žiūrėk, tai viename bute, tai kitame jau nebeįsižiebia šviesos. Taip yra ir Kintuose bei miestelio apylinkėse. Anot Kintų seniūno Antano Kliženčio, dar visai neseniai seniūnijoje gyveno per 2 500 žmonių. Dabar iš jų belikę vos apie 1 860. „Svarbiausia yra tai, kad išsikėlė tie žmonės, kurie čia turėjo kurti šeimas, auginti vaikus, kurti verslą. Visi jie vis sparčiau vyksta į užsienį ar Lietuvos didmiesčius. Kintuose daugiausia lieka gyventi našlės ir senjorai. Retai kur pamatysi jauną šeimą“, - apgailestavo seniūnas. Deja, tą tuštėjimo metą vargu ar pavyks sustabdyti. Juk jauniems žmonėms įsitvirtinti labai sunku, kuomet darbo vietą ten, kur gyveni, susirasti beveik neįmanoma.

Tiesa, anot seniūno, čia liekančių sodybų žmonės neskuba parduoti, taigi, puikiai matosi, kur žmonės gyvena, o kur jau nebe.

„Žinoma, čia gyvenimas po truputį juda, gyventojai nebankrutuoja, bet jiems tikrai labai sunku išsilaikyti“, - kalbėjo A. Kližentis. Žinia, Kituose veikia net 5 maisto prekių parduotuvės, tačiau į jas neužsuka būriai pirkėjų. Per dieną apsilanko vos vienas kitas...

 


Straipsnio komentarai

Gedas2015-02-11
Nasles sakot, gerai. Kur atvykti. Ar yra koks mazas viezbutukas. A kur ryta arbatos karstos atsigert ?
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
gyvenu kitame Lietuvos kraste2015-02-11
O turejau likti Kintu seniunijoje. Deja. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
jonas2015-02-10
o ko norėti: Kintų biblioteka jau metai kaip renovuota, bet vis dar po spyna, nauja prieplauka, įrengta už ES pinigėlius, ne tik užrakinta solidžiu vamzdžiu, bet ir įvažiavimas į prieplaukos uosto gatvę uždraustas ženklu........gal galite kas paaiškinti, kaip tai vertinti: kova už gyventojus ar atvrkščiai Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?